Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

 Renault i Nissan uruchamiają w Tel Awiwie Laboratorium Aliansu na rzecz Innowacyjności 
2019-06-11
Renault i Nissan uruchamiają

Spółki Renault i Nissan ogłosiły uruchomienie wspólnego laboratorium na rzecz innowacyjności w Atidim Park w Tel Awiwie. Będzie ono działało zgodnie z wyjątkowym modelem współpracy z izraelskimi start-upami i z Izraelskim Urzędem ds. Innowacyjności na zasadach wyłączności. Laboratorium Aliansu na rzecz Innowacyjności w Tel Awiwie będzie zajmowało się przede wszystkim czujnikami do samochodów autonomicznych, cyberbezpieczeństwem i systemami big data.


• W nowym laboratorium zostanie wdrożony wyjątkowy model współpracy z izraelskimi start-upami oraz z Izraelskim Urzędem ds. Innowacyjności (Israeli Innovation Authority, IIA).

• W laboratorium będą opracowywane czujniki do samochodów autonomicznych, rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz big data, uzupełniające prace siostrzanych podmiotów z Doliny Krzemowej w USA i Szanghaju w Chinach.

• Nowe Laboratorium umożliwi członkom Aliansu rozszerzenie współpracy z izraelskimi start-upami i innymi partnerami zgodnie z modelem otwartej innowacyjności.

 

 

Obecnie Alians we współpracy z izraelskimi start-upami jest zaangażowany w testy i realizację ponad dziesięciu projektów prototypowych na różnych etapach rozwoju, między innymi Apollo Power, Argus, AutoTalks, BrightWay Vision, Electreon, Enigmatos, IRP systems, Karamba, Moodify, Saferide i Upstream.

 

Lokalizacja laboratorium w Atidim Park umożliwia przeprowadzanie testów badanych rozwiązań (Proof of Concepts) w idealnych warunkach, a także współpracę na potrzeby prototypów w eksperymentalnej, inteligentnej strefie miejskiej w Tel Awiwie. Powierzchnia laboratorium 16002 zapewnia start-upom przestrzeń do testowania technologii z wykorzystaniem prawdziwych samochodów, a także pracę w nowoczesnym biurze, które stanowi dynamiczny ekosystem.

 

Ze względu na znaczenie Izraela jako globalnego centrum innowacyjności, w szczególności w obszarze technologii motoryzacyjnych, nowe laboratorium jest dla nas naturalnym etapem działań Aliansu z wykorzystaniem ekosystemu izraelskich start-upów – powiedział Tsuyoshi Yamaguchi, wiceprezes Aliansu ds. inżynieryjnych. – Dzięki współdziałaniu z obiecującymi lokalnymi start-upami, które proponują nowatorskie rozwiązania, zamierzamy opracować szereg kluczowych technologii o ogromnym znaczeniu dla przyszłości mobilności.

 

W uroczystości otwarcia laboratorium wzięli udział izraelscy partnerzy: Ron Huldai, prezydent Tel Awiwu-Jafy, Aharon, dyrektor generalny Izraelskiego Urzędu ds. Innowacyjności, dr Shay Sofer, główny specjalista ds. naukowych w izraelskim Ministerstwie Transportu, Meital Lehavi, zastępca burmistrza Tel Awiwu-Jafy ds. komunikacji miejskiej, projektów budowlanych i infrastruktury oraz Ofir Pines, naczelnik Instytutu na rzecz Samorządów na Uniwersytecie Telawiwskim. Ponadto ambasadorzy Francji, Japonii i Unii Europejskiej w Izraelu, Sagi Niv, dyrektor generalny Atidim Park, Gaby Kaminsky, dyrektor CityZone – inteligentnej strefy miejskiej w Tel Awiwie, Avi Kenneth, dyrektor ds. handlowych Carasso Motors – lokalnej spółki importowej, która obsługuje Renault i Nissana oraz wspiera laboratorium i inni przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej partnerskich firm. W skład delegacji Aliansu weszli najwyżsi przedstawiciele członków Aliansu, w tym Tsuyoshi Yamaguchi, wiceprezes ds. inżynieryjnych, Gaspar Gascon Abellan, zastępca wiceprezesa zarządu Sojuszu ds. rozwiązań inżynieryjnych, Takao Asami, pierwszy wiceprezes Aliansu ds. badań i zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych, Christian Noske, dyrektor ds. inwestycji bezpośrednich funduszu Alliance Ventures oraz Sophie Schmidtlin, dyrektor Aliansu ds. zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych.

 

Otwarcie placówki to dla nas kamień milowy, który ma szczególne znaczenie. To dowód rosnącego zaangażowania w izraelski ekosystem, po utworzeniu lokalnego laboratorium na rzecz innowacyjności – powiedział Antoine Basseville, dyrektor Laboratorium na rzecz Innowacyjności w Tel Awiwie. – Jesteśmy głęboko przekonani, że współpraca Aliansu z Izraelskim Urzędem ds. Innowacyjności oraz z władzami miejskimi i z Uniwersytetem w Tel Awiwie przyczyni się do tworzenia kompleksowego ekosystemu mobilności, od inteligentnych miast po obszary działań technologicznych – dodał dyrektor.

 

Laboratorium będzie kierowało programem Laboratoria Nowatorstwa Technologicznego Izraelskiego Urzędu ds. Innowacyjności. Placówka zaoferuje preferencyjne warunki finansowania dla testów weryfikujących koncepcje izraelskich start-upów, które działają w obszarze inteligentnej mobilności.

 

Laboratorium współpracuje również blisko z Alliance Ventures, funduszem inwestycji w kapitał podwyższonego ryzyka. W ciągu najbliższych pięciu lat Alliance Ventures planuje zainwestować do miliarda USD w start-upy, firmy technologiczne na początkowym etapie rozwoju i współpracę z osobami utalentowanymi w obszarze przedsiębiorczości. Zrealizowano już pierwszą inwestycję, fundusz Maniv Mobility z siedzibą w Izraelu.

 

Grono partnerów Laboratorium Aliansu na rzecz Innowacyjności uzupełnia CityZone, nowatorski ekosystem na rzecz inteligentnych projektów miejskich realizowanych w realnych warunkach, z siedzibą w Atidim Park.Źródło: Renault, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować