Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Audi i Huawei nawiązują współpracę 
2018-07-11
Audi i Huawei nawiązują wsp


  • Audi ma zamiar połączyć siły z chińską korporacją nowoczesnych technologii Huawei w celu rozwoju projektów z dziedziny inteligentnie połączonych pojazdów

  • Rozwój jazdy automatycznej i digitalizacja usług w środowisku pojazdu

  • Pilotażowy projekt w chińskim mieście Wuxi testuje nowy standard telekomunikacji „LTE-V”

 

 

„Intensyfikujemy nasze wspólne działania prowadzone wraz z koncernem Huawei na polu inteligentnie połączonych pojazdów” – wyjaśnia Saad Metz, wiceprezes Audi China. „Naszym celem jest podniesienie stopnia bezpieczeństwa i optymalizacja płynności ruchu w celu tworzenia inteligentnych miast. Koncepcje te początkowo koncentrować się będą na chińskim rynku.”

 

Inteligentnie połączone pojazdy umożliwiają wymianę istotnych informacji pomiędzy samochodem, a otaczającym go środowiskiem. By tego dokonać, samochód potrzebuje stabilnego połączenia z internetem o wysokiej jakości. Rozwój tego typu komunikacji wymaga obecnie intensywnych badań i rozwoju. Kooperacja pomiędzy Audi, a Huawei ma również na celu dalszy rozwój automatycznej jazdy oraz dalszą digitalizację usług w środowisku pojazdu. Strony uzgodniły ponadto, że wspólnie opracują programy szkoleniowe prowadzące do wzmocnienia umiejętności ekspertów w obu tych obszarach.

 

„Wchodzimy właśnie w nową erę inteligentnie połączonych pojazdów, dzięki której będziemy mogli na własne oczy zobaczyć narodziny nowej synergii pomiędzy informatyką i telekomunikacją, a przemysłem motoryzacyjnym” – skomentował Veni Shone, prezes oddziału Huawei LTE Solution. „Wraz z coraz większą ilością innowacji z dziedziny połączeń mobilnych, Huawei angażuje się w transformację doświadczeń z jazdy.”

 

Dzięki współpracy z Huawei i chińskimi władzami, Audi zostało w roku 2017 pierwszym zagranicznym koncernem motoryzacyjnym biorącym udział w pionierskim projekcie wdrożenia standardu „LTE-V” na drogach publicznych miasta Wuxi we wschodnich Chinach. „LTE-V” to nowy standard telefonii mobilnej, stworzony specjalnie dla połączonych ze sobą samochodów. W tym standardzie kierowcy otrzymują dostęp do informacji drogowych przekazywanych w czasie rzeczywistym, dostarczanych dzięki połączeniu ich pojazdu z systemem sygnalizacji świetlnej i z monitoringiem video montowanym na skrzyżowaniach.

 

We wrześniu 2018, podczas organizowanej w Wuxi wystawy „Światowy Internet Rzeczy” (ang. World Internet of Things Exposition) projekt ten wejdzie w kolejną fazę, w której zastosowanych będzie jeszcze więcej aplikacji.Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować