Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Nowości Hondy na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie 
2019-09-10
Nowości Hondy na Międzynarod

Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, Honda zaprezentowała wersję seryjną pojazdu elektrycznego nowej generacji – model Honda e. Dzięki interaktywnym elementom ekspozycji, korzystającym m.in. z takich zaawansowanych technologii, jak wirtualna rzeczywistość, odwiedzający będą mogli poznać funkcje wyjątkowych systemów zastosowanych w tym aucie.


Ekspozycja stanowi centralną część sektora „EV World”, inspirowanego filozofią projektową Hondy e, będącą tłem dla prezentacji unikalnych cech tego modelu i zastosowanych w nim rozwiązań technicznych. Oprócz interaktywnych eksponatów, Honda zaprezentuje liczne rozwiązania dotyczące ładowania pojazdów wg różnych scenariuszy eksploatacji. Honda rozwija wiele rozwiązań w odpowiedzi na potrzeby klientów – od unikalnej infrastruktury punktów ładowania w miastach, opracowanej we współpracy z ubitricity, po system ładowania zwrotnego „Power Manager Prototype”.

 

W innej części stoiska eksponowana będzie Honda CR-V Hybrid obok modelu prezentującego części składowe wydajnego układu hybrydowego i-MMD. CR-V Hybrid, wprowadzony do sprzedaży na początku tego roku, jest pierwszym pojazdem hybrydowym Hondy nowej generacji, przeznaczonym na rynek europejski. Prezentacji technologii hybrydowych dopełni model NSX 2019, który jest najbardziej zaawansowanym technicznie produktem w ofercie samochodów Hondy.
 

W centrum stoiska, w otoczeniu sportowych pojazdów Hondy, takich jak Civic Type R, Civic Sport Line i HR-V Sport, będzie można podziwiać napędzany silnikiem Hondy bolid Formuły 1, Aston Martin Red Bull Racing RB15, wystawiony po niedawnych zwycięstwach w Grand Prix Austrii i Niemiec.

 

Premiera wersji produkcyjnej modelu Honda e

 

  • Odsłona wersji produkcyjnej modelu Honda e
  • Charakterystyczny, klarowny projekt nadwozia, połączony z nowoczesnym, minimalistycznym i komfortowym wnętrzem oraz zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi
  • Platforma z napędem na tylną oś i szeroki rozstaw kół zapewniające płynną i dynamiczną jazdę
  • Pakiet rozwiązań dedykowany mieszkańcom nowoczesnych miast
  • Wyjątkowy Honda Personal Assistant, korzystający z rozwiązań sztucznej inteligencji (AI), zdolny do kontekstowego kontaktu z użytkownikami


Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, Honda zaprezentowała wersję seryjną pojazdu elektrycznego nowej generacji – model Honda e. Opracowana z myślą o zachowaniu stylistycznej prostoty i funkcjonalności, Honda e ma wpisać się w potrzeby współczesnego miejskiego stylu życia i zapewnić klientom nową wartość, dzięki wyjątkowej dynamice jazdy i zintegrowanym rozwiązaniom komunikacyjnym podnoszącym walory użytkowe tego auta.

 


 

System bocznych kamer zastępuje konwencjonalne lusterka boczne niewielkimi urządzeniami przekazującymi obraz na żywo do dwóch sześciocalowych ekranów wewnątrz pojazdu. Rozwiązanie to, zastosowane po raz pierwszy w segmencie samochodów kompaktowych, wnosi nową jakość w zakresie stylizacji, bezpieczeństwa, aerodynamiki i podkreśla wyjątkowość modelu Hondy.
 

Honda e wyróżnia się płynnymi kształtami i gładkimi powierzchniami, które udało się zachować dzięki wysuwanym klamkom drzwi, zgodnie z nowoczesną i przyjazną dla człowieka koncepcję projektową. Dzięki zastosowaniu systemu bocznych kamer zastępujących konwencjonalne lusterka, projektanci byli w stanie stworzyć płynne przejście między przednią szybą a słupkiem A. W relaksującej, nowoczesnej kabinie pasażerskiej, w której wykorzystano subtelne materiały, znalazł się zajmujący całą jej szerokość, poziomy wyświetlacz najnowszej generacji z pięcioma ekranami, dający dostęp do skomunikowanego z siecią systemu audio-informacyjnego.


Największą powierzchnię cyfrowej deski rozdzielczej Hondy e zajmują dwa ekrany dotykowe LCD o przekątnej 12,3 cala. Są to główne ekrany systemu informacyjno-rozrywkowego, prezentujące szereg aplikacji i usług komunikacji z siecią, które ułatwiają korzystanie z samochodu zgodnie z nowoczesnym stylem życia właściciela. Dzięki temu kierowca i pasażerowie – niezależnie od tego, czy jadą, czy parkują, czy uzupełniają energię w bateriach – mogą w komfortowych warunkach korzystać z łączności, a sterowanie i dostęp do kompleksowych usług zapewnia im cyfrowy kokpit nowej generacji, wykorzystujący pełną szerokość kabiny.
 

 

Honda e jest wyposażona w wydajny silnik elektryczny, dostępny w dwóch wariantach – o mocy maksymalnej 100 kW (136 KM)* lub 113 kW (154 KM)*, który generuje imponujący moment obrotowy 315 Nm*. Akumulator o pojemności 35,5 kWh jest jednym z najmniejszych w swojej klasie, jednak po pełnym ładowaniu zapewnia zasięg do 220 km, co sprawia, że Honda e doskonale sprawdza się podczas codziennej jazdy po mieście. Istnieje też możliwość szybkiego ładowania do 80% pojemności baterii w 30 minut*. Wysoka dynamika, dostępna dzięki mocnemu silnikowi elektrycznemu napędzającemu tylne koła, gwarantuje dużą radość z jazdy i poczucie jedności z samochodem. Honda e zapewnia znakomite przyspieszenie już od startu i osiąga prędkość 100 km/h po około 8 sekundach*.
 

Z usług i aplikacji można korzystać za pośrednictwem dotykowego ekranu lub za pomocą poleceń głosowych systemu Honda Personal Assistant. Intuicyjny Honda Personal Assistant, korzystający z rozwiązań sztucznej inteligencji (AI), jest zdolny do kontekstowego rozpoznawania mowy, dzięki czemu może prowadzić rozmowę i ułatwiać dostęp do wielu usług online.
 

Asystenta osobistego Hondy można aktywować, mówiąc „OK Honda”, następnie możemy zadawać mu pytania lub wypowiadać polecenia. Technologia uczenia maszynowego udoskonala rozumienie głosu osób korzystających z asystenta w procesie ciągłej komunikacji, przez co odpowiedzi z czasem są coraz bardziej precyzyjne.
 

Nawet wysiadając z samochodu, właściciele Hondy e mogą pozostać w kontakcie ze swoim pojazdem za pośrednictwem aplikacji My Honda+ na smartfony.
 

Usługa mobilna, uruchomiona już w 2017 r., została dostosowana do nowych potrzeb, aby lepiej spełniać funkcje asystowania w podróży. Zapewnia ona łatwy dostęp do informacji o obecnym statusie pojazdu, zdalne sterowanie klimatyzacją, a także podnosi poziom bezpieczeństwa i monitoruje lokalizację samochodu. Dodatkowe funkcje obsługi pojazdu elektrycznego obejmują kontrolę stanu baterii i informowanie o zasięgu, z uwzględnieniem wyników wyszukiwania stacji ładowania, przesyłanych do systemu nawigacyjnego samochodu z urządzenia mobilnego.
 

Honda e oferuje również łatwy dostęp do wnętrza za pomocą kluczyka cyfrowego, umożliwiającego zdalne otwieranie i zamykanie samochodu z użyciem wyłącznie aplikacji w smartfonie.

 

*Wewnętrzne dane firmy Honda

 


Honda ujawnia kolejne szczegóły systemu zarządzania energią, przeznaczonego na rynki Europy

 

Honda ujawnia we Frankfurcie kolejne szczegóły dotyczące oferty ładowania pojazdów elektrycznych oraz systemów zarządzania energią. Technologie te zostały opracowane w celu zapewnienia właścicielom pojazdów elektrycznych odpowiedniej infrastruktury punktów ładowania, zarówno tych w podróży (on-street), jak i poza czasem dojazdów (off-street), przy jednoczesnym zwiększeniu płynności dostaw energii poprzez aktywnie zarządzanie nimi w sieci w zależności od popytu.Ładowarka samochodowa HondyDla użytkowników, którzy mają możliwość ładowania akumulatorów pojazdu w scenariuszu off-street, Honda wprowadzi ładowarkę, która umożliwia optymalne ładowanie prądem zmiennym z domowej instalacji. Zestaw do ładowania o maksymalnej mocy 7,4 kW (zasilacz jednofazowy) lub 22 kW (zasilacz trójfazowy) można zamontować na ścianie lub na podwyższeniu. Urządzenie o takich parametrach pozwala właścicielom Hondy e na naładowanie baterii do 100% pojemności w czasie 4,1 godziny* z gniazda instalacji 32-amperowej – znacznie szybciej niż przez standardowe gniazdko ścienne.

 

 

System ma wiele funkcji gwarantujących komfort i bezpieczeństwo eksploatacji, w tym:

 

  • funkcję automatycznego restartu, zapewniającą, że ładowarka spróbuje uruchomić się ponownie (do 5 razy), w przypadku przerw w zasilaniu, co zmniejsza ryzyko niepełnego naładowania
  • integrację z domowymi źródłami energii odnawialnej – na przykład, maksymalny dopuszczalny poziom ładowania można dostosować do możliwości ogniw fotowoltaicznych, domowych akumulatorów lub pompy ciepła
  • autoryzację za pomocą zbliżeniowego identyfikatora radiowego RFID, dzięki czemu z systemu mogą korzystać wyłącznie upoważnione osoby
  • mechanizm blokady kabla ładowarki


Ładowarka ma funkcję przełącznika dopływu prądu, co pozwala użytkownikom korzystać z niższych kosztów energii w okresach niskiego zapotrzebowania.
 

Rozwiązanie problemów z ładowaniem w miastach dzięki współpracy z ubitricityJednym z problemów kierowców pojazdów elektrycznych jest brak infrastruktury stacji ładowania w miastach. Honda, we współpracy ze specjalistami z firmy ubitricity, opracowała rozwiązanie tego problemu, dzięki któremu użytkownicy będą mogli ładować pojazdy w scenariuszach ruchu miejskiego „on-street”. Punkty ładowania instalowane będą w słupach oświetleniowych, a kabel ładowania każdego z pojazdów, wyposażony w mobilny taksometr, powiąże koszty ładowania z taryfą klienta, co pozwoli wyeliminować potrzebę subskrypcji u kilku dostawców energii.
 

Prototypowy układ zarządzania energią Honda Power ManagerPrototypowy układ zarządzania energią Honda Power Manager to system ładowania zwrotnego, który włącza pojazdy elektryczne do inteligentnej sieci energetycznej. Układ “vehicle-to-grid” umożliwia akumulowanie oraz przesył energii elektrycznej między pojazdami elektrycznymi a siecią, domami i firmami, inteligentnie równoważąc zapotrzebowanie na prąd i wspomagając jego efektywne magazynowanie.Prace rozwojowe nad nowymi możliwościami ładowania doprowadzą do jeszcze lepszej integracji pojazdów elektrycznych z istniejącymi sieciami energetycznymi, poprzez udostępnianie energii zgromadzonej w akumulatorach pojazdu do zasilania domu lub jej zwrócenie do sieci energetycznej w okresach wysokiego zapotrzebowania. Baterie pojazdu będą mogły zostać następnie uzupełnione w czasie, gdy zapotrzebowanie na prąd jest niższe, z zachowaniem limitów określonych przez użytkownika.Honda opracowała tę technologię zwrotnego transferu energii we współpracy ze specjalistami EVTEC. Testy tej tyechnologii prowadzone będą do momentu komercjalizacji planowanej na początek 2020 roku.
 

Na stoisku Hondy zaprezentowane zostanie efektywne magazynowanie energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych i uwalnianie jej dzięki inteligentnemu systemowi z powrotem do instalacji domowej lub sprzedawanie wprost do sieci energetycznej, co w przyszłości może przynieść zyski właścicielom samochodów elektrycznych.
 

Projekt demonstracyjny, wykorzystujący jednostki testowe EVTEC, wdrożono w Londynie we współpracy z lokalnymi władzami. Energia może być wykorzystywana do ładowania samochodów elektrycznych, zasilania budynków i redystrybucji nadmiaru prądu z powrotem do sieci publicznej, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 

Plany komercjalizacji
 

Honda potwierdziła we Frankfurcie, że w 2020 roku wprowadzi na rynek pierwsze komercyjne usługi energetyczne, aby skoordynować je z pojawieniem się na ulicach Hondy e. Pierwszymi rynkami dla nowych usług będą Wielka Brytania i Niemcy, a w kolejnych latach – inne kraje europejskie.

 

*Czas obliczony do momentu włączenia lampki kontrolnej ładowania na desce rozdzielczej.

 

Honda prezentuje napędy hybrydowe


Honda zobowiązała się, że do 2025 roku 100% samochodów tej marki, oferowanych w Europie, otrzyma napędy wykorzystujące silniki elektryczne. Jednym z elementów strategii mającej na celu realizację tego zobowiązania, są prezentowane we Frankfurcie napędy hybrydowe.Honda CR-V Hybrid, będąca w sprzedaży od początku tego roku, jest pierwszym SUV-em marki wyposażonym w hybrydowy układ napędowy nowej generacji. Nowy model zachował komfortowe, przestronne i ładowne wnętrze, z którego CR-V – światowy bestseller – znany jest od wielu lat. Zespół napędowy Hondy CR-V Hybrid, z inteligentnym systemem doboru trybu jazdy i-MMD, obejmuje dwa silniki elektryczne, silnik benzynowy pracujący w cyklu Atkinsona, wysokowydajną baterię litowo-jonową i bezstopniową przekładnię zapewniającą wysokie osiągi, kulturę pracy i responsywność. Jest dostępny w obu wersjach – z przeniesieniem napędu na przednią oś oraz z napędem AWD.System hybrydowy i-MMD Hondy ucieleśnia filozofię, dzięki której skomplikowana technologia może być łatwa w użytkowaniu i bardziej przyjazna dla klienta. System i-MMD wykorzystuje jednostkę sterującą PCU (Power Control Unit), aby kontrolować zużycie paliwa oraz energii elektrycznej, wybierając najbardziej optymalny spośród trzech trybów pracy układu napędowego: EV (tryb elektryczny), Hybrid Drive (tryb hybrydowy) oraz Engine Drive (tryb silnika spalinowego). Wszystko dzieje się automatycznie - kierowca nie musi niczego ustawiać, ani przełączać.W większości przypadków, podczas jazdy po mieście, pojazd automatycznie przechodzi pomiędzy napędem hybrydowym i elektrycznym, utrzymując maksymalną sprawność napędu i liniowy przyrost prędkości. Na autostradzie oraz podczas dynamicznego przyspieszania – w razie potrzeby – uruchamiany jest tryb pracy silnika spalinowego.Oprócz dwóch egzemplarzy CR-V Hybrid, na stoisku Hondy obejrzeć można także ekspozycję układu i-MMD, w tym silniki – elektryczny i spalinowy, które są głównymi podzespołami systemu.
 

Odmienne podejście do osiągów prezentuje Honda NSX 2019. Model ten zapewnia ekscytujące wrażenia z jazdy dzięki zastosowaniu zaawansowanego hybrydowego układu napędowego Super Handling All-Wheel-Drive (SH-AWD). Napędzający bezpośrednio tylną oś, elektryczny silnik Direct Drive Motor i dwie jednostki elektryczne z przodu, przyczyniają się do niemal natychmiastowego przyspieszenia i doskonałej dynamiki, współpracując z montowanym centralnie 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6 o mocy 507 KM.
 

W NSX z roku modelowego 2019 wprowadzono szereg udoskonaleń, które sprawią, że hybrydowy supersamochód jest jeszcze bardziej atrakcyjną propozycją. Nowe lakiery nadwozia i opcje kolorystyczne wnętrza oraz tapicerki skórzanej dodają modelowi uroku i sportowej zadziorności. Nadwozie o strukturze łączącej różne materiały skrywa szereg udoskonaleń podwozia, między innymi sztywniejsze stabilizatory, nowe, wyczynowe ogumienie o lepszej przyczepności i podwyższonym współczynniku prędkości oraz zmiany oprogramowania, kompensujące podniesienie osiągów zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym. W rezultacie supersamochód Hondy poddaje się jeszcze łatwiej woli kierowcy, a miarą skali udoskonaleń NSX jest czas okrążenia toru Suzuka – o 2 sekundy lepszy od osiąganego przez poprzedni model.

 

Zwycięski bolid Formuły 1 wśród sportowych pojazdów Hondy


Na stoisku Hondy we Frankfurcie można podziwiać napędzany silnikiem Hondy bolid Aston Martin Red Bull Racing RB15, który po emocjonującym wyścigu w Austrii odnotował pierwsze od 13 lat zwycięstwo Hondy w zawodach Formuły 1, a zaraz potem kolejne najwyższe podium w Grand Prix Niemiec na torze Hockenheim. Samochód, prowadzony obecnie przez młodych kierowców, Maxa Verstappena i Alexandra Albona, zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, na dziewięć rund przed końcem sezonu 2019.
 

Zwycięski bolid Formuły 1 przewodzi drużynie innych sportowych pojazdów Hondy, prezentowanych we Frankfurcie.

 

Honda Civic Type R i Sport Line
 

Bijący kolejne rekordy Civic Type R nadal cieszy się zainteresowaniem ze strony klientów poszukujących modeli z napędem na przednie koła, oferujących najlepsze osiągi. Wyposażony w 2,0-litrowy silnik Hondy VTEC TURBO i sześciobiegową, manualną skrzynię biegów, samochód rozwija maksymalną moc 320 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm. To najlepiej przyspieszający samochód w swojej klasie, osiągający maksymalną prędkość 272 km/h.Inną filozofię prezentuje Civic Sport Line. Wyposażony w sportowe detale wnętrza i nadwozia samochód, napędzany jest 1,0-litrowym 3-cylindrowym silnikiem VTEC TURBO o maksymalnej mocy 126 KM, rozwijającym maksymalny moment obrotowy 200 Nm.HR-V Sport


Gamę sportowych modeli uzupełnia HR-V Sport. Wprowadzony na rynek na początku tego roku samochód jest kombinacją atrakcyjnego designu, zaawansowanych systemów i ładowności, dzięki czemu stał się on światowym bestsellerem. Wersja Sport dysponuje wyższą mocą niż model podstawowy, gdyż wyposażona została w 1,5-litrową jednostkę VTEC TURBO o mocy maksymalnej 182 KM i maksymalnym momencie obrotowym 240 Nm. System wyczynowego zawieszenia „Performance Damper” zapewnia bardziej precyzyjne i bezpośrednie reakcje podczas jazdy i jest przeznaczony tylko dla tej wersji modelu HR-V. Drapieżny charakter samochodu podkreślają sportowe dodatki nadwozia i wnętrza, takie jak błyszczące, czarne wykończenia, matowe czarne felgi i ciemnoczerwona skórzana tapicerka. 


Akcesoria Hondy


Dla gamy samochodów Hondy przewidziano cały asortyment opcjonalnych akcesoriów prezentowanych również we Frankfurcie.
 

Pakiet stylistyczny dla Hondy CR-V: wyróżnione kolorystycznie elementy nadwozia – dyfuzory przednich i tylnych zderzaków oraz boczne panele progowe. 19-calowe srebrne felgi aluminiowe o wzorze CR1901 z romboidalnymi wnękami i diamentowaną powierzchnią. We wnętrzu standardowe panele imitujące drewno zostały zastąpione panelami teksturowanymi w kolorze srebra.
 

HR-V Sport charakteryzuje się odświeżoną stylistyką nadwozia, obejmującą m.in. nowe wykończenie przedniego zderzaka i spoilera na klapę bagażnika. Podświetlane listwy progowe wykonane ze szczotkowanego aluminium, otrzymały niebieskie logo HR‑V.
 

Civic Type R otrzymał pakiet elementów nadwozia Carbon, obejmujący nakładki na lusterka boczne, elementy ozdobne słupków B, spojler typu wing oraz elementy ozdobne tylnego dyfuzora – wszystko wykonane z włókna węglowego. Czerwone dodatkowe akcenty mają wzór splotu włókna węglowego, zwracający uwagę na aerodynamiczne detale modelu Type R.Źródło: Honda, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować