Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Weekend wyścigów serii DTM we włoskim Misano stał pod znakiem Audi 
2019-06-10
Weekend wyścigów serii DTM w

W najgorętszy, najbardziej emocjonujący jak dotąd weekend nowej turbo ery serii wyścigów DTM, który odbył się w Misano we Włoszech, Audi RS 5 DTM nadawało tempo wszystkim zmaganiom. Oba dni rywalizacji stały pod znakiem czterech pierścieni. Niedzielny wyścig w doskonałym stylu wygrał zawodnik teamu Audi Sport Team Abt Sportsline, Nico Müller.


  • W sobotnim wyścigu kierowca Audi René Rast zdobywa pole position i kończy zmagania na miejscu drugim, Loïc Duval na pozycji trzeciej
  • Wyścig niedzielny to bezsprzeczny triumf Nico Müllera
  • W pierwszej piątce klasyfikacji są aż cztery Audi RS 5 DTM

 

 

Na miejscu trzecim znalazł się René Rast z Audi Sport Team Rosberg, który w wyścigu sobotnim wywalczył sobie pole position i drugie miejsce na podium. Również w sobotę Loïc Duval z Audi Sport Team Phoenix wywalczył miejsce trzecie. Dzięki tak dobrym wynikom osiągniętym we Włoszech, Audi jest liderem wszystkich trzech klasyfikacji DTM.

 

„Cóż za wspaniałe uczucie!” – powiedział po niedzielnym zwycięstwie Nico Müller. Jego żywiołowa reakcja była w pełni uzasadniona. Kierowca ten odnotował drugi już triumf w swej dość krótkiej, bo dwuletniej karierze w DTM. Dodatkowo było to jego pierwsze zwycięstwo w barwach zespołu Audi Sport Team Abt Sportsline. „Na wygraną pracowaliśmy długo i ciężko. Na pochwały zasługują jednak dużo bardziej wszyscy członkowie teamu. Dziękuję Audi i Abt za wspaniałe przygotowanie samochodu! Audi RS 5 DTM było w Misano najmocniejsze. To niesamowite osiągnięcie – dominacja w wyścigu praktycznie od samego startu i utrzymywanie cały czas najwyższej wydajności, zwłaszcza po wymianie opon. Teraz już nie mogę się doczekać kolejnej rundy DTM, na Norisring!” – dodaje Nico Müller.

 

W Misano Müller zaliczył doskonały start i szybko przesunął się w stawce z miejsca czwartego na drugie. Na czternastym okrążeniu Szwajcar objął prowadzenie. Po pit stopie, na nowym komplecie opon, Müller coraz bardziej oddalał się od swoich bezpośrednich rywali i ostatecznie linię mety przekroczył jako zwycięzca, z przewagą 7,628 sekundy.

 

Zdobywca pole position i miejsca drugiego z soboty René Rast, w niedzielę ponownie zapewnił sobie dobrą pozycję startową. Jednak już na pierwszych metrach, tuż po starcie, ten zawodnik teamu Audi Sport Team Rosberg spadł na pozycję trzecią i jeszcze na pierwszym okrążeniu brał udział w stłuczce. Przez kolejnych dziewięć okrążeń przebijał się na prowadzenie. Niestety pech go nie opuszczał – jego szanse na wygraną pogrzebała przebita opona.

 

 „To był dla mnie trudny wyścig” – powiedział po jego zakończeniu Rast. „W sobotę szło mi zdecydowanie lepiej. Byłem drugi na mecie, zdobyłem cenne punkty i dałem Audi prowadzenie w klasyfikacji. W niedzielę start był kiepski. Spadłem o kilka pozycji w dół, a na ósmym zakręcie dostałem się w kleszcze pomiędzy Marco Wittmanna, a Jonathana Aberdeina. Wszyscy trzej mieliśmy stłuczkę. Potem znów objąłem prowadzenie i nagle złapałem gumę. Miejsce trzecie jest oczywiście dobre z punktu widzenia klasyfikacji mistrzostw, ale niedzielny wyścig nie jest moim powodem do dumy.”

 

„To był fantastyczny weekend DTM, a wszystkie zespoły jeżdżące Audi osiągnęły podczas niego świetne wyniki” – podkreśla Dieter Gass, szef Audi Motorsport. „Nico Müller pokazał w niedzielę klasę i szybkość. Jego start był genialny i przez wszystkie okrążenia był bardzo szybki. René Rast w sobotę o krok od zwycięstwa, następnego dnia walczył ostro na drugim komplecie opon i w efekcie tego był trzeci. Wszyscy pozostali kierowcy również świetnie pojechali. Dzięki nim wszystkim, Audi ma teraz doskonałą pozycję w klasyfikacji.”

 

Mocne wyniki z Misano dają czterem pierścieniom powiększenie ich przewagi w klasyfikacji producentów DTM. Przed kolejną rundą serii, Audi ma 340 punktów, zostawiając w tyle BMW, które zdobyło dotąd 263 punkty. W pierwszych sześciu wyścigach tego sezonu – nowej, turbo ery DTM – Audi RS 5 DTM wygrało aż 13 miejsc na podium (na 18 możliwych). Kolejna runda serii DTM odbędzie się na niemieckim torze Norisring w dniach 7 i 8 lipca.

 

 

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi.press-bank.plŹródło: Audi, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować