Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Rusza trzeci sezon Toyota Cup 
2018-02-08
Rusza trzeci sezon Toyota Cup

W kwietniu wystartuje trzeci sezon pucharu Toyota Cup dla amatorów sportowej rywalizacji youngtimerami Toyoty. W tym roku zawodnicy będą rywalizować w ramach nowej serii wyścigów klasycznych samochodów Interia Drive Cup. Puchar obejmie 6 rund w stylu track day rozgrywanych od kwietnia do listopada.Nowa seria Interia Drive Cup jest przeznaczona dla wszystkich kierowców klasycznych samochodów – zarówno aut zabytkowych, jak i youngtimerów. Organizatorzy przewidzieli także osobną grupę dla nowych samochodów, wyprodukowanych po 2001 roku, dlatego aby wziąć udział w zawodach, wystarczy mieć samochód i trochę entuzjazmu. Do startów w Interia Drive Cup nie potrzeba licencji sportowej, doświadczenia ani nawet prawa jazdy – niepełnoletni zawodnicy mogą startować za zgodą rodziców. W zawodach mogą brać udział zarówno auta seryjne, jak i modyfikowane. Oczywiście nie zabraknie godnych przeciwników dla doświadczonych sportowców, prowadzących profesjonalnie przygotowane samochody.
 

Zawodnicy zostaną podzieleni na różne grupy, w zależności od pojemności silnika i stopnia modyfikacji. Każdy kierowca odnajdzie się ze swoim samochodem i będzie rywalizował z autami o podobnej charakterystyce. Będzie też markowy puchar dla właścicieli sportowych Toyot, realizowany wspólnie z Toyota Team Classic.


„Serdecznie zapraszam na kolejny sezon Toyota Cup” - zachęca Michał Horodeński, lider Toyota Team Classic. – „Markowy puchar Toyoty to doskonała okazja do sprawdzenia się w jednakowych samochodach. W tej rywalizacji bardziej liczą się indywidualne umiejętności niż sprzęt. W ubiegłym roku mieliśmy w sumie 34 zawodników, którzy ścigali się głównie modelami Celica GT i MR2”.


Pierwsza runda odbędzie się 7 i 8 kwietnia na autodromie Jastrząb koło Radomia. Kolejne eliminacje zostaną rozegrane na dużych, znanych obiektach – są to Tor Kielce, Moto Park Toruń, Moto Park Ułęż i niedawno oddany do użytku Tor Modlin. Każdy track day będzie poprzedzać sesja treningowa z pomiarem czasu. Wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu będzie zaplanowany na 19 maja rajd turystyczny w Spale.


„Interia Drive Cup to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na torze. Przede wszystkim bezpiecznie i we wspaniałej atmosferze zawodów” – dodaje Marcin Miziak, jeden z organizatorów serii. – „Przed zawodami zapraszamy wszystkich początkujących na trening, gdzie pod okiem naszych instruktorów można poćwiczyć szybką jazdę. Nic nie zastąpi radości wygrywania i przełamywania własnych barier. Natomiast doświadczeni zawodnicy mogą sprawdzić powtarzalność przejazdów i ustawień samochodu. Zawsze jest jakiś czas do pobicia!”.
 

Kalendarium Interia Drive Cup:

7-8.04.2018 Jastrząb

2-3.05. 2018 Kielce 

9-10.06.2018 Ułęż

8.09. 2018 Kielce

20-21.10.2018 Toruń

17.11.2018 Modlin


Rajd turystyczny: 19.05.2018 Spała


Szczegóły i zapisy na stronie plugins/system/oyl/redirect.php?redir=XGo%2F0gAKWMoe2XqwcBwHNKRvh8%2BEW8BDG%2BfRUrHAFrs%3DŹródło: informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować