Newsy

Lexus LC zwycięzcą wyścigów Super GT w sezonie 2017
2017-11-16
Lexus LC zwycięzcą wyścigó

Po serii sukcesów załóg jeżdżących Lexusami LC GT500 w tegorocznych wyÅ›cigach serii Super GT, zaÅ‚oga LC #37 KeePer TOM’S w skÅ‚adzie Nick Cassidy i Ryo Hirakawa zdobyÅ‚a tytuÅ‚ mistrza Super GT 2017.

W ostatnim, ósmym wyÅ›cigu tego sezonu, który rozegrano 10 i 11 listopada na torze Motegi, zaÅ‚oga KeePer TOM’S zajęła drugie miejsce, co w poÅ‚Ä…czeniu z wczeÅ›niejszymi wynikami daÅ‚o jej najwyższe miejsce w finaÅ‚owym zestawieniu. ZaÅ‚ogi jeżdżące Lexusami LC GT500 uplasowaÅ‚y siÄ™ również na miejscu trzecim, czwartym, piÄ…tym i szóstym tabeli najlepszych rezultatów roku.

Na te znakomite wyniki zespoÅ‚y pracowaÅ‚y przez caÅ‚y rok. Flagowe coupe japoÅ„skiego producenta aut klasy premium wygraÅ‚y pod rzÄ…d pierwsze cztery wyÅ›cigi serii. W kwietniowej pierwszej rundzie Super GT na torze Okayama International wszystkie sześć LC GT500 startujÄ…cych w wyÅ›cigu zajęło sześć pierwszych miejsc, a w wyÅ›cigu rozegranym na  poczÄ…tku maja na legendarnym Fuji Speedway wszystkie trzy miejsca na podium należaÅ‚y do Lexusów. W październikowym wyÅ›cigu na torze Chang International w Tajlandii Lexusy LC GT500 zajęły pierwsze i drugie miejsce, a także miejsca czwarte, piÄ…te i szóste.

WyÅ›cigowy Lexus LC GT500 to modyfikacja luksusowego coupe LC 500, opracowana przez TRD (Toyota Racing Development) z myÅ›lÄ… o wprowadzonych w sezonie 2017 nowych przepisach japoÅ„skiej serii Super GT. Zamiast wolnossÄ…cego, piÄ™ciolitrowego silnika V8, który napÄ™dza seryjnego Lexusa LC 500, zastosowano turbodoÅ‚adowanÄ…, czterocylindrowÄ… jednostkÄ™ rzÄ™dowÄ… o pojemnoÅ›ci skokowej 2000 cm³ z bezpoÅ›rednim wtryskiem paliwa, a dziesiÄ™ciobiegowÄ… przekÅ‚adniÄ™ automatycznÄ… zastÄ…piono szeÅ›ciostopniowÄ… sekwencyjnÄ… skrzyniÄ… biegów.

Źródło: informacja Mototarget.pl