Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Nowe pakiety tuningowe Ford Performance  
2017-12-05
Nowe pakiety tuningowe Ford Pe

WARSZAWA, 5 grudnia 2017 roku – Ford ogłosił wprowadzenie do sprzedaży w Europie pakietów tuningowych Ford Performance. Jest to nowa seria specjalnie zaprojektowanych, wysokiej jakości części i akcesoriów, zaaprobowanych przez Forda. Dzięki temu europejscy klienci będą mieć możliwość poprawy wyglądu, walorów jezdnych i akustycznych swoich sportowych modeli z serii Ford Performance.


Po raz pierwszy zestawy komponentów tuningowych Ford Performance pokazano w czasie Essen Motorshow w Niemczech. Pierwsza seria 70 specjalnie zaprojektowanych opcji do personalizacji wyglądu i osiągów sportowych modeli Ford będzie dostępna dla klientów od 1 grudnia w europejskiej sieci dilerskiej Forda. Wszystkie pakiety są objęte fabryczną gwarancją. Klienci będą mogli zamawiać części na adres domowy albo do lokalnego dilera, gdzie specjalnie wyszkoleni technicy szybko i profesjonalnie zamontują wybrany pakiet. 

 

Oferta części tunigowych Ford Performance zostanie rozszerzona w 2018 roku dla kolejnych modeli Forda i będzie zawierać kolejne elementy do tuningu. Modele Ford Performance w Europie to: całkowicie nowa Fiesta ST, Focus ST, Focus RS, Ford Mustang i supersamochód Ford GT o wyścigowych osiągach. 

 

"Ford jest synonimem dostępności wyjątkowych osiągów. Propozycja Ford Performance Parts zapewni entuzjastom naszych samochodów jeszcze więcej satysfakcji z jazdy"- powiedział Fabio Carafa, dyrektor ds. personalizacji pojazdów, Ford of Europe. "Klienci Ford Performance - jedni z najbardziej kompetentnych i doświadczonych kierowców - mówią nam, że chcą jeszcze bardziej zindywidualizować dynamikę, osiągi i wygląd swoich pojazdów. Opracowaliśmy ofertę części i pakietów tuningowych Ford Performance, aby sprostać tym potrzebom."

 

Dział Ford Performance powstał w 2014 roku i służy jako laboratorium innowacji oraz miejsce do zbierania doświadczeń i testów wyjątkowych pojazdów, części i akcesoriów. Potwierdzając zaangażowanie Forda w rozwój Ford Performance w Europie, na początku tego roku firma mianowała Leo Roeksa na nowo utworzoną pozycję dyrektora Ford Performance w Europie.

 

Tuning doskonale dopasowany

 

Nowa seria części tuningowych Ford Performance została opracowana w celu wzmocnienia sportowego charakteru i wielokrotnie docenianej dynamiki sportowych modeli Ford Performance. Asortyment obejmuje komponenty do tuningu podwozia, zawieszenia, układu wydechowego, silnika i stylizacji nadwozia. 

 

Wszystkie produkty Ford Performance zostały zaprojektowane we współpracy z renomowanymi firmami tuningowymi takimi jak Roush, Borla, KW i Remus oraz przetestowane pod względem osiągów i trwałości w takich miejscach jak Ford Lommel Proving Ground w Belgii i Nürburgring Nordschleife w Niemczech. Wszystkie części posiadają numer fabryczny Forda i są objęte gwarancją.

 

Nowe, ulepszone pakiety tuningowe Ford Performance zawierają: 

 

  • Niższe o 40 mm niż standardowe, regulowane gwintowane zawieszenie oraz zestawy amortyzatorów Ford Performance, poprawiające dynamikę jazdy i prowadzenia samochodu. W przypadku Forda Mustanga i Focusa ST dostępny jest 16-stopniowy zakres regulacji siły odbicia i tłumienia. 

 

  • Lżejsze o 15 procent obręcze ze stopów lekkich Ford Performance Premium, zostały wykonane w technologii Flow Forming i dostosowane do parametrów gwintowanego zawieszenia. 10-ramienne obręcze są pomalowane trójwarstwowym lakierem Magnetite z logo Ford Performance i oferowane do modeli Fiesta, Fiesta ST, Focus
    i Focus ST w rozmiarach od 17 do 19 cali w zależności od modelu. 

 

  • Wydajne, wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej układy wydechowe Ford Performance firmy Borla. Dostępne w wersjach road-legal (wersja drogowa) i track-only (tylko na tor)  i oferowane z chromowanymi lub polerowanymi czarnymi końcówkami rur wydechowych dla Forda Mustanga z silnikiem 2,3-litra EcoBoost oraz do wersji
    z 5-litrowym silnikiem V8. 

 

  • Szeroki wybór gałek zmiany biegów Ford Performance pokrytych zamszem i włóknem węglowym, a dla modelu Mustang specjalny short-shifter który pozwala zredukować drogę zmiany biegów o 20 procent, co znacząco wpływa na szybkość jazdy. Short-shifter jest przeznaczony do wersji Mustanga z 6-biegową skrzynią manualną. 

 

  • Pakiety Power Calibration dla Mustanga GT, oferowane w trzech zakresach regulacji dla 5-litrowej wersji V8, pozwalające przesuwać ogranicznik obrotów (rev limiter) do 7500 obrotów na minutę *

 

  • Supercharger do Mustanga z 5-litrowym silnikiem V8, opracowany z wspólnie z Roush Performance, zwiększający moc do ponad 600 KM, współpracujący z sześciobiegową manualną i sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów *

 

“Pakiety Ford Performance zostały zaprojektowane, aby zapewnić zarówno optymalne osiągi, jak i szybki, bezproblemowy montaż” - powiedział Carafa. "Nasze wyczynowe zestawy gwintowanego zawieszenia są tak dopracowane i przygotowane, aby wykwalifikowani technicy mogli je zamontować bez czasochłonnego procesu strojenia”. 

 

Ford Performance pokazał po raz pierwszy w Europie całkowicie nowy hamulec ręczny Drift Stick – jest to pierwszy w historii, inspirowany rajdami, sterowany elektronicznie hamulec ręczny, opracowany i zaprojektowany dla Forda Focusa przez gwiazdę rajdów i rallycrossu Kena Blocka.

 

Dźwignia Drift Stick została wykonana z aluminium i jest umiejscowiona przy fotelu kierowcy, w pobliżu lewarka zmiany biegów. Wykorzystuje innowacyjny, tryb pracy Focus RS Drift Mode, który pozwala na wykonywanie nawrotów bez użycia sprzęgła – mechanizm działania jest podobny jak w samochodzie rajdowym. Drift Stick jest przeznaczony tylko do użytku na torze. 

 

Wewnątrz firmy jest nazywany projektem Wicked Stick, a pieczę nad jego opracowaniem i rozwojem sprawuje kierownik programowy Ford Performance Jonh Wicks. Hamulec Drift Stick współpracuje z systemem napędu na cztery koła Ford Performance All Wheel Drive – podczas zaciągnięcia odłącza napęd tylnej osi. Elektroniczne czujniki natychmiast  przekazują informację o użyciu hamulca do systemu elektronicznego pojazdu - pozwala na szybkie, łatwe i precyzyjne wykonanie nawrotu. 

 

 „Inżynierowie Ford Performance są pełnymi pasji entuzjastami" -  dodał Carafa. "Wszyscy tutaj są zachęcani do nieszablonowego myślenia i właśnie dlatego narodził się projekt" Wicked Stick”Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować