Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

EcoBlue, czyli oszczędność Forda 
2019-10-30
EcoBlue, czyli oszczędność

Zupełnie niezasłużenie do nowoczesnych silników Diesla została przypięta łatka jednostek nieekologicznych. Współczesne jednostki wysokoprężne są nie tylko przyjazne środowisku, ale także dynamiczne i oszczędne.


 

 

 

 

Ford to marka, która daje swoim klientom biznesowym zawsze możliwość wyboru, wychodząc z założenia, że specyfika każdej floty jest różna i wymaga innych rozwiązań. Niektóre firmy wykorzystują samochody z silnikami benzynowymi EcoBoost, jeszcze inne stawiają na jednostki hybrydowe. Wciąż bardzo duża część wybiera jednostki wysokoprężne, które są dostępne w gamie Forda.

 

 

Ford EcoBlue

 

Nowe silniki wysokoprężne Ford EcoBlue o pojemności 1,5 l oraz 2,0 l zapewniają wydajność zużycia paliwa i wysoki moment obrotowy, zwłaszcza przy niskich prędkościach. Zbudowane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i lekkiej konstrukcji, łączą w sobie imponujące osiągi i wyjątkowe dopracowanie. Zobaczmy zatem jak wygląda ekologiczny silnik EcoBlue na przykładzie modelu Ford Focus.

 

Klienci mogą zdecydować się na jedną z dwóch jednostek, jeżeli chodzi o pojemność i jedną z trzech, jeśli chodzi o wariant mocy. I tak jednostka 2.0 EcoBlue rozwija moc 150 KM, ale bardziej imponujący jest moment obrotowy wynoszący 370 Nm. Silnik spełnia normę emisji spalin Euro 6.2.

 

Jednostką dedykowaną klientom, których samochody pracują w miastach jest silnik jednostka EcoBlue 1.5 o mocy 95 KM oferujący kierowcy 300 Nm momentu obrotowego. Oczywiście jednostka ta także spełnia normę emisji spalin Euro6.2.

 

Najlepszym kompromisem między oboma wariantami jest w modelu Focus ze 120-konną jednostką 1.5 EcoBlue. To najlepsze możliwe połączenie wyrazistych osiągów i niewielkiego spalania. Jednostka ta jest nie tylko lekka i wydajna, ale także nie wymaga stosowania płynu AdBlue! Wg obowiązujących norm WLTP średnie zużycie paliwa w modelu pięciodrzwiowym z manualną przekładnią wynosi między 4,4 – 4,7 l/100 km, a w wersji kombi między 4,5 – 4,7 l/100 km. Odpowiednio oznacza to emisję CO2 na poziomie 114 – 123 g CO2 na 100 km oraz 117 – 124 dla wersji kombi.

 

Ford pokazuje, że nie trzeba wybierać jednej drogi jeżeli chodzi o rodzaj napędu, można rozwijać jednocześnie trzy technologie i każda z nich wpisuje się w globalną strategię marki odnośnie ekologii.



Źródło: Ford, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.