Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Sukces Ford Driving Skills for Life  
2017-06-12
Sukces Ford Driving Skills for

Główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez świeżo upieczonych kierowców w wieku od 18 do 24 lat to brak doświadczenia, rozproszenie uwagi za kierownicą i zaburzona zdolność prowadzenia auta. Ford ma świadomość tych zagrożeń, dlatego kluczowym założeniem programu edukacyjnego Driving Skills for Life (DSFL) jest przekazanie najmłodszym kierowcom nowych informacji oraz dostarczenie nowych praktycznych umiejętności, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy.


  • Niesamowita frekwencja i zaangażowanie uczestników drugiej edycji programu Ford Driving Skills for Life zorganizowanej w Warszawie i we Wrocławiu. 

 

  • Ponad 1100 młodych kierowców przeszło bezpłatne szkolenie z zakresu rozpoznawania zagrożeń na drodze, prowadzenia samochodu, utrzymywania bezpiecznej prędkości i odległości oraz radzenia sobie z rozproszeniem uwagi.

 

  • Ford zachęcony sukcesem drugiej edycji programu Driving Skills for Life nie ustaje w edukacji młodych kierowców w Polsce. Producent samochodów zdecydował o  kontynuacji bezpłatnych szkoleń z bezpiecznej jazdy w 2018 roku.

 

  • Ogromną popularnością cieszył się "wczorajszy garnitur". Specjalne ubranie opracowane przez naukowców na zlecenie Forda, uzmysłowiło młodym kierowcom, że jazda na kacu również potrafi być śmiertelnie groźna. 

 

  • Ford jest pierwszym producentem samochodów, który zaoferował młodym kierowcom darmowe, zaawansowane szkolenia praktyczne z zakresu prowadzenia auta.

„Doświadczenie nabywa się wraz z ilością przejechanych kilometrów, ale można je przyspieszyć poprzez szkolenia na przykład takie jak Ford Driving Skills for Live”. - powiedział Tomasz Czopik, utytułowany kierowca rajdowy i ekspert od szkoleń z bezpiecznej jazdy. 

 

Ogromny głód wiedzy o bezpieczeństwie jazdy

 

O tym jak bardzo potrzebne są tego typu akcje prewencyjne i edukacyjne może świadczyć niesamowicie duże zainteresowanie szkoleniami zorganizowanymi podczas drugiej polskiej edycji DSFL. W ramach bezpłatnych zajęć zorganizowanych w czerwcu tego roku w Warszawie i we Wrocławiu łącznie przeszkolono ponad 800 młodych kierowców. A od chwili inauguracji programu w 2016 roku kurs zaliczyło przeszło 1100 osób i wiele wskazuje na to, że Ford nie powiedział w tej sprawie ostatniego słowa. 

 

„Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni z naszych szkoleń i cenia sobie nowe umiejętności, które nabywają. Widać ogromny głód wiedzy oraz chęć nauki bezpiecznej jazdy. My również jesteśmy zadowoleni z przebiegu, a przede wszystkim zainteresowania oraz frekwencji na szkoleniach. Program Ford Driving Skills for Live będzie miał swoją kontynuację w naszym kraju - zapowiedział Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska.   

 

Kierowcy, którzy brali udział w kursie Ford DSFL przyznali, że po odbyciu szkolenia poczuli się pewniej za kierownicą i poleciliby ten program swojemu przyjacielowi.

Czego nauczyli się młodzi kierowcy?

Szkolenie Ford Driving Skills for Life składa się z dwóch podstawowych elementów - teorii i przede wszystkim praktycznych ćwiczeń wykonywanych podczas jazdy samochodem.

 

Młodzież w trakcie poszczególnych bloków tematycznych była bardzo aktywna i zadowolona ze sposobów wyjaśniania zagadnień wpływających na bezpieczeństwo jazdy. Każdy uczestnik siedząc za kierownicą Forda i pod okiem doświadczonego instruktora uczył się m.in. rozpoznawać potencjalne zagrożenia na drodze, kontrolować prędkość jazdy i utrzymywać optymalną odległość od pozostałych pojazdów. Uczestnicy DSFL poznali też tajniki panowania nad samochodem w sytuacjach awaryjnych. 

 

W trakcie zajęć na specjalnie przygotowanym torze kursanci DSFL "na własnej skórze" przekonali się czym grozi używanie telefonu komórkowego podczas kierowania samochodem. Zajęcia pomogły także zrozumieć jak przyspieszenie, wytracanie prędkości, hamowanie i skręcanie wpływa na rozkład mas w pojeździe. Młodzi kierowcy poznali metody opanowania pod- i nadsterowności w samochodach. 

 

Uzupełnieniem ćwiczeń za kierownicą były zajęcia wykonywane w alkogoglach oraz specjalnych kombinezonach, dzięki czemu każdy mógł przekonać się jak zmieniają się jego zdolności psychomotoryczne po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających. 

 

Tu znajduje się relacja filmowa z Ford Driving Skills for Life 2017: 

 

Każdy chciał przymierzyć "wczorajszy garnitur"

 

Nowością wprowadzoną w tym roku był "wczorajszy garnitur", czyli specjalne ubranie opracowane na zlecenie Forda przez naukowców z renomowanego Meyer Hentschel Institute w Niemczech, w celu demonstrowania zagrożeń związanych z jazdą na kacu. 

 

Ważący ponad 17 kg zestaw składa się ze specjalnej kamizelki, obciążników nadgarstków i kostek, specjalnej czapki i okularów. Wszystkie te elementy symulują klasyczne objawy kaca - zmęczenie, zawroty głowy i osłabienie koncentracji. 

 

"Wczorajszy garnitur" spotkał się ogromnym zainteresowaniem uczestników DSFL. Młodzi kierowcy wskazywali, że dopiero po przymierzeniu tego zestawu uświadomili sobie, jak wyniszczający może być kac i jak wielkie jest ryzyko, że jazda w takim stanie stanowi zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg”. – powiedział Jasiński.

 

Warto wiedzieć, że nawet wtedy, gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy mieści się w granicach dozwolonych przez prawo, nadal stwarza on ryzyko porównywalne z kierowcami, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu, a to z powodu niewyspania i wydłużonego czasu reakcji. 

 

Pod tym linkiem znajduje się film wyjaśniający zasadę działania „wczorajszego garnituru”: https://youtu.be/AJJwm9MWpcc

 

Kilkaset tysięcy widzów Polsat News obejrzało szkolenie DSFL na żywo 

 

Partnerem tegorocznej edycji Ford Driving Skills for Life był Polsat News. Dzięki relacji telewizyjnej prowadzonej na żywo – zarówno z Warszawy jak i z Wrocławia – przebieg profesjonalnego szkolenia młodych kierowców obejrzało kilkaset tysięcy widzów w całej Polsce.  



Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.