Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Ford przedstawia elektryczną przyszłość gamy jeszcze lepiej skomunikowanych bestsellerowych pojazdów użytkowych 
2019-04-04
Ford przedstawia elektryczną

Nowe, zelektryfikowane pojazdy, usługi sieciowe i strategiczne partnerstwa pomogą firmie Ford w zapewnieniu europejskim klientom korzystającym z samochodów użytkowych wyższej produktywności. Firma przedstawia te informacje dzisiaj w Amsterdamie, w ramach programu „Go Further”.


  • Nowe pojazdy korzystające z napędów elektrycznych, innowacyjne rozwiązania komunikacji i strategiczni partnerzy służący podniesieniu produktywności przybliżą gamę samochodów użytkowych Forda europejskim klientom.

 

  • Nowy, całkowicie elektryczny Ford Transit Van spodziewany w 2021 roku W tym roku przedstawiony zostanie osobowy Tourneo Custom Plug-in Hybrid o bezemisyjnym zasięgu do 50 km.

 

  • Nowy program obsługowy pozwoli klientom wykorzystać w 100% czas pracy, a aplikacja FordPass Pro, dzięki modemowi FordPass Connect, wesprze małych przedsiębiorców.

 

  • Rozszerzony program specjalistycznych adaptacji pojazdów oraz sieć punktów Transit Centre pomoże dokonać optymalnego wyboru samochodu i zmaksymalizować czas pracy użytkowników.

 

 

Ford przedstawia rozwiązania dla pojazdów użytkowych, które pojawią się już pod koniec roku, aby wspierać europejskie przedsiębiorstwa:

 

  • Całkowicie elektryczny nowy Ford Transit zapowiadany jest w sprzedaży w roku 2021*,

 

  • Ośmiomiejscowy Turneo Custom Plug-In Hybrid, który miał już swoją premierę, będzie dostępny w Europie pod koniec 2019 roku**,

 

  • Zapowiedziano nowy program, pozwalający użytkownikom wykorzystać w 100% czas pracy, dzięki analizie sposobu korzystania z pojazdu, wspartemu przetwarzaniem danych w czasie rzeczywistym,

 

  • Zapowiedziano nową, zwiększającą produktywność aplikację mobilną FordPass Pro, zaprojektowaną specjalnie dla małych firm i właścicieli samochodów, która zostanie wprowadzona w drugiej połowie tego roku,

 

  • Planowane jest rozszerzenie programu Qualified Vehicle Modifier (QVM) dla firm modyfikujących pojazdy użytkowe i podwojenie liczby 100 akredytowanych partnerów w Europie do roku 2020.

 

 

„Użytkownicy komercyjni potrzebują inteligentniejszych, bardziej zintegrowanych rozwiązań, dzięki którym zbudują środowisko oparte na komunikacji.” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny segmentu pojazdów użytkowych, Ford of Europe. „Ford oferuje wytrzymałe, uniwersalne pojazdy, z szeroką gamą oszczędnych jednostek spalinowych lub zelektryfikowanych, a pokładowy modem Forda okazał się przełomowym pomysłem, pozwalającym wprowadzić inteligentne rozwiązania usprawniające zarządzanie flotami i poprawianie funkcjonowania firm.

 

W 2017 roku Ford był czwarty rok z rzędu najlepiej sprzedającą się marką pojazdów użytkowych w Europie, w ujęciu sprzedaży rocznej na 20 europejskich rynkach. W poprzednim roku Ford uzyskał swój najlepszy wynik sprzedaży samochodów użytkowych w ciągu ostatnich 25 lat, sprzedając 380 900 pojazdów na 20 rynkach europejskich, co oznacza wzrost o 8 procent w porównaniu z rokiem 2017.

 

Pojazdy użytkowe zasilane elektrycznie

 

 

Innowacyjna gama zelektryfikowanych modeli użytkowych Forda będzie oferować szeroki wybór jednostek napędowych, aby sprostać wszystkim wymaganiom klientów.

 

Zaprezentowany w czasie wydarzenia „Go Further” jeżdżący prototyp nowego, całkowicie elektrycznego Transita wejdzie do produkcji w 2021 roku, przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczeń i hałasu w miastach, a równocześnie obniżając koszty eksploatacji swoim użytkownikom.

 

Elektryczny Transit powstał, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie miejskich dostawców, szukających praktycznego pojazdu zdolnego do przewożenia ładunków przy zerowej emisji spalin. Transit będzie oferowany w wielu wersjach nadwoziowych o róźniej ładowności, a pokładowa łączność pozwoli wykorzystać w pełni jego możliwości i wytrzymałość. Elektryczny zespół napędowy został opracowany w taki sposób, aby zapewnić praktyczny dzienny zasięg firmom działającym w mieście, niezależnie od warunków atmosferycznych i przez cały okres eksploatacji pojazdu.

 

Już dzisiaj, dzięki wspólnemu projektowi z firmą StreetScooter, Ford oferuje w pełni elektryczne rozwiązanie transportowe dla sektora „ostatniej mili”. Bazujący na Transicie StreetScooter WORK XL jest produkowany w fabryce Forda w Kolonii i dzięki w pełni elektrycznemu napędowi jest wykorzystywany przez Deutsche Post DHL w Niemczech. Pod koniec roku 20 pojazdów WORK XL rozpocznie pilotażową pracę w wielu przedsiębiorstwach w Niemczech, Holandii i Belgii.

 

Dostawcom, którzy muszą docierać do stref niskiej emisji w miastach, Transit Custom Plug-In Hybrid oferuje zdolność pracy z zerową emisją spalin bez obawy o zasięg. Ford jest pierwszym dużym producentem oferującym system PHEV w segmencie rynku samochodów dostawczych o ładowności jednej tony, najnowszy model wejdzie do sprzedaży pod koniec 2019 roku.

 

Przednie koła Transita Custom Plug-In Hybrid są napędzane wyłącznie silnikiem elektrycznym, , zasilanym z zespołu baterii litowo-jonowych o pojemności 13,6 kWh, a wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1-litra służy wyłącznie do przedłużenia zasięgu. Zaawansowany napęd hybrydowy pozwala osiągnąć w trybie zerooemisyjnym zasięg do 50 km, lub do 500 km, korzystając z przedłużenia zasięgu.  

 

Pojazd przechodzi aktualnie testy w Londynie a kolejne rozpoczną się wkrótce w Walencji w Hiszpanii i w Kolonii. Pozwoli to lepiej zrozumieć korzyści dla środowiska i klientów.

 

Podczas wydarzenia „Go Further” Ford zapowiedział, że do tego modelu Transita dołączy nowy Tourneo Custom Plug-In Hybrid. Będzie on posiadał unikalną w segmencie ośmioosobowych vanów możliwość ustawienia dwóch tylnych rzędów siedzeń w układzie konferencyjnym, co ułatwi pasażerom dostęp do wnętrza i poprawi interakcję. Fotele mogą być również ustawione przodem do kierunku jazdy, w dwóch rzędach po trzy, idealnie odpowiadając warunkom wysokiej klasy transportu osobowego.

 

Hybrydowa, 48-woltowa technologia mild-hybrid zapewnia zwiększoną produktywność przy niskim nakładzie na zakup zelektryfikowanego pojazdu, wszędzie tam, gdzie zastosowanie biznesowe wymaga jazdy w ruchu miejskim. Pierwsze w segmencie napędy EcoBlue Hybrid będą dostępne w modelach Transit, Transit Custom i Tourneo Custom od połowy 2019 roku, dając użytkownikom szansę na obniżenie kosztów eksploatacji.

 

Technologia EcoBlue Hybrid charakteryzuje się według testów WLTP spalaniem niższym o 3 procenty w porównaniu z odpowiednikiem wysokoprężnym silnikiem 2,0 EcoBlue. Dalsze oszczędności, sięgające nawet 8%, są widoczne w przypadku eksploatacji w gęstym ruchu miejskim, wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania z miejsca.

 

„Zróżnicowana strategia w odniesieniu do jednostek napędowych Forda ma służyć temu, aby nasi nabywcy pojazdów użytkowych wybrali właściwe rozwiązanie elektryczne, odpowiadające ich potrzebom.” – powiedział Helmut Reder, dyrektor odpowiedzialny za linię pojazdów użytkowych, Ford of Europe.

 

Rozwiązania oparte na komunikacji

 

 

Ford rozwija gamę zintegrowanych rozwiązań dla pojazdów użytkowych, umożliwiających klientom łatwiejsze i wygodniejsze zarządzanie flotami, skutkujące podniesieniem ich produktywności. Rozwiązania bazują na najnowszych osiągnięciach w łączności z pojazdami, jak pokładowy modem FordPass Connect dostępny w gamie od Fiesty Van do Transita.

 

Ford poinformował w czasie „Go Further”, że rozwija innowacyjny projekt zarządzania samochodami, prognozujący w oparciu o dane ze sposobu użytkowania pojazdu, którego celem jest maksymalne wykorzystanie czasu pracy samochodu. Pierwsze elementy tej usługi zostaną wprowadzone pod koniec 2019 roku.

 

To rozwiązanie zrewolucjonizuje sposób, w jaki klienci samochodów użytkowych myślą o serwisowaniu. Umożliwi „skrojenie na miarę” obsługi indywidualnie do każdego samochodu, odchodząc od kalendarza stałych przebiegów między przeglądami. Czujniki umieszczone w najważniejszych systemach dostarczają dane w czasie rzeczywistym, więc serwis może reagować tylko wtedy, kiedy będzie to konieczne i podjąć działanie zanim problem okaże się na tyle poważny, by spowodować awarię.

 

Przedsiębiorcy, przy użyciu wygodnej aplikacji, mogą sprawdzić status każdego pojazdu, a kierowcy mogą obserwować aktualny i przewidywany stan samochodu. Serwisy i obsługi bieżące, które normalnie wymagałyby odrębnych wizyt, mogą zostać inteligentnie powiązane, minimalizując czas przestoju pojazdu.

 

Większe firmy otrzymają w tym roku produkt Ford Telematics, który udostępni menedżerom flot kluczowe dane do podejmowania decyzji optymalizujących efektywność biznesową.

 

Ford Telematics umożliwi menedżerom przeglądanie danych o stanie, produktywności i bezpieczeństwie każdego pojazdu, przy użyciu aplikacji komputerowej oraz szybkie oszacowanie, gdzie powinno być podjęte działanie. W tym celu, za pośrednictwem chmury Ford’s Transportation Mobility Cloud, w czasie rzeczywistym będą przepływać dane, wybrane przez producenta bezpośrednio z samochodów flotowych. 

 

Także zapowiadana już w ubiegłym roku usługa Ford Data Services daje dużym flotom możliwość wprowadzania z chmury do ich systemów indywidualnie skonfigurowanych pakietów danych samochodów.

 

Ford koncentruje się równie mocno na potrzebach drobnych przedsiębiorców i kierowców. Aplikacja FordPass została już upowszechniona wśród właścicieli pojazdów, dostarczając cały zestaw praktycznych funkcji, zwiększających wygodę, bezpieczeństwo i wydajność. Zawiera nowe elementy dostosowane do użytkownika, jak na przykład funkcję parkingową, która pozwala wybierać parkingi pod kątem wysokości twojej ciężarówki.

 

W końcu tego roku Ford wprowadzi aplikację FordPass Pro, skierowaną specjalnie do właścicieli małych przedsiębiorstw, którzy posiadają od jednego do pięciu samochodów.

 

Ta przydatna aplikacja na smartfony dostarczy właścicielom narzędzie, informujące o gotowości ich pojazdów do pracy.

 

Strategiczne partnerstwa dla przyszłości

 

Elementem decydującym o wiodącej pozycji Forda w segmencie samochodów użytkowych jest wzrost roli strategicznych partnerstw i sojuszy, wspierających kluczowe obszary, od modyfikacji pojazdów do rozwoju produktów, włączając wieloletnie joint venture z Ford Otosan w Turcji, gdzie powstaje większość rodziny Transita.

 

Program Qualified Vehicle Modifier (QVM) został rozszerzony do 100 akredytowanych firm zajmujących się adaptacją pojazdów w całej  Europie, Ford zaś dąży do podwojenia tej liczby w roku 2020. Każdy partner QVM posiada unikalny dostęp do informacji technicznej o pojeździe na poziomie producenta, a Ford współpracuje ściśle ze swoimi partnerami, dostarczając łatwe do przystosowania produkty, takie jak obniżone podwozie Transita o konstrukcji szkieletowej, wprowadzone do sprzedaży w 2018 roku.

 

Rozwijany jest popularny projekt Forda „one stop shop”, który jest skierowany do klientów, chcących wygodnie zamówić gotowe adaptowane pojazdy za pośrednictwem salonu sprzedaży Forda. W końcu 2020 roku w Centrach Transita będzie można zamówić 40 modyfikacji od partnerów programu QVM, od wywrotek, do vanów chłodni.

 

Europejska sieć Centrów Transita odgrywa istotną rolę, wspomagając klientów Forda w każdym momencie podczas posiadania pojazdu, od określenia optymalnego wyboru samochodu i typu napędu, do maksymalizacji czasu pracy.

 

Każde z 950 Centrów Transita – wzrost z 750 w 2014 – oferuje pakiet wsparcia klienta, oparty na zapewnieniu obsługi serwisowej w systemie Transit24, który obejmuje takie usługi jak:

  • priorytetowe nagłe naprawy,
  • serwis na poczekaniu,
  • rozszerzone godziny pracy i przyspieszoną dostawę części.

 

Nowe inicjatywy obejmują korzystanie z mobilnego dostępu do ciężarówek serwisowych i narzędzia do zarządzania czasem wyłączenia z ruchu, obie funkcjonalności przeznaczone do optymalizacji produktywności klienta.

 

Ford Motor Company i Volkswagen AG poinformowały w styczniu o pierwszych formalnych umowach w ramach szerokiego sojuszu. W ramach tego sojuszu Ford opracuje i będzie budował średniej wielkości pick-upy dla obu firm, które spodziewane są na rynku już w 2022 roku; do Forda będzie należało opracowanie i produkcja większych samochodów dostawczych, przeznaczonych dla europejskich klientów, natomiast po stronie Volkswagena leży przygotowanie miejskiego vana.

 

# # #

 

Tourneo Custom Plug-In Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 75 g/km, szacowane zużycia paliwa od 3,3 l/100 km

Transit Custom Plug-In Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 75 g/km, szacowane zużycia paliwa od 3,3 l/100 km

Transit EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 144 g/km, szacowane zużycia paliwa od 7,6 l/100 km

Transit Custom EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 139 g/km, szacowane zużycia paliwa od 6,7 l/100 km

Tourneo Custom EcoBlue Hybrid – przewidywana emisja CO2 od 137 g/km, szacowane zużycia paliwa od 7,0 l/100 km

 

*Oficjalnie homologacyjne dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną opublikowane przed wejściem samochodu do sprzedaży.

 

**Deklarowane zużycie paliwa / zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 692/2008 w aktualnym brzmieniu. Informacje dotyczące zużycia paliwa oraz emisji CO2 odnoszą się do danej wersji modelu, a nie do konkretnego egzemplarza. Przyjęta procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów. Należy pamiętać, iż oprócz efektywności paliwowej samochodu ,na rzeczywiste zużycie paliwa lub energii elektrycznej, poziom emisji CO2 oraz zasięg w bezemisyjnym trybie jazdy ma również wpływ styl prowadzenia pojazdu oraz szereg innych czynników niezwiązanych z techniką motoryzacyjną. CO2 jest główną przyczyną powstawania efektu cieplarnianego, którego konsekwencją jest zjawisko globalnego ocieplenia klimatu.

 

O platformie Transportation Mobility Cloud

 

Platforma Transportation Mobility Cloud jest pierwszą opartą na chmurze platformą, która przy pomocy aplikacji łączy pojazdy, kierowców, pasażerów i miasta. Platforma jest zbudowana i zarządzana przez firmę Autonomic, LLC, ostatnio zakupioną jako dział firmy Ford Smart Mobility, LLC. TMC pomaga operatorom logistycznym budować nowoczesne, cyfrowe firmy transportowe, zbliżające się do standardów obowiazujących w przemyśle. Wiecej informacji dotyczących TMC i Autonomic znajdziecie na stronie www.autonomic.ai.



Źródło: Ford

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.