Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Audi wygrywa w Meksyku i przygotowuje do startu w Urugwaju 
2018-03-13
Audi wygrywa w Meksyku i przyg

Triumfując w Meksyku, Audi Sport ABT Schaeffler wpisało się w historię wyścigów Formuły E. Daniel Abt został pierwszym niemieckim kierowcą wygrywającym w tej serii. W kolejnej rundzie, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 marca, przy Punta del Este w Urugwaju, Daniel Abt, jego kolega z zespołu Lucas di Grassi oraz cały team, są zdeterminowani by powtórzyć swój sukces. Nadchodząca runda będzie szóstą z dwunastu zaplanowanych na ten sezon.


Formuła E powraca do Urugwaju po przerwie. Tor wyścigu, wyznaczony wzdłuż plażowej promenady w Punta del Este, jest bardzo widowiskowy. Audi Sport ABT Schaeffler ma z tym miejscem związane szczególne wspomnienia. W obu poprzednio rozegranych tu wyścigach Formuły E, Lucas di Grassi znajdował się na jednym z miejsc na podium, a Daniel Abt zawsze zdobywał cenne punkty. 

 


W połowie sezonu, przezwyciężając różne techniczne problemy, Audi znów odzyskało dawną siłę. W ostatnim wyścigu w Meksyku, Daniel Abt świętował pierwsze w tym sezonie zwycięstwo czterech pierścieni, a Lucas di Grassi, zaliczając świetny występ, w którym przebił się z końca stawki na miejsce dziewiąte, zdobył swe pierwsze punkty. „Po złych doświadczeniach z Santiago i z Mexico City, mam w końcu zamiar zakończyć wyścig bez kar” – podkreśla Brazylijczyk. „Czuję się trochę jakbym rozpoczynał sezon na nowo. Chcemy teraz, jako cały team, wygrywać każdy z kolejnych wyścigów.” 
 

 

Po swej spektakularnej wygranej sprzed dwóch tygodni, Daniel Abt ma apetyt na więcej. „Występ w Meksyku i kilka następnych dni były dla mnie jak bajka – długa impreza w sobotnią noc, setki SMS’ów z gratulacjami, olbrzymia reakcja mediów i fantastyczne przyjęcie w domu.” Zwycięstwo młodego Niemca w Mexico City było jednocześnie 25. podium Audi od początku istnienia Formuły E. 
 

 

Jeśli szef teamu Allan McNish dotrzyma obietnicy, liczba ta szybko wzrośnie. „Wygrana Daniela i świetny występ Lucasa pokazały w Meksyku na co nas stać. To była piękna nagroda za ciężką pracę całego zespołu zarówno na torze, jak i w naszej kwaterze głównej w Neuburgu” – podkreśla Mc Nish. „Triumf dodał nam skrzydeł, jednak w Punta del Este każdy startuje praktycznie od zera. Zatem nadal będziemy się koncentrować na naszej pracy i skupimy się przede wszystkim na tym, by kontynuować naszą pomyślną passę.” 
 

 

Punta del Este znajduje się ok. półtorej godziny jazdy na wschód od Montevideo, na wybrzeżu Atlantyku. Popularna miejscowość wypoczynkowa ma ok. 10 tysięcy mieszkańców i często nazywana jest ‘Południowoamerykańskim Monako”. Liczącą 2 km 785 metrów trasę wyścigu, na której znajduje się 19 zakrętów, zlokalizowano wzdłuż popularnej plaży Playa Brava. Bezpośrednio na niej znajdzie się podium dla zwycięzców. Potężne fale uderzające w plażę tworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca, ale są też wyzwaniem dla kierowców, ponieważ od czasu do czasu potrafią wlać się bezpośrednio na jezdnię. 
 

 

Szósta runda sezonu 2017/2018 Formuły E rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 16.00 czasu lokalnego (20.00 czasu CET). Transmisję wyścigu prowadzić będzie 70 stacji telewizyjnych, których pełna lista dostępna jest na stronie www.fiaformulae.com
 

 

Fakty i liczby Data: 17 marca 2018 
Nazwa toru: Punta del Este 
Długość toru: 2,785 km 
Ilość okrążeń: 37 
Ilość zakrętów: 19 
Najwyższa prędkość: ok. 190 km/h 
Najwyższa/najniższa prędkość w zakręcie: ok. 170/55 km/h 
Wcześniejsi zwycięzcy: Sébastien Buemi (sezon 2014 i 2015) 
Najlepszy wynik Audi Sport ABT Schaeffler: drugie miejsce, Lucas di Grassi (2015) 
Najszybsze okrążenie w kwalifikacjach: Sébastien Buemi, 1min. 15.011 sek. (2015) 
Najszybsze okrążenie w wyścigu głównym: Sébastien Buemi, 1min. 17.413 sek. (2015) Źródło: Audi, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować