Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Koncern Volkswagen na drodze ku zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla 
2019-10-21
Koncern Volkswagen na drodze k

Nadal trwa polityczna dyskusja dot. pakietu klimatycznego, tymczasem Volkswagen już dawno zobowiązał się do realizacji celów zawartych w Porozumieniu Paryskim. Koncern przedsięwziął odpowiednie kroki, by zgodnie ze swoją dewizą „goTOzero” stać się w 2050 roku przedsiębiorstwem neutralnym pod względem emisji CO2.


  • koncern Volkswagen zobowiązuje się do neutralności pod względem emisji CO2 do 2050 roku
  • początek produkcji neutralnego pod względem emisji CO2 modelu ID.3* w listopadzie 2019 roku
  • konkretne cele zmierzające do redukcji zużycia paliwa przez samochody koncernu od 2020 roku

 

(Volkswagen ID.3 to pierwszy na świecie samochód elektryczny, którego produkcja w ogólnym bilansie nie zwiększa emisji dwutlenku węgla.)

 

Aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla koncern Volkswagen postawił na elektryfikację swoich samochodów. W tym celu od 2016 roku rozwija modułową platformę (MEB) przeznaczoną do budowy pojazdów elektrycznych. Właśnie na tej platformie skonstruowano elektryczny model ID.31), który pojawi się na rynku w 2020 roku i który jest produkowany w sposób neutralny pod względem emisji CO2. Do ładowania akumulatorów modelu ID.3 Volkswagen oferuje swoim klientom energię elektryczną ze źródeł odnawialnych oraz angażuje się w Europie i Ameryce Północnej w rozbudowę sieci stacji ładowania. Produkcja elektrycznego modelu rozpocznie się 4 listopada 2019 roku w fabryce Volkswagena w Zwickau.

 

W ramach prowadzonej ofensywy w dziedzinie samochodów elektrycznych koncern wprowadzi do 2025 roku na rynek 70 modeli zasilanych energią elektryczną i będzie sprzedawał prawdopodobnie od tego czasu ponad trzy miliony elektrycznych aut rocznie. Aby sprostać tak dużej liczbie, do 2022 roku do produkcji elektrycznych aut zostanie dostosowanych osiem fabryk w Europie, Chinach i USA.

 

Poza tym kierując się hasłem „goTOzero” koncern Volkswagen postawił sobie konkretne cele zmierzające do ograniczenia emisji CO2  przez produkowane rocznie przez koncern prawie 11 milionów aut, a także przez należące do niego 122 fabryki na całym świecie:

 

  • Od 2020 roku koncern zamierza zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nowych aut osobowych produkowanych w Europie ze 123 g CO2/km w 2018 roku do 95 g CO2/km.
  • Do 2025 roku fabryki koncernu zmniejszą emisję CO2na każdy produkowany pojazd o 45 procent w porównaniu z emisją w roku 2010.
  • Do 2025 roku zostanie ponadto zmniejszony – o 30 procent w stosunku do 2015 roku – ślad węglowy koncernu Volkswagen przypadający na każdy samochód w ciągu jego cyklu życia.
  • Do 2030 roku koncern Volkswagen zmniejszy emisję CO2swoich nowych samochodów osobowych w Europie do 74 g CO2/km.
  •  

Aby osiągnąć założone cele, w 2030 roku spośród wszystkich nowych samochodów koncernu około 40 procent będą stanowić modele elektryczne. 

 

 

*– ID.3: samochód nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży w EuropieŹródło: Volkswagen, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.