Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Mazda3 z nagrodą Red Dot Best of the Best 2019 
2019-07-10
Mazda3 z nagrodą Red Dot Best

Mazda znalazła się ponownie w centrum uwagi za sprawą nagrody „Red Dot: Best of the Best” 2019 dla Nowej Mazdy 3. Najwyższe wyróżnienie w prestiżowym konkursie Red Dot dla najlepiej zaprojektowanych produktów przyznawane jest tylko wyjątkowym przedmiotom użytkowym przez międzynarodowe jury, składające się z ekspertów i znawców designu. Premierowo zaprezentowana pod koniec ubiegłego roku, najnowsza generacja ponadczasowego bestsellera Mazdy, wyróżnia się ewolucyjną stylistyką KODO: Dusza Ruchu widoczną w projekcie nadwozia.


Odbierając nagrodę w towarzystwie Ikuo Maedy, szefa globalnego zespołu projektowania Mazda Motor Corporation oraz Jo Stenuit, Europejskiego Dyrektora Designu, szef zespołu projektowego Mazdy 3 Yasutake Tsuchida powiedział: „Zrezygnowaliśmy z wyrazistych linii i wszystkich zbędnych elementów, by wyrazić prostotę japońskiej estetyki i stworzyć formę ukształtowaną pojedynczym ruchem, która jest zaskakująco prosta, ale jednocześnie głęboko ekspresyjna. Ten poziom wyrafinowania sylwetki osiągnięty został dzięki pracy ludzkich rąk z niezwykłym wyczuciem i jesteśmy zachwyceni tym, że docenia nas globalna społeczność znawców designu.”

 

 

Wraz z nagradzaną sylwetką nadwozia, Mazda3 dostarcza także antropocentryczne wnętrze, zaprojektowane z myślą o kierowcy i pasażerach. Prowadzenie samochodu jest całkowicie naturalnym doświadczeniem, szczególnie gdy niepożądane impulsy z zewnątrz są skutecznie minimalizowane. Rozplanowanie kabiny i jakość użytych materiałów wykończenia wnętrza oferują komfort i poczucie pewności. Nowa Mazda3 to pierwszy model wyposażony w rewolucyjny silnik Skyactiv-X, pionierską jednostkę benzynową z zapłonem samoczynnym, która dzięki synergii zalet silnika benzynowego i Diesla pozwala na znaczne obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin, przy jednoczesnym zwiększeniu mocy i przyjemności prowadzenia.

 

O nagrodzie Red Dot

 

Nagroda Red Dot, przyznana po raz pierwszy w 1955 roku, jest dziś jednym  z najważniejszych konkursów wzorniczych na świecie. Tytuł Red Dot „Best of the Best” zarezerwowany jest dla najbardziej wyjątkowych, wizjonerskich projektów - tylko 80 spośród ponad 5500 produktów zgłoszonych w tegorocznej edycji otrzymało to zaszczytne wyróżnienie.

 

Razem z tegorocznym wyróżnieniem Mazda ma już na koncie siedem nagród Red Dot za modele zaprojektowane według stylistyki KODO: Nowa Mazda3 dołącza do Mazdy MX-5 RF, która zdobyła nagrodę w 2017 roku oraz Mazdy MX-5 Soft Top, Mazdy CX-3 i Mazdy 2, które razem otrzymały swoje nagrody w 2015 roku. W elitarnym gronie laureatów Red Dot są także Mazda3 poprzedniej generacji oraz Mazda6, które wyróżnione zostały odpowiednio w latach 2014 i 2013. Wśród cech nagradzanych w plebiscycie Red Dot są innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia, wartość uniwersalna i emocjonalna, bezkompromisowa jakość i oczywiście parametry ekologiczne.

 

 

Nowa Mazda3 uzyskała nie tylko prawo do posługiwania się tytułem i symbolem Red Dot, ale także, podobnie jak wszystkie nagrodzone produkty z 48 różnych kategorii (razem z innymi samochodami i motocyklami), będzie eksponowana podczas wystawy „Design on Stage” w Muzeum Red Dot Design w Essen.Źródło: Mazda, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować