Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Renault Sport Formula One Team zdobywa punkty na torze w Silverstone 
2018-07-10
Renault Sport Formula One Team

Renault Sport Formula One Team zdobył kolejne punkty dzięki szóstemu miejscu Nico Hülkenberga w Grand Prix Wielkiej Brytanii.


Nico zaliczył doskonały start i bardzo dobre pierwsze okrążenie. Udało mu się przesunąć z jedenastego miejsca na linii startowej na szóstą pozycję. W pełni skoncentrowany i zdecydowany wykorzystać do maksimum strategię z tylko jednym pit stopem, świetnie poradził sobie z wieloma przymusowymi przejazdami za samochodem bezpieczeństwa i minął flagę z szachownicą utrzymując szóste miejsce. Bardzo udany początek wyścigu miał również Carlos Sainz. Wystartował z szesnastej pozycji i po pierwszym okrążeniu był już dziewiąty. Hiszpan wybrał strategię z dwoma pit stopami, ale był zmuszony wycofać się z wyścigu na 38. okrążeniu po kolizji na zakręcie Copse. Miał w tym momencie realne szanse ukończenia wyścigu na punktowanej pozycji.

 

Dzięki wynikowi Nico Hülkenberga, Renault Sport Formula One Team umocnił się na czwartej pozycji
w kategorii konstruktorów z przewagą 19 punktów nad kolejnym zespołem.

 

  • Nico wystartował z 11. pozycji na oponach Pirelli z pośredniej mieszanki „Medium” (z białym oznaczeniem). Następnie zjechał do boksu na 20. okrążeniu, aby zmienić je na twarde opony „Hard” (niebieskie).

  • Carlos wystartował z 16. pozycji na oponach „Medium”. Na 17. okrążeniu zamienił je na twarde opony, a następnie podczas drugiego pit stopu na 32. okrążeniu na miękkie Pirelli „Soft” (żółte).

 

Nico Hülkenberg – R.S.18-02 #27 – na starcie: 11. miejsce – na mecie: 6. miejsce

 

Jestem bardzo szczęśliwy. To był dobry dzień. Uważam, że uzyskany przez nas wynik to maksimum tego, co było możliwe do zrobienia. Po dobrym starcie, na pierwszym okrążeniu udało mi się wyjść na szóstą pozycję. Na drugim i trzecim zakręcie sytuacja była nieco chaotyczna, ale udało mi się przemknąć i przesunąć na wyższą pozycję. Należało też zadbać o odpowiedni dobór opon na kolejne fazy wyścigu. Zdecydowaliśmy się na wybór opon o twardej gumie, które nieco obniżają osiągi, ale pozwalają ograniczyć się do tylko jednego pit stopu”.

 


Carlos Sainz – R.S.18-01 #55 – na starcie: 16. miejsce – nie ukończył wyścigu

 

„Miałem bardzo udany start i przesunąłem się o siedem miejsc do przodu, z szesnastej na dziewiątą pozycję. Po pierwszym pit stopie spadliśmy jednak o kilka pozycji. Następnie zjechaliśmy do boksu
w celu zmiany opon na miękkie w momencie, gdy na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa i udało się nam powrócić na pozycję pozwalającą zdobyć kolejne punkty. Szkoda, że wszystko skończyło się tak, jak się skończyło. Teraz zaczynamy przygotowania do wyścigu w Hockenheim!”

 

Cyril Abiteboul - Szef Teamu

 

„Wiedzieliśmy, że tor będzie dla nas trudny. Ale udało nam się wyprzedzić wielu rywali dzięki doskonałemu startowi, dobrej strategii, bezbłędnie przeprowadzonym pit stopom i fantastycznej jeździe Nico.”Źródło: Renault

Zaloguj się aby skomentować