Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Japońska droga Mitsubishi prowadzi do Akiko Miwy 
2019-02-07
Japońska droga Mitsubishi pro

Anna Cieślak, aktorka i ambasadorka marki Mitsubishi w Polsce, wyruszyła w swą drugą podróż śladami japońskiej kultury w Polsce. Do celu, którym był trudnodostępny, położony w Beskidzie Zachodnim pensjonat Akiko Miwa – Japonki z Orderem Wschodzącego Słońca, udała się napędzanym na 4 koła SUV-em coupe Mitsubishi Eclipse Cross.


Ambitni odkrywcy

 

Cykl podróży „Japońska droga Mitsubishi w Polsce” nie tylko idealnie wpisuje się w strategię marki Mitsubishi Motors Drive Your Ambition, ale i wciela w życie hasłoAmbition to Explore, inspirując miłośników marki do poznania ciekawych miejsc oraz ludzi związanych z japońską kulturą w Polsce. Narratorką filmowej serii, którą można śledzić na profilach społecznościowych marki, jest znana aktorka i ambasadorka Mitsubishi Anna Cieślak.

 

 

Cel nr 2 – Villa Akiko w Gorcach

 

Położony na uboczu w goreckich lasach, pensjonat Akiko Miwy – najbardziej znanej polskiej Japonki przemienia się zimą w trudnodostępne uroczysko.Mimo niełatwych, zimowych warunków – głębokiego śniegu, lodu i stromych podjazdów – japoński SUV z systemem napędu na 4 koła S-AWC (Super All-Wheel Control) i aktywną kontrolą znoszenia AYC (Active Yaw Control) wyśmienicie sprawdził się na beskidzkich bezdrożach. Dzięki systemom nawet zbyt mocne wciśnięcie pedału przyspieszenia lub hamulca na zaśnieżonym zakręcie, czy podjeździe nie zmusza w tym modelu do manewru kontrującego, ponieważ S-AWC reaguje na warunki drogowe w czasie rzeczywistym i koryguje siłę hamowania, a także rozdział momentu obrotowego pomiędzy obie osie SUVa.

 

Ostoja Akiko leży u szczytu góry wznoszącej się nad miejscowością Harklowa, nieopodal Nowego Targu. To właśnie tu, przeszło 30 lat temu, zdecydowała się zbudować swój niezwykły dom-pensjonat świeżo przybyła do Polski Akiko Miwa. Villa Akiko to miejsce niecodzienne, nie tylko ze względu na osobę właścicielki. Szczyci się pierwszym, japońskim, formalnym adresem przyznanym w Polsce – osiedle Ariake 1. Najsłynniejsza góralka w Japonii i najbardziej znana Japonka w Polsce z niezrównaną energią i wytrwałością dba o polską naturę i działa na rzecz promocji kultury japońskiej w Polsce. Realizuje te misje poprzez szeroką aktywność edukacyjną, ekologiczną i kulturalną, otrzymując nagrody i wyróżnienia.

 

Charyzmatyczna właścicielka pensjonatu otworzyła przed Anną Cieślak swoje serce i opowiedziała ciekawą historię życia (w której nie brakuje wątków ajnuskich, arystokratycznych, czy wręcz metafizycznych), ale także wprowadziła ją w świat japońskiej, domowej kuchni i sztuki układania kwiatów i roślin – ikebany.

 

 

Relacje z drugiej podróży Mitsubishi śladami kultury japońskiej w Polsce z Anną Cieślak, można zobaczyć na oficjalnym kanale marki na YouTube:

 

plugins/system/oyl/redirect.php?redir=XS3vjwAH4A8OecaYVh4581iNBDw7k3fj3gENn0a%2BGQvMe2Nq3g3H4g%3D%3D

plugins/system/oyl/redirect.php?redir=XS3vjwAH78xcovN0gybR8Q4Xx0THOcrTzItIFj%2BK5H4riOc%2BJUiVNw%3D%3D

plugins/system/oyl/redirect.php?redir=XS3vjwAH%2F4rn1Sac3XuyGCW%2B95oYV%2BoyEQi2dygI08BcH5u1p%2F8ikw%3D%3D

plugins/system/oyl/redirect.php?redir=XS3vjwAID07yNokEqEtHp1POEnI4y4j8nLbXh%2FVCPQxlGc68v5IyEw%3D%3DŹródło: Mitsubishi

Zaloguj się aby skomentować