Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Audi uruchamia program środowiskowy Mission:Zero 
2020-05-25
Audi uruchamia program środow

By zwiększyć świadomość społeczeństw na temat globalnego ginięcia gatunków i w celu promowania środków dążących do jego powstrzymania, Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła tę dekadę Dekadą Różnorodności Biologicznej ONZ. Audi włącza się do tych wysiłków i na terenie wszystkich swoich fabryk realizuje projekty na rzecz różnorodności biologicznej.


  • Audi świętuje pięć lat członkostwa w projekcie „Biodiversity in Good Company”
  • Na terenie fabryk Audi wdrożono szereg projektów chroniących bioróżnorodność; kolejne są w planach
  • Zarządzanie środowiskowe w firmie i poza nią skonsolidowane jest w Fundacji Audi na Rzecz Środowiska 

 

 

Jako członek inicjatywy Biodiversity in Good Company, koncern zaangażowany jest w ochronę bioróżnorodności biologicznej i wszystkie działania z tym związane konsoliduje w swoim nowym programie środowiskowym Mission:Zero.

 

W ramach programu Mission:Zero Audi skupia się na czterech obszarach działań: na dekarbonizacji z wyraźnym naciskiem na zrównoważoną produkcję, na oszczędnym gospodarowaniu wodą, na efektywnym zarządzaniu zasobami i na zachowaniu bioróżnorodności. By produkcja samochodów marki Audi była jak najbardziej przyjazna dla środowiska i neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, koncern w każdy z tych obszarów angażuje odpowiednie środki. Zgodne z naturą zaprojektowanie i zagospodarowanie otwartych przestrzeni w zakładzie produkcyjnym Audi w Münchsmünster, to pionierski projekt na rzecz bioróżnorodności. Ten z rozmysłem ekologiczne zaprojektowany kompleks budynków produkcyjnych niedaleko Ingolstadt rozciągający się na powierzchni 17 hektarów, jest w tej chwili szczególnie cennym siedliskiem dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Znaleźć tam można ponad 110 gatunków roślin, a około 90 gatunków dzikich pszczół utworzyło tam swe gniazda.

 

Projekt w Münchsmünster otrzymał w 2019 roku nagrodę Landu Bawaria „Blühender Betrieb”. Nagroda ta jest częścią inicjatywy „Blühpakt Bayern”, w ramach której bawarskie Ministerstwo Środowiska i Ochrony Konsumentów chce zachęcić firmy do tworzenia przyjaznych dla roślin i owadów przestrzeni. By takową nagrodę otrzymać, należy spełnić szereg rygorystycznych kryteriów w obszarze wspierania flory i fauny na terenie firmy. Dla przykładu: co najmniej 20 procent otwartych przestrzeni musi być naturalnymi obszarami kwitnienia. Nie wolno też stosować chemicznych pestycydów i podłoży zawierających torf. Projekty takie jak ten w Münchsmünster,stanowią punkt odniesienia dla podobnych działań we wszystkich fabrykach Audi na całym świecie. Wśród działań tych znaleźć można: „zielone” dachy w zakładzie
w Ingolstadt, kwitnące łąki w fabryce Neckarsulm, zazielenione fasady i kolonie pszczół w zakładzie w Brukseli, zielony pas wokół fabryki w San Jose Chiapa (Meksyk) z zalesieniem pobliskich terenów stoma tysiącami drzew, hotele dla owadów i mokry biotop w Neuburgu oraz odnowa stepu typowego dla regionu Győr na Węgrzech.

 

Projekt bioróżnorodności w Münchsmünster to zasadniczy wkład Audi do inicjatywy Biodiversity in Good Company, do której firma dołączyła w 2015 r. Inicjatywa ta łączy firmy z różnych branż we współpracy mającej na celu ochronę i zrównoważone wdrażanie różnorodności biologicznej na całym świecie.

 

„W roku 2020 świętujemy piątą już rocznicę członkostwa w inicjatywie Biodiversity in Good Company. Chcemy pokazać, że poważnie podchodzimy do ochrony przyrody na terenie wszystkich naszych fabryk” - mówi Rüdiger Recknagel, szef działu ochrony środowiska w AUDI AG. „Obszary naturalne są udanym przykładem zrównoważonego zarządzania przedsiębiorstwem: są one szczególnie cenne ekologicznie i zwykle również tańsze w utrzymaniu niż standardowe tereny zielone o wysokich wymaganiach jeśli chodzi o ich konserwację. Ponadto pracownicy podczas przerw mogą cieszyć się w nich możliwością najwyższej jakości odpoczynku i relaksu”.

 

Audi angażuje się w ochronę różnorodności biologicznej również poza terenem swoich zakładów. W roku 2008 w lesie Köschinger niedaleko Ingolstadt został zapoczątkowany projekt badawczy Oak Forest. Na początku zasadzono w jego ramach 36 tysięcy angielskich dębów, których teraz jest już ponad 100 tysięcy na terenach przylegających do zakładów Audi w Ingolstadt, Neckarsulm, Győr, Brukseli i w San José Chiapa. Długoterminowym wsparciem naukowym tego projektu zajęła się założona w roku 2009 Fundacja Audi na Rzecz Środowiska. Zależności między gęstością drzewostanu, bioróżnorodnością i potencjałem wiązania CO2 są badane pod kierunkiem Katedry Nauk o Lasach na Uniwersytecie Technicznym w Monachium. Projekt Oak Forest jest jednym z wielu przedsięwzięć mających na celu ochronę środowiska i zachowanie różnorodności biologicznej realizowanych przez Fundację Audi na Rzecz Środowiska.



Źródło: Audi, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.