Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Podpowiadamy, jak wybrać dobrą instalację LPG 
2017-06-23
Podpowiadamy, jak wybrać dobr

Gaz nadal pozostaje tanią alternatywą dla benzyny. Właśnie dlatego instalacje LPG są tak często wybierane przez kierowców. Nabywamy auta z zamontowaną już instalacją albo zmieniamy nasz wysłużony samochód na właśnie taki, który będzie zasilany gazem. Dzięki temu można cieszyć się tanim podróżowaniem w pełnym komforcie i bezpieczeństwie.


Inne atuty auta na gaz

 

Niski koszt eksploatacji autolpg to tylko jedna z zalet. Użytkownicy takich pojazdów potwierdzają, że jazda samochodem na gaz daje pełen komfort. Silnik nie traci sił, działa dokładnie tak samo. Gaz jest też przecież o wiele bardziej ekologiczny. W czasach, w których smog wisi nad miastami każdego dnia, jest to tym bardziej ważne. Kolejną zaletą jest pełne bezpieczeństwo. Obalamy mit, według którego instalacje LPG mogą wybuchać. Jeśli tylko montaż przebiegł prawidłowo, to nie ma takiej możliwości. Pod tym względem pojazdy na gaz są nawet bezpieczniejsze niż te na paliwo benzynowe.

 

Wybór instalacji

 

Wszystkie wymienione atuty instalacji LPG są oczywiście możliwe do spełnienia. Ważny jest jednak jeden warunek. Instalacja musi być zakładana przez profesjonalistów, musi być dobrana odpowiednio do modelu auta oraz nie może posiadać jakichkolwiek wad.

 

Właściciel samochodu nie może brać pod uwagę jedynie ceny instalacji. Koszt i tak się zwróci mniej więcej po około roku (w zależności od częstotliwości użytkowania pojazdu i przejechanych kilometrów). Musimy pamiętać, że przeciętny kierowca nie ma wystarczającej wiedzy na temat instalacji gazowych – jeśli by takową miał, to zapewne zamontowałby ją samodzielnie.

 

Instalacja gazowa samochodowa nie może być zakładana w podrzędnym warsztacie, tylko dlatego, że pracujący tam fachowcy zaproponowali niższy koszt usług. Niewiele z Was pewnie wie, że nierenomowane zakłady bardzo często montują tzw. składaki, czyli instalacje używane, które są zbiorem kilku różnych części. Nie zawsze również cała instalacja dobrana jest idealnie do danego samochodu. Później kierowcy narzekają na większe spalanie albo niemożność wykorzystania całej mocy silnika. Dochodzi do rozszczelnienia instalacji, a pojazd trafia co chwilę do warsztatu – oby nie do tego samego, w którym realizowana jest wątpliwa jakość świadczonych usług.

 

Dlaczego różnice w cenach montażu sięgają nawet kilku tysięcy złotych? Pomijając fakt, że instalacja gazowa do diesla czy innego pojazdu ma być dobrana indywidualnie i różne parametry będą wpływać na cenę, to pod uwagę należy wziąć też jakość wszystkich elementów instalacji. Okazuje się, że najtaniej swoje usługi oferują fachowcy, którzy proponują instalację złożoną z elementów różnej, często najniższej jakości. W efekcie cała instalacja jest zbiorem wyrobów różnych producentów – to nie może się udać. Już po kilku tygodniach kierowca może zauważyć pierwsze defekty, które będą wpływać na komfort jazdy.

 

Wybierajmy więc doświadczone, renomowane firmy, które oferują instalacje LPG tylko uznanych producentów oraz późniejszy serwis. Weźmy pod uwagę, że partaczy na rynku nie brakuje, a tu chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo. Czasem warto wydać może trochę więcej, ale za to cieszyć się pełnym bezpieczeństwem, tanią i komfortową jazdą przez długie lata.Źródło: Poradnik został przygotowany dzięki informacjom ze strony AC.com.pl - instalacje LPG.Zaloguj się aby skomentować