Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Volkswagen rośnie w oczach 
2018-07-09
Volkswagen rośnie w oczach

W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 3.976 Volkswagenów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrost liczby rejestracji (wynoszący 16,24 %) był największy wśród pierwszych 8 marek w zestawieniu. Pod względem liczby rejestracji nowych aut w czerwcu, z wynikiem 5.091 egzemplarzy, Volkswagen zajął drugie miejsce.


Do najczęściej kupowanych modeli należą Golf (7.202 samochody), Passat (4.353 egzemplarze) i Tiguan (3.610 aut). Szybko na polskich drogach przybywa również Polo (2.278 sztuk) i T-Roców (1.682 egzemplarze). 

 

Chociaż ponad połowa rejestrowanych nowych samochodów Volkswagena przypada na trzy modele – Golfa, Passata i Tiguana, z miesiąca na miesiąc rośnie liczba rejestracji niemal wszystkich modeli marki z Wolfsburga. Zdecydowanej większości z nich przybywa w tempie dwucyfrowym. Po 6 miesiącach 2018 roku rekordzistą pod względem wzrostu liczby rejestracji w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku jest Arteon (+1.315 procent). 

Nowe Volkswageny pokochały floty i przedsiębiorcy, którzy rejestrują samochody na firmę. W czerwcu, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2017 roku, wzrost liczby rejestracji nowych Volkswagenów przez przedsiębiorców wyniósł prawie 48 procent. W minionym miesiącu żadna inna marka z pierwszej „15” w rankingu nie urosła w tym sektorze równie mocno. W pierwszym półroczu 2018 roku wzrost liczby rejestracji nowych Volkswagenów wzrósł o prawie 23 procent. Firmy szczegółowo analizują całkowite koszty posiadania aut, a to zdecydowany atut samochodów Volkswagena.Źródło: Volkswagen

Zaloguj się aby skomentować