Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

10. Baja Poland zakończona!
2018-09-02

Uroczystą ceremonią i rozdaniem pucharów zakończyła się w Szczecinie jubileuszowa, 10. Baja Poland. W niedzielę zawodnicy rywalizowali na dwóch, krótkich odcinkach specjalnych, zlokalizowanych niedaleko miasta. Przy trasie ustawiło się wielu kibiców, którzy mogli podziwiać przejazdy z udziałem światowej czołówki cross country.

Zawodnicy Dacia Duster Elf Cup 2018 mieli do pokonania dwie próby o długości 18 i 10 kilometrów. Trasa była dość zróżnicowana, ale momentami zdradliwa. Konrad Sznajder z Tomaszem Mroczkiem popisali się skuteczną jazdą, wygrali OS5 i zostali zwycięzcami IV eliminacji DDEC, zajmując także 2. miejsce w grupie S2. Krzysztof Wicentowicz i Daniel Dymurski wygrali OS 4, ale ostatecznie musieli zadowolić się drugą lokatą. Suma punktów zebranych podczas poprzednich rund, zagwarantowała Krzysztofowi Wicentowiczowi zwycięstwo w tegorocznym cyklu DDEC - na jedną rundę przed końcem sezonu. Po awarii Tadeusza Rzeżuchowskiego i Wojciecha Jermakowa, na trzecie miejsce wskoczyli Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak, którzy ukończyli OS 5 z przebitym kołem.

Wreszcie wygraliśmy rajd i jesteśmy bardzo zadowoleni. Udało się to dzięki konsekwentnej i zdecydowanej jeździe. To był świetnie zorganizowany rajd, na wysokim poziomie, ze światową czołówką zawodników. Chcieliśmy także podziękować kibicom, których było tu najwięcej ze wszystkich eliminacji” – powiedział na mecie Konrad Sznajder.

„Meta Baja Poland potwierdziła nasze zwycięstwo w tegorocznym pucharze – komentował Krzysztof Wicentowicz. Jestem niesamowicie szczęśliwy. Na tym rajdzie zająłem drugie miejsce, ale cieszę się bardzo, że na pierwszym znalazł się Konrad - bo jemu się to zdecydowanie należało.

Ambicje na ten rajd miałem bardzo duże. Po przejechaniu prologu i pierwszego oesu cieszyłem się bardzo, ale później popełniłem błąd i zawiesiłem się na pieńku, tracąc cenny czas i nadzieję na dobrą pozycję. W niedzielę postanowiłem pojechać najszybciej jak umiem, ale okazało się, że na pudło wskoczyłem przez nieszczęście Tadka, który uszkodził samochód. Takie są rajdy i cieszę się, że jestem tu, gdzie jestem – mówił Mariusz Pietrzycki.

W Pucharze Świata FIA i Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych czołowa trójka nie zmieniła się od wczoraj. Rajd wygrali Jakub Przygoński i Tom Colsoul. Na drugim miejscu znaleźli się Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja, a trzecia lokata przypadła załodze Martin Prokop/ Jan Tomanek.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych na pierwszym miejscu uplasowali się Tomasz i Filip Gołka. Drugie miejsce zajęli Przemysław Myślak i Hubert Kulak, a trzecie Cezary Woch i Przemysław Lipiński.