Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Dwukrotny mistrz serii DTM Rene Rast zasiądzie za sterami bolidu Formuły E podczas wielkiego finału sezonu w Berlinie 
2020-06-25
Dwukrotny mistrz serii DTM Ren

Formuła E wraca na tor wyścigowy. W dniach od 5 do 13 sierpnia, seria wyścigów samochodów w pełni elektrycznych na terenie dawnego lotniska Berlin Tempelhof rozegra aż sześć wyścigów (trzy rundy) pod rząd. Na linii startu, w bolidzie Audi, obok Lucasa di Grassi zasiądzie René Rast, dwukrotny mistrz serii DTM, który do końca tego sezonu jeździć będzie w Formule E w barwach teamu Audi Sport ABT Schaeffler.


  • W dniach od 5 do 13 sierpnia, w Berlinie rozgranych zostanie aż sześć wyścigów Formuły E
  • René Rast do końca sezonu zastępować będzie Daniela Abta
  • Dwukrotny mistrz DTM na początku lipca po raz pierwszy testować będzie bolid Audi e-tron FE06

 

 

5 sierpnia, po 158 dniach przerwy, Formuła E wznowi szósty sezon wyścigów. Nigdy wcześniej w historii serii nie było tak długiej przerwy między poszczególnymi rundami. Ostatnia rozegrana była 29 lutego w Marakeszu. Zaraz potem, w związku z pandemią Covid-19 zawieszono wszystkie tego typu imprezy. Teraz Formuła E powraca, ale w bardzo kompaktowej wersji: w ciągu jednego tygodnia, na dawnym lotnisku w Berlinie odbędzie się aż sześć wyścigów. W dniach 5/6, 8/9 i 12/13 sierpnia rozegrane będą trzy rundy, z dwoma wyścigami każda. Wszystko bez udziału widzów i w różnych ustawieniach toru. By zapewnić zdrowie członkom wszystkich zespołów oraz pracownikom i by spełnić wszystkie oficjalne wymagania, Formuła E opracowała kompleksową koncepcję bezpieczeństwa higienicznego.

 

Audi dobrze się przygotowało na drugą połowę sezonu. Zamiast Daniela Abta, za sterami drugiego bolidu Audi zasiądzie René Rast. Rast, który do Audi dołączył w roku 2009, dwukrotnie zdobył tytuł mistrza klasyfikacji kierowców serii DTM – w latach 2017 i 2019. Ten 33-letni Niemiec ma już pewne doświadczenia w Formule E. W roku 2016 ścigał się w Berlinie dla innego teamu, jednak wtedy wyścig E-Prix rozgrywany był na torze ulicznym w centrum miasta. Teraz Rast przygotowuje się do startu w Audi e-tron FE06. Jego pierwsze jazdy testowe odbędą się na początku lipca na torze Lausitzring, a Rastowi towarzyszyć w nich będzie drugi zawodnik teamu Audi Sport ABT Schaeffler, Lucas di Grassi.


„Od dłuższego już czasu bardzo uważnie przyglądam się serii wyścigów Formuła E. Teraz zdecydowałem się podjąć wyzwanie” – mówi René Rast, który ma jednak sporo respektu dla własnego startu w nowej serii. „Wymagania wobec kierowców Formuły E są bardzo wysokie. Nie chodzi przecież w niej o „zwykłe” rozwijanie prędkości, ale również o zachowanie odpowiedniej wydajności, zarządzanie mocą baterii i strategię jazdy. A wszystko to na bardzo ciasnym torze, na którym może dochodzić do różnych zdarzeń. Ćwiczyłem na symulatorze, na początku lipca mam jazdy testowe, więc gdy przyjadę do Berlina będę maksymalnie przygotowany” – podkreśla z uśmiechem Rast. „…a przy sześciu wyścigach rozgrywanych w zaledwie dziewięć dni będę miał mnóstwo możliwości by się szybko uczyć.”


Dla szefa Audi Motorsport Dietera Gassa, René Rast jest świetnym uzupełnieniem wolnego miejsca za kierownicą Audi e-tron FE06. „René, jako dwukrotny mistrz DTM i wieloletni kierowca Audi, od samego początku był na „krótkiej liście”. W przeszłości wielokrotnie już udowadniał jak szybki potrafi być nawet w zupełnie nowych dla siebie warunkach” – mówi Gass. „Dobrze, że wyścigi DTM i Formuły E nie odbywają się w tych samych terminach. Dzięki temu René może startować dla Audi w obu seriach. W Berlinie odbędzie się aż sześć wyścigów, więc nasz zespół ma jeszcze ogromne szanse na mistrzostwo tego sezonu.”Źródło: Audi, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować