Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Fatalne wyniki Pandy i Wranglera w testach Euro NCAP 
2018-12-06
Fatalne wyniki Pandy i Wrangle

Dzisiaj Euro NCAP publikuje oceny bezpieczeństwa dziewięciu samochodów. Zaskakująco słabo wypadły dwa samochody z grupy FCA (Fiat Chrysler Automobiles)


Audi Q3 , BMW X5 , Hyundai Santa Fe , Jaguar I-PACE , Peugeot 508 , Volvo V60 i jego partner S60 , osiągnęły maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Jednak dwa pojazdy FCA - starzejący się Fiat Panda, a także zupełnie nowy  Wrangler  Jeepa - otrzymują odpowiednio zero gwiazdek i jedną gwiazdę.

 

Panda, ostatnio przetestowana przez Euro NCAP w 2011 roku, została w wyścigu o bezpieczeństwo wypadła dramatycznie słabo. Auto w zakresie bezpieczeństwa przypomniena tylko o zapięciu pasów. Oznacza to, że wg Euro Assistance Safety Assist, ​​pojazd nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę w testach bezpieczeństwa. Panda otrzymała zero gwiazdek w najnowszych testach  Euro NCAP!

 

Natomiast Jeep Wrangler z napędem na cztery koła to zupełnie nowy pojazd, który jest dostępny na rynku w 2018 roku. Z przypomnieniem o zapięciu pasów i prostym ogranicznikiem prędkości kierowcy, bez żadnej innej formy wspomagania kierowcy, Wrangler zdobywa jedną gwiazdkę, pozostając daleko w tyle za konkurentami.

 

Michiel van Ratingen powiedział: 
"Naprawdę rozczarowujące jest pojawienie się nowego samochodu wystawionego na sprzedaż w 2018 r. Bez autonomicznego układu hamulcowego i bez asystenta pasa ruchu. Najwyższy czas, abyśmy zobaczyli produkt z grupy FIAT-Chrysler oferujący bezpieczeństwo rywalizujące z konkurencją. "

 

Ale nawet niektóre pojazdy pięciogwiazdkowe miały problemy. Testy Euro NCAP na Hyundai Santa Fe uwypukliły problem, w którym boczne kurtyny powietrzne samochodów wyposażonych w panoramiczny dach można było łatwo podrzeć. 

 

W odpowiedzi, Hyundai już zmienił mocowania poduszek powietrznych w produkcji, a wczesne samochody podlegają oficjalnemu wycofaniu. Właściciele takich pojazdów skontaktują się z producentem i powinni upewnić się, że zabiorą swoje samochody do dealerów, którzy zostaną ponownie przepracowani.

 

BMW X5 również ucierpiało z powodu problemów z poduszkami powietrznymi, poduszka kolanowa kierowcy nie została prawidłowo zainstalowana w teście przesunięcia czołowego i zapewniała niewielką dodatkową ochronę nóg kierowcy. Podobny problem zaobserwowano w przypadku serii 5 w 2017 r.

 

Michiel van Ratingen, "Pomimo prac wykonanych przez producentów podczas opracowywania swoich pojazdów, Euro NCAP nadal wykazuje brak solidności w niektórych podstawowych obszarach bezpieczeństwa. Aby być uczciwym, Audi Q3, Jaguar I-PACE, Peugeot 508 i Volvo V60 / S60 ustanowiły standard, według którego inni są oceniani, Jaguar I-PACE, w szczególności, pokazuje, że pojazdy ekologiczne także zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa ".Źródło: thenewsmarket.com, mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować