Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Dynamiczny rozwój północnoamerykańskiego oddziału Mitsubishi Motors 
2019-07-08
Dynamiczny rozwój północnoa

Mitsubishi Motors North America (MMNA), od dwóch lat najszybciej rozwijająca się japońska marka w USA*, przenosi dotychczasową siedzibę w Cypress, California do Franklin (przedmieścia Nashville) w stanie Tennessee. Krok ten jest częścią planu, mającego na celu odnowę marki Mitsubishi Motors w Stanach Zjednoczonych, od przywództwa korporacyjnego do partnerów dealerskich, do każdego punktu kontaktowego w relacji klienta z pojazdem, a także koncentracji firmy na przyszłym wzroście i innowacjach.


Od 1988 r. MMNA działała w Kalifornii - obecnie Cypress, a wcześniej w Fountain Valley. Przeprowadzka rozpocznie się w sierpniu, a zakończy do końca 2019 roku. W biurze MMNA w Cypress pracuje obecnie 200 osób. Przeniesione zostaną wszystkie działy firmy w tym sprzedaży, marketingu, IT, HR, komunikacji, serwisu i części, logistyki, współpracy dealerskiej, finansów i prawny.

 

Centrum dystrybucji części MMNA (PDC) na Zachodnim Wybrzeżu, obecnie zlokalizowane w istniejącym kampusie, również zostanie przeniesione. MMNA współpracuje z Nissan North America nad stworzeniem wspólnego centrum dystrybucji części w nowo wybudowanym obiekcie w Riverside w Kalifornii – jest to kolejny dowód na optymalizację kosztów i inne korzyści, jakie zyskuje Mitsubishi Motors w ramach udziału w największym na świecie sojuszu motoryzacyjnym.

 

Inne obiekty MMC w Stanach Zjednoczonych pozostaną w dotychczasowych lokalizacjach, m.in. oddział badawczo-rozwojowy Mitsubishi Research and Development North America (MRDA) w Ann Arbor, w stanie Michigan i MRDA w Waszyngtonie.

 

Decyzja MMNA podkreśla globalne wysiłki podejmowane przez sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi, aby wspierać kluczowe obszary działalności partnerów sojuszu w zakresie realizacji zamówień, rozwoju, a także optymalizacji kosztów. Wybór Franklin jest dowodem na to, że firma ma nie tylko świeże spojrzenie na każdy aspekt swojej działalności, ale również zacieśnia współpracę z siostrzaną firmą – Nissanem.

 

„Mitsubishi Motors zmienia sposób działania na rynku motoryzacyjnym w USA, co prowadzi do odrodzenia firmy” - powiedział Fred Diaz, prezes i dyrektor generalny MMNA. „Przeżywamy ekscytujący czas – mamy nowe kierownictwo, zmieniamy wygląd stacji dealerskich, projektujemy i budujemy całkowicie nowe pojazdy. Przeprowadzka do nowego domu, to idealny moment na naszej drodze ku przyszłości”.

 

* Na podstawie danych sprzedaży z rynku motoryzacyjnego z lat 2017–2018 oraz danych z roku 2018. Nie obejmuje marek segmentu premium.Źródło: Mitsubishi, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować