Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

W sezonie 2019 pucharu FIA WTCR, Audi wystawia cztery egzemplarze RS 3 LMS 
2019-02-07
W sezonie 2019 pucharu FIA WTC

Audi Sport customer racing, z silnym kwartetem kierowców wkracza w drugi sezon światowego pucharu w wyścigach samochodów turystycznych WTCR – FIA World Touring Car Cup. Zawodnicy Audi Sport Gordon Shedden, Jean-Karl Vernay i Frédéric Vervisch ponownie zasiądą za sterami Audi RS 3 LMS, by startować w serii wyścigowej TCR. Do tego silnego składu dołączy nowy kierowca czterech pierścieni, Niels Langeveld.


  • Nowy kierowca Audi Sport Niels Langeveld dołącza do doświadczonych: Gordona Sheddena, Jean-Karla Vernaya i Frédérica Vervischa

  • Comtoyou Team Audi Sport i Leopard Racing Team Audi Sport wracają do walki 

 

 

RS

 

„Zadecydowaliśmy, że ten uzdolniony kierowca jeżdżący dotychczas w zespołach zewnętrznych, dołączy do załogi Audi Sport” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Niels Langeveld zrobił na nas świetne wrażenie swoimi występami w niemieckiej serii wyścigów ADAC TCR na przestrzeni ostatnich dwóch lat.” Trzydziestoletni Holender zakończył sezon 2017 na piątym miejscu tej serii. W ubiegłym sezonie włączył się do współzawodnictwa z własnym team’em Racing One. Przez cały sezon kilka razy prowadził na punkty, zaliczył dwie wygrane wyścigu i zakończył zmagania na trzecim miejscu stawki składającej się z 28 kierowców. Jego trzecie miejsce było jednocześnie najlepszą pozycją kierowcy Audi RS 3 LMS. W roku 2016 wygrał puchar Seat Leon Eurocup rozgrywany w ramach Grupy Volkswagen. Langeveld, obok Frédérica Vervischa, jeździć będzie w barwach Comtoyou Team Audi Sport. W ubiegłym roku Vervisch siedem razy stawał na podium serii FIA WTCR, w tym na jego najwyższym stopniu w finale sezonu w Macau. W styczniu tego roku, za kierownicą Audi R8 LMS wygrał 24-godzinny wyścig w Dubaju.

 

Skład zespołu Leopard Racing Team Audi Sport pozostaje bez zmian. 39-letni Szkot Gordon Shedden, który w barwach Audi Sport zadebiutował w roku ubiegłym, w ostatnim sezonie mógł pochwalić się zdobyciem pole position, jednym zwycięstwem i jednym miejscem trzecim. Jego kolegą w teamie będzie Francuz Jean-Karl Vernay. Ten profesjonalny zawodnik wyścigowy w ubiegłym sezonie FIA WTCR dwa razy zdobył pole position i zwyciężył w czterech wyścigach. Sezon zakończył na pozycji piątej, będąc najlepszym z kierowców Audi. Za kierownicą Audi RS 3 LMS, w serii TCR Benelux w ubiegłym roku zdobył też szóste w swej karierze mistrzostwo, a w TCR Europe zajął miejsce drugie.

 

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi.press-bank.pl.Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować