Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Audi sponsorem głównym Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim FIS 2019  
2019-02-10
Audi sponsorem głównym Mistr

Audi jest sponsorem głównym 45. Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim rozgrywanego w szwedzkim ośrodku Åre. Mistrzostwa odbywają się w dniach od 4 do 17 lutego 2019 r., a podczas nich, dosłownie na wyciągnięcie ręki, jest 20 egzemplarzy Audi e-tron. Jako wieloletni główny sponsor Audi FIS Pucharu Świata, cztery pierścienie umacniają swą obecność w najbardziej prestiżowych sportach zimowych. Poza samą obecnością marki podczas zawodów, jazd testowych, czy możliwości odwiedzenia Audi Lounge, narciarze i widzowie mogą nawiązać osobiste kontakty z Audi.


  • Po raz pierwszy w historii podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim, Audi e-tron będzie na wyciągnięcie ręki

  • Najlepsi narciarze świata gotowi do współzawodnictwa w szwedzkim Åre

  • Hasło przewodnie Mistrzostw to: „inspire the world to ski”

 

 

Audi jest aktywnie obecne w obszarze narciarstwa od wielu dekad. W sezonie 2018/2019, marka po raz siedemnasty jest sponsorem tytularnym Audi FIS Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim oraz sponsorem głównym 45. Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim FIS. Puchar Świata w Narciarstwie, rozgrywany poprzednio w Åre w latach 1954 i 2007, po raz trzeci gromadzi najlepszych narciarzy z całego świata, którzy będą „inspirować świat do jazdy na nartach – inspire the world to ski”.

 

W tym roku wzrok wszystkich skierowany będzie na obecne podczas wszystkich zawodów Audi e-tron. Nowy, w pełni elektryczny samochód z Ingolstadt pojawił się już wcześniej na innych imprezach narciarskich: podczas otwarcia sezonu Pucharu Świata w Sölden, podczas Turnieju Czterech Skoczni i podczas legendarnego wyścigu Hahnenkamm.

 

Jednak obecność Audi w Szwecji to coś więcej niż tylko prezentacja modelu. Koncern z Ingolstadt udostępnił na Mistrzostwa flotę 20 egzemplarzy Audi e-tron, a kolejne 33 sztuki tego samochodu dostarczył komitetowi organizacyjnemu. Stacja ładująca Audi e-tron – Power Storage – skonstruowana specjalnie na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie w Åre, wykorzystuje przyłącze sieciowe o mocy 250 kW i zasila infrastrukturę ładującą z maksymalną mocą 500 kW. W parku ładowania Audi można zasilać jednocześnie sześć samochodów z mocą 50 kW albo maksymalnie dwadzieścia z mocą 11 kW. Brakującą energię dostarcza „magazyn energii” zbudowany w całości z oryginalnych akumulatorów Audi e-tron. Widzowie i narciarze – wykorzystując czas pomiędzy poszczególnymi rundami zawodów - mogą również w ramach Audi driving exprience wypróbować nowe Audi e-tron w jeździe terenowej nad pobliskim jeziorem Åresjön.

 

W Åre rozgrywane będą następujące dyscypliny narciarskie: ski downhill, super gigant, slalom, slalom gigant, super kombinacja, a także turniej drużynowy. Takie gwiazdy narciarstwa jak Austriak Marcel Hirscher, czy Amerykanka Mikaela Shiffrin, mogą cieszyć się nie tylko komfortowym transportem z miejsca na miejsce na pokładzie Audi e-tron, ale mogą również zrelaksować się po zawodach w Audi Lounge. Zwycięzcy będą mogli cieszyć się swoją wygraną po raz drugi, podczas przyjęcia dla mistrzów w restauracji Bombom, gdzie gospodarzem wieczoru będzie Marco Büchel.

 

Dane dotyczące zużycia energii:

 

Audi e-tron: Łączne zużycie energii elektrycznej w kWh/100 km*: 26,2 – 22,6 (cykl WLTP); 24,6 – 23,7 (cykl NEFZ)
Łączna emisja CO2 w g/km: 0
(* Dane zależą od wybranego poziomu wyposażenia)

Zużycie energii i emisja CO2 oraz cykle wydajności zależą od rozmiaru felg i opon.

 

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi.press-bank.pl.Źródło: Audi

Zaloguj się aby skomentować