Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

EKS Audi Sport po raz drugi na podium Mistrzostw Świata w Rallycrossie WRX 
2018-06-11
EKS Audi Sport po raz drugi na

W Mistrzostwach Świata w Rallycrossie FIA (World RX), team EKS Audi Sport po raz kolejny wygrywa miejsce na podium. W rundzie piątej tego sezonu rozgrywanej w Norwegii, Mattias Ekström za kierownicą swego 580-konnego Audi S1 EKS RX quattro świętował zdobycie drugiego miejsca i jednocześnie pierwszego podium w tym sezonie.


 • W kolejnej rundzie Mistrzostw Świata w Rallycrossie World RX rozgrywanej w Norwegii, Mattias Ekström i team EKS Audi Sport zajmują drugie miejsce

 • Andreas Bakkerud w swojej ojczyźnie zakończył rywalizację na szóstej pozycji

 

 

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej, w angielskim Silverstone, jego kolega z zespołu Andreas Bakkerud był również drugi. Tym razem, w swojej ojczyźnie Norwegii, nowy zawodnik teamu EKS wszedł do finału, zmagania zakończył jednak na miejscu szóstym.


 

Na oczach ok. 24 tysięcy entuzjastycznych widzów, dwaj kierowcy teamu EKS Audi Sport doświadczali w ten weekend zmiennych nastrojów i warunków. Po dwóch pierwszych rundach kwalifikacyjnych w sobotę, Ekström i Bakkerud zajmowali odpowiednio czwarte i siódme miejsce w klasyfikacji. W trzeciej rundzie kwalifikacji Ekström, z powodu kolizji z Petterem Solbergiem otrzymał pięciosekundową karę.

 

W rundzie czwartej, jego samochód z powodu awarii nawet nie ruszył z linii startowej. Pomimo wszystkich przeciwności, Ekström wraz z Bakkerudem weszli do półfinałów.


 

Obaj kierowcy Audi zajęli drugie pozycje w swoich rundach półfinału. W wyniku tego, również obaj, po raz czwarty w tym sezonie zakwalifikowali się do finałowej szóstki. Podobnie jak w poprzednich rundach WRX, również tym razem w Norwegii, zażartą walkę o zwycięstwo stoczyli zawodnicy Audi, Peugeota i Volkswagena. Mattias Ekström, który wraz z Bakkerudem stanął w drugim rzędzie startowym, zaliczył wymarzony start i po sześciu okrążeniach ustępował jedynie o 0,788 sekundy zwycięzcy wyścigu Johanowi Kristoffersonowi. „Niedziela nie rozpoczęła się dobrze, a punkty, które utraciliśmy mocno nas zabolały.” – podkreślał później Mattias Ekström. „W półfinałach i w finale skoncentrowałem się na mocnych startach, które w efekcie pozwoliły mi zabrać puchar ze sobą do domu.”


 

„Start w Hell był dla mnie naprawdę ciężki” – powiedział Andreas Bakkerud zagrzewany do walki przez tłum lokalnych kibiców. „Pierwszego dnia nie dotrzymałem kroku konkurentom. W niedzielę było już lepiej. Jednak w finale nie miałem szczęścia: Timmy Hansen tuż przede mną obrócił się dookoła własnej osi, zgasł mu silnik, ja musiałem poczekać aż go ponownie uruchomi i w ten sposób spadłem na pozycję szóstą.”


 

Mistrzostwa Świata w Rallycrossie FIA 2018, runda 5, Hell (Norwegia) - wyniki

 

 1. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen 3 min. 54,906 sek.

 2. Mattias Ekström (S) Audi + 0,788 sek.

 3. Petter Solberg (N) Volkswagen + 2,516 sek.

 4. Kevin Hansen (S) Peugeot + 3,665 sek.

 5. Timmy Hansen (S) Peugeot + 9,302 sek.

 6. Andreas Bakkerud (N) Audi + 11,207 sek.


  

Mistrzostwa Świata w Rallycrossie FIA 2018, klasyfikacja kierowców
(po 5 z 12 rund)

 

 

 1. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen 135 punktów

 2. Sébastien Loeb (F) Peugeot 104 punkty

 3. Petter Solberg (N) Volkswagen 102 punkty

 4. Andreas Bakkerud (N) Audi 101 punktów

 5. Mattias Ekström (S) Audi 97 punktów

 6. Timmy Hansen (S) Peugeot 94 punkty


 

Mistrzostwa Świata w Rallycrossie FIA 2018, klasyfikacja zespołowa
(po 5 z 12 rund)

 

 1. PSRX Volkswagen Sweden 237 punktów

 2. Team Peugeot Total 198 punktów

 3. EKS Audi Sport 198 punktów

 

 Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować