Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Prezes Mitsubishi Motors Europe: każdy model Mitsubishi w przyszłości będzie miał swoją wersję z napędem elektrycznym 
2019-03-14
Prezes Mitsubishi Motors Europ

Bernard Loire udzielił swojego pierwszego ogólnoeuropejskiego wywiadu dla Automotive News Europe – poniżej przedstawiamy jego kluczowe fragmenty.


„Bernard Lorie, długoletni dyrektor w Nissanie, firmie działającej w sojuszu motoryzacyjnym z Mitsubishi, odszedł z Nissana jako dyrektor zarządzający  regionem Europy Zachodniej. Teraz dołącza do znacznie mniejszego producenta samochodów, notującego okres wzrostu sprzedaży dzięki hybrydowemu modelowi Outlander.  W rozmowie z Nickiem Gibbsem z Automotive News Europe opowiedział, jak zamierza wykorzystać sukces tego samochodu.”

 

O roli Mitsubishi Motors Europe:

 

„…możemy być o wiele bliżej klientów, lepiej rozumieć ich potrzeby i dostosowywać do nich nasze programy marketingowe, niż gdybyśmy to robili wyłącznie za pośrednictwem centrali w Japonii.”

 

O rynkach europejskich:

 

„…To oczywiste, że jeśli zdecydowaliśmy się zainwestować w Europie, nie możemy na tym stracić finansowo, zatem konieczne jest zwiększenie wolumenu sprzedaży.  Nasza działalność jest bardzo od tego zależna, ale ma ona opierać się na połączeniu wysokich wyników sprzedaży i zróżnicowanej oferty”.

 

O utrzymującym się sukcesie Mitsubishi Outlandera PHEV w Europie:

 

„Myślę, że będzie on jeszcze większy. W ubiegłym roku sprzedaliśmy prawie 25 000 egzemplarzy, w tym roku możemy osiągnąć wynik na poziomie co najmniej 35 000 do 40 000 egzemplarzy. W ciągu ostatnich czterech miesięcy (od listopada 2018 r. do lutego 2019 r.) był to nasz najlepiej sprzedający się model.”

 

O zaletach Outlandera PHEV:

 

„Naszymi bezpośrednimi konkurentami są modele hybrydowe typu plug-in, głównie z segmentu premium, ale widzimy nowego klienta - takiego, który poszukuje SUV-a i przesiada się z samochodu z silnikiem Diesla od razu na hybrydę typu plug-in, z pominięciem wersji z silnikiem benzynowym”.

„Niski wskaźnik emisji  CO  2  od 46 g/km daje pewność, że można poruszać się rodzinnym SUV-em w dowolnym miejscu w Europie - w górach, na autostradzie i w centrach miast (w przeciwieństwie do samochodów z silnikami Diesla, których wjazd do centr wielu europejskich miast jest zakazany).  „To rzeczywiście pojazd, który wjedzie wszędzie.”

 

Na temat elektryfikacji modeli Mitsubishi Motors:

 

„Jesteśmy zainteresowani technologią hybrydową typu plug-in na dłuższą metę. Chcę powiedzieć, że każdy model Mitsubishi w przyszłości będzie miał swoją wersję z napędem elektrycznym.

 

„Napęd całkowicie elektryczny jest dobry dla małych samochodów i niewielkich SUV-ów. Napęd hybrydowy typu plug-in idealnie sprawdza się w przypadku większych modeli SUV.”

 

„Nasz kolejny model typu PHEV zadebiutuje w przyszłym roku.  Będzie nieco mniejszy niż Outlander.”

 

Na temat silników Diesla:

 

„W ubiegłym roku udział samochodów z silnikami wysokoprężnymi w naszej ofercie był mniejszy o 20 procent, a w tym roku spadnie jeszcze bardziej. Wolimy skoncentrować się na elektryfikacji układów napędowych.”

 

Na temat Sojuszu:

 

„…W warunkach stricte komercyjnych jesteśmy konkurentami dla Renault i Nissana. Moje obszary działania są skoncentrowane na  wszystkim, co jest widoczne dla konsumenta, ponieważ my w Mitsubishi Motors jesteśmy całkowicie niezależni.”

 

Na temat przyszłości:

 

„…Staram się tchnąć europejskiego ducha w Mitsubishi. Przypomina mi to rok 2000, kiedy dołączyłem do Nissana. Wtedy Nissan Europe miał naprawdę dużo do powiedzenia. Teraz jest podobnie. To ekscytujące.”Źródło: Mitsubishi

Zaloguj się aby skomentować