Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Das WeltAuto zamknęło kolejny rok z bardzo dobrym wynikiem  
2018-02-01
Das WeltAuto zamknęło kolejn

Das WeltAuto, program sprzedaży używanych samochodów stworzony przez koncern Volkswagen może zaliczyć 2017 rok w Polsce do udanych. Przy sprzedaży ponad 14 tysięcy samochodów osiągnął on 37 procentowy wzrost w stosunku do roku 2016.


W każdej chwili na stronie www.dasweltauto.pl dostępnych jest około 1 400 samochodów. Wśród nich ponad 800 posiada certyfikat Das WeltAuto, a ich stan techniczny został sprawdzony w rygorystycznym teście obejmującym aż 117 punktów kontrolnych. Samochody oferowane z certyfikatem Das WeltAuto objęte są również co najmniej roczną gwarancją. 

 

• Kolejny rok wzrostów dla Das WeltAuto, programu sprzedaży samochodów używanych grupy Volkswagen
• W 2017 roku sprzedano 14 144 używanych samochodów przez dealerów Das WeltAuto (wzrost rok do roku o 37 procent)
• Średni wiek sprzedanego auta w 2017 roku wynosił 4 lata

 

Dzięki atrakcyjnej ofercie i sprawdzonym samochodom swoich nabywców znalazło w 2017 roku ponad 14 tysięcy pojazdów. „Ubiegły rok to spadek importu samochodów używanych zza granicy. Zmniejszył się on o ponad 9 procent – tłumaczy Rajmund Nowacki z Das WeltAuto. – Ten trend pokazuje, iż coraz więcej Polaków poszukuje naprawdę sprawdzonych i pewnych ofert. Właśnie takie można znaleźć w naszej stałej ofercie”. 


Rzeczywiście Polacy zmieniają swoje oczekiwania w stosunku do używanych samochodów. Najbardziej poszukiwanym są w tej chwili te pochodzące z polskich salonów. Akceptowalny przebieg takiego samochodu to około 100 tysięcy kilometrów. „Polacy poszukują przeważnie samochodów w wieku 3-6 lat, które największą utratę wartości mają już za sobą – tłumaczy Rajmund Nowacki – w naszej sprzedaży najpopularniejsze są 4-letnie auta ze średnim przebiegiem wynoszącym 83 tysiące kilometrów”. 


W 2018 roku Das WeltAuto nadal będzie rozwijać program odkupu w rozliczeniu wraz z markami wchodzącymi w skład Volkswagen Group Polska. Pozwoli to na poszerzenie oferty oraz rozwiązuje problem stosunkowo niskiej dostępności odpowiedniej jakości samochodów używanych z rynku. Chodzi o auta, które spełniają kryteria wieku, przebiegu i odpowiedniego stanu technicznego. 


Rok 2018 to również dalszy rozwój sieci dealerskiej. Ubiegły rok Das WeltAuto zakończyło współpracując z 65 stacjami dealerskimi marek Volkswagen, SEAT, Skoda oraz Volkswagen Samochody Użytkowe. Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.