Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Rene Rast zdobywa pierwsze punkty w Formule E 
2020-08-06
Rene Rast zdobywa pierwsze pun

W ostatnią środę, w pierwszym po trwającej ponad pięć miesięcy przerwie wyścigu Formuły E, team Audi Sport ABT Schaeffler zdobywa punkty. Lucas di Grassi, pomimo niezbyt udanej sesji kwalifikacyjnej odnotował wspaniały powrót, a mistrz DTM René Rast, zdobył dla Audi pierwsze punkty w serii wyścigów aut w pełni elektrycznych.


  • Mistrz serii DTM od razu w pierwszej dziesiątce podczas swego debiutu w Formule E
  • Lucas di Grassi, po błędzie w kwalifikacjach, nadgania aż o dwanaście miejsc
  • Sam Bird - zawodnik zespołu klienckiego Audi Envision Virgin Racing, na podium

 

 

Lucas di Grassi stracił szansę na dobry wynik już w sesji kwalifikacyjnej. Odnotował dobre czasy w dwóch pierwszych sektorach toru, ale w sektorze trzecim popełnił błąd. Przez to, zamiast zakwalifikować się do najlepszej szóstki i zdobyć „Super Pole”, wylądował na dwudziestej pozycji startowej. „W Formule E możesz osiągnąć wszystko nie ryzykując” – powiedział po wyścigu di Grassi. „To był mój błąd, za który od razu przeprosiłem członków mojego teamu. Było ciężko przebić się z pozycji dwudziestej na ósmą, ale ja się nie poddaję! W czwartkowym wyścigu znów zaatakuję!”

Debiut René Rasta w Formule E był bardzo mocny. Startując z pozycji trzynastej przebił się do pierwszej dziesiątki, nawet pomimo tego, że w pewnym momencie spadł na miejsce siedemnaste. „Jak przypuszczałem, mój pierwszy występ dla Audi w Formule E był raczej chaotyczny” – powiedział Rast. „Przerwy w wyścigu, żółte flagi, wypadki przede mną i za mną. Dużo się dziś nauczyłem, zdobyłem doświadczenie, a co najbardziej miłe – od razu zdobyłem punkty. Mam nadzieję, że jutro będzie jeszcze lepiej.”


„To był kolejny, typowy dla Formuły E wyścig z dużą ilością zwrotów akcji” – podsumował środowe zmagania szef teamu Allan McNish. „Na torze było dużo twardej walki. Lucas i René wyszli na szczęście z niej bez szwanku i obaj znaleźli się w czołowej dziesiątce. Oczywiście naszą ambicją było zdobycie jeszcze większej ilości punktów i o to będziemy walczyć w czwartek.”


Kierowca zespołu klienckiego Audi, Envision Virgin Racing, Sam Bird, zajął miejsce na podium – linię mety minął jako trzeci. Jego kolega z teamu Robin Frijns po uderzeniu w bandę nie ukończył wyścigu.Źródło: Audi, Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować