Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Wyspa, gdzie żyje się wolno - ale jeździć możesz bez limitu prędkości 
2018-11-08
Wyspa, gdzie żyje się wolno

Wyobraź sobie, że otrzymujesz pytanie w quizie – skąd w pogodny dzień widać wszystkie cztery kraje, składające się na Wielką Brytanię? Odpowiedź: Tylko ze Snaefell, najwyższego szczytu Wyspy Man, o którym mówi się, że zobaczysz z niego Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną.


Wiele osób kojarzy tę wyspę, położoną na Morzu Irlandzkim z jednym wydarzeniem. To kolebka jednej z najpopularniejszych imprez motocyklowych na świecie – wyścigu ulicznego Isle of Man TT na drodze „Mountain Course”, gdzie – jak w wielu częściach wyspy – nie obowiązują ograniczenia prędkości.

 

Mountain Road, szczególnie szybki odcinek „Mountain Course”, stał się tematem najnowszego odcinka serialu «Najwspanialsze europejskie szlaki drogowe», który przedstawia zakątki dające niepowtarzalną frajdę z jazdy w wyjątkowych sceneriach, ale także słynące z kulinarnych przysmaków oraz gościnności mieszkańców. 

 

Zobacz film: plugins/system/oyl/redirect.php?redir=XLvBQAAFApaegOKputpOWxiv268a8reekt4iDu4jvUwC40YBKW6Z2w%3D%3D

 

„Na całej niemal wyspie spróbujecie doskonałych dań i napojów. Możecie wybrać się na przejażdżkę jedną z najsłynniejszych dróg w Europie, ale to ludzie, jedzenie i krajobrazy, sprawią, że odbijając promem w drodze powrotnej będziecie już tęsknić do wyspy, powiedział dziennikarz Steve Sutcliffe, który zwiedzał tę okolicę za kierownicą nowego Forda Mustanga Bullitta, limitowanej wersji modelu stworzonej dla uczczenia 50-lecia słynnego filmu wytwórni Warner Bros. o tym samym tytule.

 

To dziewiąty film z serii, w której Sutcliffe jeździł już wszystkimi modelami Ford Performance, od Forda GT na zapierającej dech w piersiach Drodze atlantyckiej w Norwegii, po Fiestę ST na wyludnionej Via Campocatino we Włoszech. W sumarycznej ocenie dróg, na którą składa się wiele czynników, w tym pejzaże, atrakcje gastronomiczne w okolicy oraz dreszczyk emocji, Mountain Road osiągnęła najwyższy wynik całej serii.

 

Aby zapoznać się z innymi wspaniałymi europejskimi drogami, przejdź do playlisty Ford Europe, znajdującej się tutaj: plugins/system/oyl/redirect.php?redir=XLvBQAAE8vtEHgUpXM1rVUeui3aFQty8hFmjvZP%2FsmY3627i6Qu4KX3k8w1YVjQmHd7uaFZ3NSea0wQTT9fkqH8zVHH2p803XX2ZVSzO9Pk%3D

 

O Ford Motor Company

 

Ford Motor Company z centralą w Dearborn w stanie Michigan w USA jest globalną marką oferującą samochody i usługi mobilne.  Firma zatrudnia około 200,000 tys. pracowników w zakładach na całym świecie, zajmując się projektowaniem, produkcją, marketingiem, finansowaniem i serwisowaniem całej gamy samochodów osobowych, użytkowych oraz SUV-ów marki Ford i luksusowej marki Lincoln. Rozszerzając swoją działalność, Ford intensywnie pracuje i inwestuje w elektryfikację pojazdów, systemy autonomicznej jazdy i rozwój mobilności. Firma świadczy usługi finansowe za pośrednictwem Ford Motor Credit Company. Więcej informacji na temat Forda, produktów firmy oraz oddziału Ford Motor Credit Company na stronie www.corporate.ford.com.

 

Ford of Europewytwarza, sprzedaje i serwisuje pojazdy marki Ford na 50 indywidualnych rynkach, zatrudniając około 53 tys. pracowników we własnych oddziałach i łącznie około 68 tys. osób, po uwzględnieniu spółek typu joint venture oraz działalności nieskonsolidowanej. Oprócz spółki Ford Motor Credit Company, usługi firmy Ford of Europe obejmują dział Ford Customer Service Division oraz 24 oddziały produkcyjne (16 spółek całkowicie zależnych lub skonsolidowanych typu joint venture oraz 8 nieskonsolidowanych typu joint venture).  Pierwsze samochody marki Ford dotarły do Europy w 1903 roku – w tym samym roku powstała firma Ford Motor Company. Produkcja w Europie ruszyła w roku 1911.

 

O Warner Bros. Consumer Products

 

Warner Bros. Consumer Products (WBCP), oddział firmy Warner Bros. Entertainment Company, upowszechnia  bogate portfolio produktów rozrywkowych i franczyzowych Studia fanom na całym świecie. Partnerzy WBCP dysponują najlepszymi w swojej klasie licencjami, udzielanymi na całym świecie na wielokrotnie nagradzane serie zabawek, ubiory, artykuły do dekoracji wnętrz i wydawnictwa inspirowane produktami takimi jak DC, J.K. Rowling’s Wizarding World, Looney Tunes, czy Hanna‑Barbera. WBPC odnosi globalne sukcesy w branży rozrywkowej, obejmuje przełomowe przedsięwzięcia, takie jak ośrodek The Wizarding World of Harry Potter i Warner Bros. World Abu Dhabi (otwarty w 2018 roku). Dzięki innowacyjnym globalnym programom licencjonowania i sprzedaży, inicjatywom handlowym, partnerstwom promocyjnym i przedsięwzięciom tematycznym, WBCP jest jedną z wiodących organizacji zajmujących się licencjonowaniem i sprzedażą detaliczną tego typu produktów na świecie.

 

BULLITT i wszystkie powiązane postacie oraz elementy są chronionymi znakami towarowymi Warner Bros. Entertainment Inc. (s18).

 

 Źródło: Ford, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować