Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Samochody dostawcze na minuty: podsumowanie pierwszych czterech tygodni projektu realizowanego przez Volkswagen Samochody Dostawcze 
2019-10-01
Samochody dostawcze na minuty:

Z końcem sierpnia, w dwóch polskich miastach – Warszawie i Poznaniu, operator usług carsheringowych 4Mobility we współpracy z ProShare, z Volkswagen Samochody Dostawcze oraz przy wsparciu Volkswagen Financial Services, uruchomił usługę krótkoterminowego najmu samochodów dostawczych. W jej ramach na ulicach pojawiły się odpowiednio oznaczone Volkswageny Caddy Maxi, Transporter i Crafter. Samochody te przeznaczone są do krótkoterminowego, samodzielnego użytkowania np. podczas przeprowadzki czy przewożenia większych przedmiotów, bez konieczności wynajmowania w tym celu taksówki bagażowej lub firmy przeprowadzkowej.


  • Caddy Maxi, Transporter i Crafter do dyspozycji klientów instytucjonalnych i indywidualnych
  • Usługa wpisuje się we współczesne trendy Smart City
  • Średni czas użytkowania: 1 godzina 3 minuty, średni przejechany dystans: 12,86 km

 

 

By wynająć jednego z piętnastu poruszających się codziennie po ulicach Warszawy i Poznania dostawczych Volkswagenów, wystarczy pobrać aplikację 4Mobilty i za jej pośrednictwem zarezerwować odpowiedni do swoich potrzeb samochód. Cały proces wynajęcia jest bardzo łatwy i przyjazny użytkownikowi. Po zarezerwowaniu auta aplikacja prowadzi użytkownika do wybranego pojazdu, a na miejscu otwiera i zamyka samochód. Usługa dostępna jest przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Płatność za przejazd pobierana jest bezpośrednio z karty użytkownika.

 

Po czterech tygodniach funkcjonowania usługi, jej operator przeprowadził krótkie podsumowanie projektu. Średni czas korzystania przez klientów z auta to 1 godzina i 3 minuty, średni przejechany dystans to 12,86 km, średni czas jazdy 31 min, a średni koszt przejazdu to 32,93 zł. W tym samym czasie odnotowano także rekordzistów: najdłuższy dystans pokonany Volkswagenem z floty 4Mobility to 242 km, a najdłuższy czas wynajmu to aż 20 godz. 37 min. Bez wątpienia najczęściej wynajmowanym samochodem z floty był Volkswagen Caddy Maxi, jednak przeliczając czas wynajmu procentowo, na prowadzenie wychodzi Volkswagen Transporter.

 

„Współczesny świat pod względem potrzeb transportowych zmienia się bardzo dynamicznie. Wraz z coraz silniejszymi trendami rozwoju tzw. Smart City – inteligentnych miast, zmieniają się także przyzwyczajenia ich mieszkańców. Coraz więcej osób woli samochody użytkować, zamiast je posiadać. Dodatkowo ich poczucie niezależności skłania ich do wynajmu auta dostawczego wtedy, gdy mają taką potrzebę, a nie wtedy, gdy usługodawca transportowy ma czas i możliwości taką usługę dla nich wykonać. Nasze pojazdy wynająć można przez 24 godziny na dobę, co również zwiększa elastyczność korzystania z nich” – wyjaśnia Magda Piekarczyk, Kierownik komunikacji i PR Volkswagen Samochody Dostawcze. „Należy też zauważyć, że dostawcze samochody marki Volkswagen z floty 4Mobility dostępne są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.”

 

 

Flota dostawczych aut 4Mobility składa się z 15 samochodów marki Volkswagen w każdym z dwóch miast (Warszawa i Poznań). Na ulice stolicy i grodu nad Wartą codziennie wyjeżdża po 7 Volkswagenów Caddy Maxi, po 4 Volkswageny Transporter i po 4 Volkswageny Crafter. Można je bardzo łatwo rozpoznać. Każdy z modeli opatrzony jest bowiem innym motywem graficznym sugerującym klientowi właściwy wybór: Crafter na boku ma wymalowaną dużą kanapę oraz wysoką lampę, Transporter przybory malarskie, a Caddy – wózek z kartonami.Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować