Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Polski kierowca zajął czwartą pozycję w rajdzie Du Var, zasiadając za sterami Renault Clio S1600. Jego pilotem był Jakub Gerber.

Robert Kubica został bohaterem Rajdu Du Var, pokazując się ze świetnej strony w ostatniej niedzielnej części zmagań. Polak tego dnia wygrał wszystkie odcinki specjalne, nie dając żadnych szans rywalom. Te rezultaty pozwoliły Robertowi na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej, choć do podium zabrakło mu tylko 8,9 sekundy. Kubica został jednak najlepszym zawodnikiem ścigającym się w grupie samochodów z napędem na przednią oś. Ciekawostką jest nałożona na Roberta kara tuż po zakończeniu zmagań. Polak otrzymał dodatkowe 20 sekund, jednak to w żaden sposób nie wpłynęło na jego ostateczną pozycję.

Źródło: Motosports, informacja Mototarget.pl