Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Ciąg dalszy sukcesów pojazdów dostawczych Ford w 2017 roku 
2018-01-25
Ciąg dalszy sukcesów pojazd


Najważniejsze informacje dotyczące sprzedaży pojazdów dostawczych w Europie w 2017 roku:

 

 • Ford sprzedał 352 200 pojazdów dostawczych, co oznacza wzrost o 7,2 procent w porównaniu z rokiem poprzednim i jest najlepszym wynikiem w historii.
 • Ford wzmocnił pozycję lidera na europejskim rynku pojazdów dostawczych, zwiększając swój udział w rynku o 0,3 punktu procentowego do poziomu 13,5 procent.
 • Rodzina pojazdów Ford Transit, składająca się z czterech modeli, osiągnęła rekordową sprzedaż wynoszącą 287 600 sztuk.
 • Ford zapowiedział nowe modele Transit Custom, Transit Connect oraz Transit Courier, będące elementem rewolucji produktowej, która pozwoli na odświeżenie całej gamy pojazdów dostawczych Forda w Europie w czasie nadchodzących 18 miesięcy.
 • Na dziewięciu rynkach, tj. w Belgii, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Polsce i Wielkiej Brytanii, marka sprzedała rekordową liczbę pojazdów użytkowych. 
 • Ford w Wielkiej Brytanii od 52 lat jest liderem sprzedaży pojazdów dostawczych, a jednocześnie przewodzi na rynku wszystkich segmentów pojazdów dostawczych. 
 • Każdy z pięciu modeli dostawczych Forda odnotował wzrost sprzedaży w ostatnim roku.
 • Ranger to najlepiej sprzedający się pickup w Europie, który osiągnął rekordową sprzedaż na poziomie 44 000 sztuk – wzrost o 15,1 procent w porównaniu z rokiem 2016.
 • Transit Custom to najlepiej sprzedający się van w swoim segmencie (N1). W ostatnim roku sprzedano 123 100 sztuk tego samochodu – była to najwyższa wartość od momentu wprowadzenia tego modelu na rynek w 2012 roku
 • Ford zaprezentował wersję hybrydy ładowanej z gniazda (PHEV) modelu Transit Custom – w 2018 roku w Londynie rozpoczną się testy z wykorzystaniem 20 pojazdów tego typu

 

 

Komentarz kierownictwa:

 

„W jaki sposób Ford może kontynuować rekordowy okres z 2017 roku?  Możemy tego dokonać poprzez odnowienie całej gamy pojazdów dostawczych dostępnych w Europie w czasie najbliższych 18 miesięcy. Jesteśmy przygotowani, by podnieść efektywność w Europie dzięki najmocniejszej ofercie w historii firmy oraz ekscytującym modelom elektrycznym, które planujemy wprowadzić wkrótce.

 

Hans Schep, dyrektor generalny ds. pojazdów dostawczych, Ford of Europe

 

Uwaga: Firma Ford of Europe dokumentuje sprzedaż swoich modeli na następujących 20 tradycyjnych rynkach w Europie, gdzie jest reprezentowana przez lokalne przedsiębiorstwa handlowe: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria

 

 

Więcej informacji na ten temat udziela Peter Watt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 lub +44 (0)1268 401307Źródło: Ford, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

 • Brak postów do publikacji.