Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Jak daleko dowiezie cię elektryczny SUV Forda? Ford uruchamia witrynę dedykowaną wyłącznie zelektryfikowanym pojazdom 
2019-09-18
Jak daleko dowiezie cię elekt

Niedawno przeprowadzona ankieta na zlecenie Forda* ujawniła, że większość ludzi chciałoby pewnego dnia przesiąść się do auta elektrycznego, a prawie połowa (45 procent) twierdzi, że kluczową korzyścią z posiadania takiego pojazdu jest uwolnienie się od tankowania na stacjach benzynowych. Ford wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i uruchamia stronę internetową, poświęconą hybrydom i autom całkowicie elektrycznym.


W 2020 r. Ford wprowadzi na rynek inspirowanego Mustangiem SUV-a, napędzanego silnikiem elektrycznym, który uzupełni kompletną gamę zelektryfikowanych modeli. 

 

Zapowiadany w pełni elektryczny SUV, inspirowany stylistyką Mustanga będzie zdolny przejechać do 600 km na jednym ładowaniu.

 

40 procent ankietowanych twierdzi, że ma niewielką wiedzę o pojazdach elektrycznych lub nie ma jej wcale, co oznacza, że prawdopodobnie nie będzie w najbliższym czasie zmieniać pistoletu dystrybutora na rzecz wtyczki. Ford wziął to pod uwagę, udostępniając na nowej stronie internetowej All-Electric funkcję, która pozwala użytkownikom wprowadzać codzienne procedury podróżowania i sprawdzać, jak daleko mogą się przemieszczać między ładowaniami, z przewidywanym zasięgiem nowego modelu wynoszącym 600 kilometrów (370 mil). **

 

To część aktualnej inicjatywy Forda, której celem jest przybliżenie konsumentom pojazdów napędzanych miękką hybrydą, tradycyjną hybrydą, aut hybrydowych ładowanych z gniazdka i pojazdów całkowicie elektrycznych, dzięki czemu obalane są stereotypy a przyszli klienci łatwiej wybiorą opcję, która najlepiej odpowiada ich stylowi życia i potrzebom.

 

Najważniejsze wyniki ankiety:

 

 • Prawie 9 na 10 (84 procent) właścicieli pojazdów hybrydowych i elektrycznych lub osób planujących taki zakup zgadza się, że prowadzenie pojazdów elektrycznych jest przyjemnością:
 • 3 na 4 osoby chciałoby pewnego dnia zmienić samochód na elektryczny, w tej grupie aż 92 procent jest Chińczyków, 73 procent Europejczyków i 53 Amerykanów;
 • Prawie 3 na 4 (73 procent) właścicieli lub planujących zakup pojazdów hybrydowych i elektrycznych zgadza się, że pojazdy elektryczne są łatwe w eksploatacji;
 • Prawie 9 na 10 (87 procent) osób uważa, że potrzebuje specjalnej wtyczki do ładowania pojazdu elektrycznego.;
 • Brak stacji ładowania (49 procent), krótki czas pracy baterii (43 procent) i potrzeba częstego ładowania (38 procent) to główne obawy związane z posiadaniem pojazdu elektrycznego.

 

Cytaty Forda

 

„Chociaż nasi klienci znają niektóre zalety zelektryfikowanych pojazdów, uważamy, że istnieją braki w wiedzy na ten temat. Ostatnio zmieniły się znacznie możliwości elektrycznych pojazdów bateryjnych, pojawia się zatem potrzeba uświadomienia tego postępu, co pomoże im zdobywać zaufanie. Jesteśmy w okresie potężnych zmian, ekscytujących, ale jednak u niektórych osób budzących obawy. Oferujemy gamę zelektryfikowanych pojazdów - od miękkich hybryd po w pełni elektryczne - a obalając niektóre stereotypy, chcemy pomóc w ich ekspansji, kiedy trafi na rynek nasze portfolio pojazdów całkowicie elektrycznych.”Darren Palmer, dyrektor ds. globalnego rozwoju produktu w interdyscyplinarnym zespole Team Edison, Ford

 

 

 

Gama wchodzących modeli zelektryfikowanych

 

 • Nowa Kuga Plug-In Hybrid oferuje bezemisyjny, elektryczny zasięg jazdy powyżej 50 km
 • Nowa Kuga EcoBlue Hybrid i Kuga Hybrid
 • Explorer Plug-In Hybrid siedmiomiejscowy SUV
 • Fiesta EcoBoost Hybrid oraz Focus EcoBoost Hybrid, wyposażone w tzw. „miękki” napęd hybrydowy (mild-hybrid)
 • Nowa Puma EcoBoost Hybrid
 • Tourneo Custom Plug-In Hybrid i  Transit Custom Plug-In Hybrid
 • Układy EcoBlue Hybrid napędzają modele: minibus Tourneo Custom, a także dostawcze wersje Transita i Transita Custom
 • W pełni elektryczny Transit
 • Inspirowany Mustangiem w pełni elektryczny SUV
 • Ford skorzysta z architektury pojazdów elektrycznych stworzonej przez Volkswagena oraz jego Modular Electric Toolkit (MEB) do zaprojektowania i wprowadzenia od roku 2023 co najmniej jednego w pełni elektrycznego samochodu z segmentu popularnego w Europie.
 • Ford Mondeo Hybrid i Mondeo Hybrid kombi

 

Polska strona All-Electrichttps://www.ford.pl/oferta/znajdz/samochody-elektryczne/all-electric

 

* Badanie zostało przeprowadzone przez globalną firmę badawczą i analityczną PSB na grupie 3000 osób w Europie, USA i Chinach w okresie od 6 czerwca do 14 czerwca 2019 r. Próba europejska objęła 200 respondentów z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch.

 

** Deklarowane zużycie paliwa / zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 692/2008 w aktualnym brzmieniu. Informacje dotyczące zużycia paliwa oraz emisji CO2 odnoszą się do danej wersji modelu, a nie do konkretnego egzemplarza.Źródło: Ford, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

 • Brak postów do publikacji.