Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Volkswagen najpopularniejszą marką wśrod Polaków 
2019-08-13
Volkswagen najpopularniejszą

Statystyki sprzedaży nowych aut nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość w kwestii zamiłowania obywateli do danych marek, ponieważ to samochody używane nadal stanowią zdecydowaną większość pojazdów rejestrowanych w Polsce. Jakie auta najchętniej rejestrują Polacy?


Tylko w czerwcu urzędy komunikacji przyjęły ponad 75 tysięcy wniosków o rejestrację pojazdu. Wśród nich zdecydowanie przeważały pojazdy marek niemieckich. Spora jest też reprezentacja samochodów z Francji. Zdecydowanie mniejszą popularnością cieszą się natomiast modele azjatyckie.

 
 

Ulubioną marką Polaków w czerwcu okazał się Volkswagen z liczbą 11886 zarejestrowanych aut. Na drugim miejscu mamy Opla z wynikiem 10043 oraz Forda, reprezentowanego przez 8829 pojazdow. Tuż za podium uplasowała się Toyota (8244 auta) - jedyna, azjatycka marka w pierwszej dziesiątce.

 

Polscy kierowcy chętnie wybierają również Audi, które zarejestrowano w liczbie 7467 sztuk i oczywiście Skodę – 7152 auta. Dalej znajdziemy kolejno: Renault (6930), BMW (6409), Peugeota (4973) i Citroena (4248). Różnice pomiędzy niektórymi markami są na tyle niewielke, że ich pozycje za jakiś czas mogą ulec zmianie.Źródło: WP, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.