Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Das WeltAuto - świetne wyniki sprzedaży w czerwcu pozwalają na optymizm 
2020-07-24
Das WeltAuto - świetne wyniki

Pierwsze półrocze 2020 Das WeltAuto kończy ze spadkiem sprzedaży o 7,1%. Mimo to w czerwcu sprzedaż wzrosła o prawie 34% w stosunku do sprzedaży w czerwcu 2019, a lipcowa zapowiada się nawet lepiej. Od początku roku klienci najchętniej wybierali Skodę Octavię III przed Volkswagenem Passatem B8 i Skodą Fabią III, która w rekordowym czerwcu ustąpiła miejsca Skodzie Superb III. Najwięcej aut sprzedali dealerzy Das WeltAuto na Mazowszu i na Pomorzu.


 

– Spadek sprzedaży w pierwszej połowie 2020 roku nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Dotknęło to w zasadzie każdej branży, w tym również rynku aut używanych –informuje Mieszko Hałas odpowiedzialny za samochody używane i remarketing w Volkswagen Group Polska. W tym czasie dealerzy Das WeltAuto sprzedali łącznie 10 750 samochodów. – Nasze statystyki pokazują, że jest to spadek o 7,1% w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku – dodaje. Mimo to, sam czerwiec był jednak znacznie lepszym miesiącem dla Das WeltAuto, które zanotowało wzrost sprzedaży o niemal 34% w odniesieniu do 2019 roku (+610 sztuk). – Ten wynik napawa nas optymizmem, szczególnie biorąc pod uwagę pandemię i sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Tym bardziej że lipiec zapowiada się jeszcze lepiej – podsumowuje Mieszko Hałas. Mimo że miesiąc jeszcze się nie skończył, to Das WeltAuto zanotowało już 37,5% wzrostu sprzedaży w lipcu w stosunku do ubiegłego roku.

 

W pierwszej połowie 2020 roku najczęściej wybieranymi modelami u dealerów Das WeltAuto były Skoda Octavia III (791 sztuk), Volkswagen Passat B8 (530 sztuk) oraz Skoda Fabia III (430 sztuk).

 

 

Podobnie wygląda sytuacja w samym czerwcu, w którym nastąpił znaczny wzrost sprzedaży. W tym czasie klienci upodobali sobie niemal na równi Octavię III (198 sztuk) i Passata B8 (197 sztuk), z tą różnicą, że obok nich znalazła się Skoda Superb III (98 sztuk).

 

 

Pandemia nie wpłynęła znacząco na rozkład sił, jeśli chodzi o sprzedaż w danych województwach. Ciągle najwięcej aut sprzedali dealerzy na Mazowszu (2109 sztuk) oraz na Pomorzu (1757 sztuk). Podium uzupełnia województwo wielkopolskie (1225 sztuk), którą gonią województwa śląskie (1182 sztuk) i łódzkie (1088 sztuk).

 

Das WeltAuto

 

Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży osobowych samochodów używanych, działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, SEAT, Škoda oraz Volkswagen Samochody Użytkowe. Główną ideą programu jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, rok produkcji, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane.

 

Das WeltAuto to również idealne rozwiązanie dla osób, które planują sprzedaż swojego samochodu. Darmowa wycena, korzystne oferty odkupu oraz możliwość zostawienia auta w rozliczeniu to doskonałe opcje dla tych, którzy przekonali się, jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu.

 

Więcej informacji oraz oferta na www.dasweltauto.pl.Źródło: Das WeltAuto, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.