Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Rozczarowanie w Kanadzie: EKS Audi Sport zaledwie na czwartym miejscu 
2018-08-07
Rozczarowanie w Kanadzie: EKS

Zwariowany weekend z wieloma wzlotami i upadkami: w siódmej rundzie Mistrzostw Świata w rallycrossie FIA w kanadyjskim Trois-Rivières, najlepszy z kierowców Audi Mattias Ekström uplasował się na miejscu czwartym, z niewielką stratą do podium.


 • Mattias Ekström o włos od podium

 • Pomimo „atomowego” startu, Andreas Bakkerud zakończył zmagania
  w półfinałach

 

 

Podczas pierwszego w tym sezonie wyścigu rozegranego za oceanem, obaj kierowcy Audi, Mattias Ekström i Andreas Bakkerud, błysnęli mocnymi startami i szybkimi czasami. Ekström za kierownicą 580-konnego Audi S1 EKS RX quattro z udoskonalonym zawieszeniem i ulepszonym silnikiem, na tym niezwykle szybkim torze po pierwszym dniu plasował się na miejscu drugim. Po wypadku, w którym wzięło udział jego Audi i Peugeot Sébastiena Loeba, Szwed nie był w stanie zakończyć trzeciej rundy kwalifikacji. Po spektakularnej akcji wywalczenia drugiego miejsca w półfinałach, Ekström zapewnił sobie bilet do rundy finałowej, ale tam do zajęcia miejsca na podium zabrakło mu zaledwie 1,2 sekundy.

 

Startujący z trzeciej pozycji Andreas Bakkerud zaliczył „atomowy” start w drugim półfinale i przeskoczył na czoło stawki. „Niestety, Sébastien Loeb uderzył w pewnym momencie w tył mojego samochodu i uszkodził element zawieszenia” – wyjaśnił Norweg. Pomimo tego Bakkerud nie poddał się i wraz ze swoim Audi wywalczył sobie czwarte miejsce, ale niestety nie wszedł do finału.

 

„Mieliśmy naprawdę dobre podstawy do lepszego wyniku” – podsumował wczorajszą imprezę właściciel teamu Mattias Ekström. „W porównaniu z początkiem sezonu wyraźnie poprawiliśmy fazę startową. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że z pierwszego wyścigu za oceanem nie przywozimy żadnego trofeum, ale różnice między poszczególnymi zawodnikami były tu minimalne, konkurencja świetnie przygotowana, do tego stopnia, że kilka naszych drobnych błędów przyniosło poważne konsekwencje. Teraz w stu procentach musimy się poświęcić przygotowaniom do zaatakowania najwyższych pozycji podczas następnego wyścigu w Lohéac.”

 

Już za cztery tygodnie World RX wraca do Europy. Ósma runda Mistrzostw odbędzie się w pierwszy weekend września we francuskim Lohéac.

 

FIA World RX 2018 – runda 7, Trois-Rivières – wyniki finałowe

 

 1. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen 5 min. 00,190 sek.
 2. Timmy Hansen (S) Peugeot + 0,696 sek.
 3. Sébastien Loeb (F) Peugeot + 2,147 sek.
 4. Mattias Ekström (S) Audi + 3,366 sek.
 5. Petter Solberg (N) Volkswagen + 4,038 sek.
 6. Janis Baumanis (LV) Ford + 9,950 sek.

 

FIA World RX 2018 (klasyfikacja po 7 z 12 rund)

 

 1. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen 195 punktów
 2. Sébastien Loeb (F) Peugeot 140 punktów
 3. Timmy Hansen (S) Peugeot 140 punktów
 4. Andreas Bakkerud (N) Audi 139 punktów
 5. Petter Solberg (N) Volkswagen 139 punktów
 6. Mattias Ekström (S) Audi 134 punkty

 

FIA World RX 2018 klasyfikacja zespołowa (po 7 z 12 rund)

 

 1. PSRX Volkswagen Sweden 334 punkty
 2. Team Peugeot Total 280 punktów
 3. EKS Audi Sport 273 punkty

 Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować