Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

 

Chyba żaden kierowca nie lubi momentu, kiedy musi odnowić ochronę OC. Konieczność zapłaty ok. 800 zł za ubezpieczenie (średnia cena OC we wrześniu 2019 wynosiła 818 zł) jest bardzo odczuwalna dla domowego budżetu. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sposoby na obniżenie tej ceny - nawet o kilkaset złotych.

 

Tańsze OC dla młodych kierowców - dzięki współwłaścicielowi 

 

Kierowcy w wieku 18-25 lat płacą jedne z najwyższych składek OC. Ze względu na ich niewielkie doświadczenie i statystyki wskazujące, że to oni najczęściej powodują wypadki i kolizje, ubezpieczyciele muszą wkalkulować ryzyko w cenę ich polisy.  Jest jednak sposób, by i oni mogli płacić mniej - wystarczy, że poproszą starszego kierowcę (np. rodzica, wujka, dziadka) o to, żeby został współwłaścicielem ich samochodu, a będą mogli skorzystać z jego zniżek. 

Samochody, które pozwalają obniżyć cenę OC 


Nie tylko wiek czy historia szkód wpływa na wysokość OC. Znaczenie ma również to, jakim samochodem jeździmy. Ubezpieczyciele prowadzą bowiem statystyki likwidowanych szkód i na tej podstawie oceniają, jakie samochody najczęściej biorą udział w stłuczkach i wypadkach. Dlatego też właściciel Skody lub Dacii z silnikiem o pojemności poniżej litra, zapłaci za OC znacznie mniej, niż kierowca Audi o pojemności ponad 3 litry.

Więcej o tym, jakie parametry samochodów są brane pod uwagę przy ustalaniu stawek OC, można przeczytać w artykule https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/najtansze-oc/


Ubezpieczenia w pakiecie 


Planujesz zakup innego ubezpieczenia komunikacyjnego poza OC? Jeśli chcesz to zrobić, sprawdź jego ceny w pakiecie z OC. Często zakup takiego połączenia opłaca się bardziej niż kupowanie osobno poszczególnych produktów. Równie opłacalne może być wykupienie różnych ubezpieczeń w tej samej firmie - zarówno komunikacyjnych, jak i np. nieruchomości czy polisy na życie. Sprawdź, co oferuje w tym zakresie Twoja firma ubezpieczeniowa. 

Płać za całe OC z góry, nie w ratach 


Choć opcja rozłożenia na raty płatności za OC może być kusząca, to jednak w większości przypadków jest zupełnie nieopłacalna. Sprawdź, ile trzeba dopłacić do każdej z rat i jak zwiększa to ostateczną opłatę za ubezpieczenie. Jeśli obawiasz się, że we właściwym momencie nie będziesz miał całej kwoty, zacznij już teraz odkładać nawet po kilkadziesiąt złotych miesięcznie z myślą o OC.
 

Korzystaj z porównywarki OC 


Jednym z najszybszych sposobów na znalezienie tańszego OC jest po prostu skorzystanie z kalkulatora OC Mubi, np Dzięki temu narzędziu wystarczy, że tylko raz wpiszemy swoje dane i parametry samochodu, a uzyskamy oferty od kilkunastu różnych firm ubezpieczeniowych. Wyniki możemy uszeregować pod względem ceny albo przyjrzeć się im bliżej, sprawdzając, czy wraz z OC ubezpieczyciel nie oferuje jakiegoś dodatku, który może nam się opłacać, jak np. darmowej Zielonej Karty. Cały proces porównania nie powinien zająć nam więcej niż kilkanaście minut, a jesteśmy w stanie zaoszczędzić dzięki niemu nawet kilkaset złotych. 

 

 

Artykuł partnera.

 

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.