Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

AUDI AG: Hildegard Wortmann obejmie stanowisko szefa sprzedaży i marketingu 
2019-01-09
AUDI AG: Hildegard Wortmann ob

Najpóźniej z dniem 1 lipca 2019 roku, stanowisko szefa pionu sprzedaży i marketingu AUDI AG zajmie Hildegard Wortmann. Zastąpi ona na tym miejscu Brama Schota, który z dniem 1 stycznia br. objął posadę prezesa zarządu. Hildegard Wortmann ma wiele lat doświadczenia w międzynarodowym środowisku biznesowym na pozycjach związanych z zarządzaniem produktem, marketingiem i komunikacją marek.


  • Przewodniczący Rady Nadzorczej Audi i prezes Volkswagena dr Herbert Diess mówi: „Pani Wortmann jest doskonałym managerem, który kształtować będzie innowacyjne oblicze marki Audi”

  • Bram Schot, prezes zarządu AUDI AG podkreśla: „Hildegard obejmuje stanowisko o decydującym znaczeniu w transformacji naszego przedsiębiorstwa”

  • Peter Mosch, zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej i przewodniczący Rady Zakładowej dodaje: „Oczekujemy, że Pani Wortmann wniesie powiew świeżego powietrza do naszej marki

 

 

„Hildegard Wortmann ma ponad 20 lat międzynarodowego doświadczenia w sprzedaży i marketingu samochodów z segmentu premium. To czynią ją osobą idealną do kształtowania innowacyjnego oblicza marki Audi oraz do przeorientowania celów jednego z najbardziej rozbudowanych pionów naszego przedsiębiorstwa” – podkreślił podczas jej przedstawiania dr Herbert Diess, przewodniczący Rady Nadzorczej Audi i prezes Volkswagena.

 

Prezes zarządu AUDI AG Bram Schot, dodał: „Audi jest w procesie istotnych zmian, a my czynimy kolejny krok naprzód. Z Hildegard Wortmann w zarządzie i wspólnie z naszą załogą, osiągniemy sukces w transformacji firmy. To właśnie Hildegard będzie miała decydującą rolę na pełnej wyzwań drodze do przyszłości.”

 

Zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej Audi i przewodniczący Rady Zakładowej Peter Mosch powiedział ponadto: „Z zadowoleniem przyjmujemy nominację Hildegard Wortmann do zarządu Audi i oczekujemy, że wniesie ona powiew świeżego powietrza, by nadać naszej marce ostrości w sposób zrównoważony i by wspólnie z nami kształtować przyszłość czterech pierścieni.”

 

Swą karierę zawodową Hildegard Wortmann rozpoczęła w roku 1990 w koncernie Unilever, przechodząc przez wiele stanowisk, w tym product i brand managera, by zakończyć na pozycji dyrektora marketingu. Podczas pracy w tym koncernie zdobywała międzynarodowe doświadczenie w Londynie i w Nowym Jorku. Począwszy od roku 1998, obejmowała różne stanowiska w Grupie BMW. Zaangażowana była w odnowienie marki MINI, odpowiadała za marketing przed-rozwojowy oraz za projekty innowacyjne. Następnie skoncentrowała się na wysokich stanowiskach kierowniczych w zakresie zarządzania produktowego zarówno samych samochodów, jak i obsługi posprzedażnej. Hildegard Wortmann odegrała kluczową rolę w wyznaczaniu kierunku e-mobilności, rozwijając rodzinę modeli elektrycznych BMW i. W czerwcu 2016 roku została starszym wiceprezesem marki BMW. Od stycznia 2018 r. jest odpowiedzialna za region sprzedaży Azji i Pacyfiku, z siedzibą w Singapurze.Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować