Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Volvo wznowi produkcję legendarnego modelu P1800? 
2020-07-28
Volvo wznowi produkcję legend

Dziennikarze portalu motor1.com dotarli do nieoficjalnych zdjęć nowego prototypu Volvo, który łudząco przypomina kultowy model P1800. Czy Volvo P1800 wróci na rynek w elektrycznej wersji?


 

Volvo P1800 produkowano od 1961 do 1973 roku. W ciągu dwunastu lat, szwedzki producent sprzedał niespełna 50 tysięcy egzemplarzy tego modelu. P1800 słynie z niezwykłej trwałości; Amerykanim Irv Gordon prejechał swoim Volvo P1800S ponad 5 milionów kilometrów i pobił rekord Guinnessa w kategorii: "samochód z największym przebiegiem, prowadzonym przez pojedynczego właściciela w celach niekomercyjnych".

 

 

Według motor1.com przedstawiony prototyp jest własnością Mattiasa Evenssona, który obecnie pracuje jako szef rozwoju silnika w Cyan Racing. Firma jest oficjalnym partnerem firmy Geely w dziedzinie sportów motorowych, a Geely jest obecnie właścicielem Volvo i Polestara.

 

 

Prototyp wygląda bardzo podobnie do oryginalnego samochodu, aczkolwiek ma szersze błotniki, nadkola, koła i opony. Co najważniejsze, z tyłu nie widać żadnych rur wydechowych, co sugeruje nam, że jest elektrykiem. Poza tym, pokryty jest kamuflażem bardzo podobnym do tego, jakiego używają Volvo i Polestar podczas testów przedprodukcyjnych pojazdów.

 

 

Za rok model P1800 będzie świetował 60-tą rocznicę powstania. Czyżby Volvo szykowało niespodziankę z okazji tej rocznicy? Szwedzi na razie nie przyznają się do elektrycznego prototypu P1800, więc pozostaje nam czekać na ich oficjalne stanowisko w sprawie wznowienia produkcji P1800.Źródło: motor1.com, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować