Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Zobacz nowe BMW X3 M i BMW X4 M 
2018-09-12
Zobacz nowe BMW X3 M i BMW X4

BMW M GmbH rozszerza swoją ofertę wyczynowych modeli z napędem na cztery koła i prezentuje częściowo zakamuflowane prototypy, podczas imprez towarzyszących wyścigom DTM*.


Monachium. BMW M GmbH rozszerza gamę wyczynowych modeli w segmencie Sports Activity Vehicle (SAV) i Sports Activity Coupé (SAC). Wyczynowym charakterem, typowym dla samochodów BMW - będzie można cieszyć się w dwóch kolejnych modelach BMW X, które już teraz przygotowywane są do produkcji seryjnej.


 

Prototypy BMW X3 M i BMW X4 M były testowane na torze Nürburgring podczas wyścigów DTM (7-9 września 2018 r.). Zakamuflowane przedseryjne BMW X3 M i BMW X4 M zaprezentują się po raz pierwszy publicznie dokładnie tam, gdzie ostatecznie dopracowywane są ich dynamiczne właściwości jezdne. Tor Nürburgring jest tradycyjnym miejscem finalnych testów i strojenia pakietu M, który obejmuje układ napędowy, jezdny i aerodynamikę.


 

Duże wloty powietrza z przodu, zoptymalizowana aerodynamika oraz układ wydechowy z czterema końcówkami zintegrowanymi z tylnym zderzakiem sprawiają, że samochody te już na wczesnym etapie rozwoju mają charakterystyczne cechy modelu BMW M. Jednym z najciekawszych rozwiązań technicznych w BMW X3 M i BMW X4 M jest nowo opracowany wysokoobrotowy sześciocylindrowy silnik rzędowy M TwinPower Turbo.


 

Częścią procesu rozwoju jest specyficzne strojenie układu M xDrive wprowadzonego po raz pierwszy w nowym BMW M5. Układ ma zapewniać w BMW X3 M i BMW X4 M stałą transmisję napędu na wszystkie cztery koła w optymalny sposób pod względem trakcji i osiągów. Specyficzne dla M udoskonalenie inteligentnego napędu na cztery koła gwarantuje maksymalną trakcję i bezstratny rozkład momentu napędowego, a tym samym ekstremalnie dynamiczne właściwości jezdne. W interakcji z aktywnym dyferencjałem M na tylnej osi zapewnia to BMW X3 M i BMW X4 M bezkonkurencyjną dynamikę na zakrętach, zwinność i precyzję.


 

„BMW X3 M i BMW X4 M dzięki specyficznej charakterystyce M wyznaczają nowe standardy w zakresie dynamiki w swoich segmentach”, mówi Frank van Meel, prezes BMW M GmbH.


 

Wraz z rozwojem najnowszych modeli BMW M GmbH po raz kolejny podbija kolejny segment samochodów. BMW X3 M i BMW X4 M oferują doskonałe osiągi, zwinność i precyzję po raz pierwszy także w Sports Activity Vehicle i Sports Activity Coupé klasy średniej premium. W ten sposób BMW M GmbH konsekwentnie kontynuuje swoją strategię dynamicznego rozwoju, wprowadzając nowe, niezwykle atrakcyjne koncepcje samochodów.


 

*DTM to najważniejsza seria wyścigowa samochodów w Niemczech. Obok brytyjskiej BTCC, najbardziej prestiżowa europejska seria wyścigowa w tej kategorii. W DTM startowało wielu kierowców Formuły 1, m.in. Ralf Schumacher, David Coulthard, Mika Häkkinen, Paul di Resta.

Źródło: Wikipedia.Źródło: BMW

Zaloguj się aby skomentować