Newsy

Kolejne podium Karoliny Pilarczyk
2020-10-09
Kolejne podium Karoliny Pilarc

Wygląda na to, że czołowej polskiej drifterce, Karolinie Pilarczyk, w sezonie 2020 spodobało się na podium. Po drugim miejscu w jednej z eliminacji Drift Open wspierana przez PETRONAS Syntium zawodniczka stanęła na najniższym stopniu podium podczas szóstej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawody na torze w Słomczynie wygrał Paweł Trela.

Na starcie przedostatniej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski stanęła czołówka polskich drifterów, którzy rywalizowali w klasie Pro. Karolina po drodze do Top4 pokonała Kubę Jakubowskiego w BMW i Jacka Popiołka w Mazdzie RX-8. W pojedynku, który decydował o wejściu do finału wspierana przez PETRONAS Syntium zawodniczka musiała uznać wyższość zwycięzcy kwalifikacji, Kuby Przygońskiego w Toyocie. W finale B Karolina Pilarczyk walczyła z Pawłem Borkowskim, który – podobnie jak ona – jeździ Nissanem. W pierwszym przejeździe rywal nieco jej odjechał, ale w drugim odrabiała straty, a ostatecznie wyeliminowała Borkowskiego awaria samochodu.

Jedyna zawodniczka w klasie Pro walczyła dzielnie i z sukcesami, mimo że jej Nissan dysponuje bodaj najniższą mocą w stawce (ok. 475 KM). W pobitym polu zostało wielu kierowców w autach o dwukrotnie większej mocy. Swoją cegiełkę do sukcesu Karoliny dołożył zastosowany w silniku jej Nissana olej PETRONAS Syntium Racer 10W-60. Wykorzystana w nim technologia CoolTech™ sprawia, że silnik jest chroniony przed przegrzaniem nawet w najtrudniejszych warunkach, a temperatura pracy jednostki napędowej jest niższa o kilka stopni Celsjusza w porównaniu do innych środków smarnych. Podczas zawodów driftingowych niełatwe życie ma także skrzynia biegów. Karolina korzysta z oleju przekładniowego PETRONAS Tutela Axle 700 EHD 75W-90. Produkt malezyjskiej marki jest odpowiedzialny także za skuteczność hamulców wyczynowego Nissana zawodniczki, jest to płyn hamulcowy Tutela Top 4/S.

Skrócony z powodu pandemii sezon oznacza często rywalizację co tydzień. Tak będzie i tym razem – już w najbliższy weekend ostatnia tegoroczna runda serii Drift Open. Oczywiście na starcie w Toruniu nie zabraknie Karoliny, która walczy o podium w klasie Masters. Trzymajcie kciuki za biało-różowego Nissana w barwach PETRONAS Syntium.

Źródło: Petronas, Mototarget.pl