Sordo wygyrwa podczas Monza Rally Show
2010-11-24
Sordo wygyrwa podczas Monza Ra

Dani Sordo w swoim pożegnalnym starcie Citroenem C4 WRC zwyciężył w słynnym Monza Rally Show.

Piąty kierowca tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata wyprzedził na mecie zawodów o 5,1 sekundy pięciokrotnego zwycięzcę tej imprezy Dindo Capello, również jadącego Citroenem C4. Sordo i jego pilot Diego Vallejo objęli prowadzenie na trzecim odcinku rajdu i utrzymali je do mety. Rajd odbył się w słynnym regionie Monza, gdzie rozgrywane jest Grand Prix Formuły 1. Trasa liczyła 155 kilometrów oesowych. Ostatni oes o nazwie Master Show, przebiegający po prostej start/meta toru wyścigowego, również wygrał Sordo.

Dani Sordo: „Startowałem tutaj dla zabawy i jestem zadowolony z tego, że wygrałem. Ten rajd był jednym z moich ostatnich w C4, dlatego wygrana jest bardzo ważna i w pewien sposób wieńczy pasmo sukcesów.”

Były kierowca WRC, Piero Longhi uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji rajdu. Czwarty dojechał Stefano D'Aste. Armindo Araujo, mistrz PCWRC, triumfował w klasie otwartej w nowej specyfikacji Mitsubishi Lancera R4. Wyczyny Daniego Sordo i innych kierowców podziwiała 40-tysięczna widownia.

Źródło: WRC Rally, informacja Mototarget.pl