Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Hans-Joachim Rothenpieler nowym członkiem zarządu AUDI AG odpowiedzialnym za rozwój techniczny 
2018-10-03
Hans-Joachim Rothenpieler nowy

Z dniem 1 listopada 2018 r. stanowisko członka zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego obejmie Hans-Joachim Rothenpieler. Zastąpi w ten sposób sprawującego tę funkcję od 1 maja 2017 r. Petera Mertensa, który poprosił Radę Nadzorczą AUDI AG o zwolnienie go z obowiązków w związku z sytuacją zdrowotną.


Prezes zarządu Volkswagena, a jednocześnie przewodniczący Rady Nadzorczej AUDI AG Herbert Diess podkreśla: „Ogromnie żałujemy, że Peter Mertens ustępuje ze swego stanowiska w zarządzie Audi. Respektujemy jednak jego decyzję i życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Hans-Joachim Rothenpieler jest doświadczonym ekspertem, który będzie kontynuować zaawansowaną już transformację całego pionu rozwoju technicznego.” 
 

Peter Mertens tak wyjaśnia swą decyzję: „Przez ostatnich szesnaście miesięcy pracowaliśmy nad kompleksową transformacją pionu rozwoju technicznego i zapoczątkowaliśmy jego przebudowę w kierunku przyszłościowych rozwiązań. Taka intensywna praca wymaga bardzo dużej koncentracji, której w mojej obecnej sytuacji nie mogę zapewnić. Teraz priorytetem jest moje zdrowie i moja rodzina. Dziękuję wszystkim w Audi za zaangażowanie, wsparcie i za wspaniałą współpracę.” 
 

Peter Mosch, przewodniczący Rady Zakładowej i zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej AUDI AG mówi: „Dziękujemy Peterowi Mertensowi za jego najwyższe zaangażowanie z sprawy firmy. Jest nam niezmiernie przykro, że musimy się pożegnać z tak inspirującym i zwracającym uwagę na innowacje szefem. Cały zespół Audi życzy mu wszystkiego najlepszego. Jego następca na tym stanowisku, Hans-Joachim Rothenpieler, musi teraz kontynuować konsekwentną koncentrację struktur i procesów pionu rozwoju technicznego, tak by zapewnić przyjazną dla pracowników transformację. To ich wiedza i doświadczenie są podstawą „Przewagi dzięki Technice” całego koncernu. Tylko w ten sposób Audi będzie technicznym liderem w Grupie Volkswagen i nadal będzie wyznaczać standardy dla całego przemysłu motoryzacyjnego.” 
 

Prezes zarządu Volkswagena i przewodniczący Rady Nadzorczej AUDI AG Herbert Diess dodaje: „Hans-Joachim Rothenpieler zgromadził ogromne doświadczenie na wielu odpowiedzialnych stanowiskach w Grupie VW, co z pewnością pomoże mu szybko rozpocząć pracę na nowym stanowisku w Audi. Jego zadaniem będzie kontynuacja transformacji pionu rozwoju technicznego i nadzór nad dalszymi pracami związanymi z mobilnością elektryczną.” Zgodnie z planami firmy, do końca roku 2018, dodatkowe kwalifikacje z takich dziedzin jak mobilność elektryczna, jazda autonomiczna, connectivity i koncepcje pojazdów przyszłości, otrzyma ok. 2500 pracowników rozwoju technicznego. 

 

Hans-Joachim Rothenpieler obejmie swe obowiązki w pionie rozwoju technicznego z dniem 1 listopada 2018 r. Nowy członek zarządu AUDI AG, w Grupie Volkswagen pracuje od roku 1986. Wcześniej zatrudniony był na takich stanowiskach jak: szef pionu Rozwoju Pojazdów w Skodzie, członek zarządu ds. rozwoju technicznego marki Bentley i członek zarządu ds. rozwoju technicznego marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Od roku 2016 był szefem zarządzania jakością całej Grupy VW. Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować