Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe partnerem logistycznym Red Bull 111 Megawatt 
2018-09-11
Marka Volkswagen Samochody Uż

Red Bull 111 Megawatt to dwudniowe zawody motocyklowego enduro, rozgrywane na terenie Red Bull 111 Megawatt. Ta wyjątkowa lokalizacja, przypominająca scenerię słynnego filmu Mad Max przyciąga nie tylko fanów motorsportu, ale także wszystkich żądnych emocjonującego widowiska. W sobotę 8 września w kwalifikacjach, których celem było wyłonienie 500 najlepszych, wzięło udział blisko 1000 zawodników z całego świata.


• Red Bull 111 Megawatt to największe zawody motocyklowego enduro w Europie Środkowo-Wschodniej, odbyły się w dniach 8-9.09.2018


• Volkswagen wspierał całe wydarzenie zapewniając samochody do przewozu zawodników i wspierające obsługę całego wydarzenia


• Ekspozycja modeli idealnie dopasowanych do pasjonatów sportów ekstremalnych


• Strefa VOLKSWAGEN PITSTOP z licznymi atrakcjami dla odwiedzających wydarzenie

 

 

W niedzielę, 9 września, rozpoczął się wielki, spektakularny finał, podczas którego równocześnie wystartowało 500 zawodników. Zawodnicy pokonywali najpierw szybką, motocrossową trasę, wzbijając za sobą w powietrze tumany piachu i pyłu. Następnie zmagali się z techniczną sekcją, usianą przeszkodami – głazami, drewnianymi belkami, oponami. Po zaciekłej walce zwycięzcą Red Bull 111 Megawatt został Wade Young z czasem 2:10:52.04. Taddy Błażusiak, któremu gorąco kibicowali wszyscy polscy fani uplasował się na drugiej pozycji z czasem 2:13:01.82, trzecie miejsce zdobył Billy Bolt z czasem 2:13:08.63. Finałowy wyścig, w regulaminowym czasie 4 godzin ukończyło 175 zawodników. 


Marka Volkswagen Samochody Użytkowe, jako partner logistyczny całego wydarzenia zapewniła organizatorom imprezy 5 samochodów do obsługi zawodów. Amarok, Caddy i Crafter wykorzystywane były do bieżącej pracy organizatora w Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Dzięki napędowi 4MOTION i dużej ładowności samochody te idealnie sprawdzały się w trudnych warunkach na nieutwardzonym terenie. Dwa modele T ze względu na komfort i dużą ilość miejsca wykorzystywane były do transportu zawodników. 

 

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od ponad 65 lat zapewnia mobilność, tym którzy z największą precyzją wykonują swoją pracę i tym którzy z zaangażowaniem poświęcają się z swoim pasjom. Wspieranie sportowców w realizowaniu codziennych wyzwań, leży w DNA marki. Od lat marka łączy ze sobą funkcjonalność oraz komfort, tak by dopasować się do potrzeb najbardziej wymagających Klientów. Wspiera sportowców, którzy codziennie wychodzą ze strefy komfortu dokonując rzeczy niemożliwych. 
 

Podczas wydarzenia Red Bull 111 Megawatt marka Volkswagen Samochody Użytkowe przygotowała specjalną strefę VOLKSWAGEN PITSTOP gdzie prezentowane były, wybrane samochody dostawcze Volkswagen, które są idealnym wyborem dla miłośników sportów ekstremalnych. Amarok pokazany został w dwóch wersjach modelowych - Aventura i Trendline. Dzięki napędowi 4MOTION i dużej przestrzeni ładunkowej jest to model, który sprawdza się w najtrudniejszym terenie i najlepiej czuje się poza utwardzonymi drogami. Aktualnie do oferty marki wchodzi wersja z nowym mocniejszym silnikiem mającym aż 258 KM. Prezentowana California Ocean z miejscem do spania dla czterech osób i zabudową kuchenną, jest idealnym rozwiązaniem dla zawodników często wyjeżdżających na zawody. Jest alternatywą dla hotelu. Zapewnia komfort i miejsce do przygotowania posiłków bez konieczności opuszczania strefy zawodów. Na co dzień ten kompaktowy model bez problemu służyć może jako środek transportu. Na strefie nie zabrakło także Volkswagena Craftera, który dzięki dużej przestrzeni ładunkowej, zabudowany może zostać w dowolny dopasowany do potrzeb zawodnika sposób. Najczęściej wybierana jest wersją warsztatowa z szafkami umożliwiającymi bezpieczny transport narzędzi i części zapasowych, a także specjalna zabudowa kamperowa z sypialnią, łazienką i kuchnią oraz miejscem na motor. 
 

Strefa VOLKSWAGEN PITSTOP zapewniała wszystkim odwiedzającym wiele ciekawych atrakcji. Szczególną popularnością cieszył się taras widokowy, z którego śledzić można była zmagania zawodników pokonujących sekcję specjalną z trudnymi przeszkodami. Z tarasu widoczna była także meta zawodów. Na strefie przygotowane zostały takie atrakcje jak symulator jazdy na motorze enduro, stanowisko do produkcji płóciennych toreb, konkurs wymiany koła na czas, a dla najmłodszych strefa z kolorowankami i grami. Źródło: Volkswagen

Zaloguj się aby skomentować