Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Osiem Audi R8 LMS powalczy o zwycięstwo, punkty i tytuły podczas 24-godzinnego wyścigu w Spa 
2020-10-16
Osiem Audi R8 LMS powalczy o z

Siedemdziesiąta pierwsza edycja 24-godzinnego wyścigu w belgijskim Spa, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się jesienią. W dniach od 22 do 25 października, na starcie największego na świecie wyścigu GT3 staną trzy teamy Audi Sport customer racing. Będzie to okazja do powtórzenia triumfów czterech pierścieni z lat 2011, 2012, 2014 i 2017. Do zdobycia na belgijskim torze będzie również Puchar Króla oraz cenne punkty w klasyfikacjach GT World Challenge Europe oraz Intercontinental GT Challenge (IGTC).


  • Na starcie 26 kierowców w ośmiu Audi R8 LMS
  • Tor w Ardenach ponownie miejscem startu dwóch różnych serii wyścigowych
  • Od roku 2011 Audi zwyciężało tu cztery razy i trzy razy zdobyło Puchar Króla

 

 

„Mimo, że dla większości naszych klientów sezon 2020 rozpoczął się późno, to teraz jednak możemy podziwiać rywalizację na najwyższym poziomie” - mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Na krótko przed 24-godzinnym wyścigiem w Spa, dwa z naszych zespołów zdobyły cztery tytuły w GT World Challenge Europe. Teraz mają apetyt na więcej w wyścigu długodystansowym i na kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Spa jest dla nich najważniejszym etapem, ponieważ długość trwania wyścigu oznacza, że w trzech różnych momentach przyznaje się tu szczególnie dużą liczbę punktów.” Audi Sport customer racing wystawi w Spa cztery najwyższej klasy samochody Audi R8 LMS. Na torze zobaczymy również cztery prywatne Audi startujące w różnych klasach.

W Spa spotkają się najlepsi kierowcy GT3, by po raz kolejny wziąć udział w rywalizacji. W tym gronie będzie dziesięciu kierowców Audi Sport customer racing. To zwycięzcy z lat poprzednich: Christopher Haase, Frank Stippler i Markus Winkelhock oraz Mirko Bortolotti, Mattia Drudi, Kelvin van der Linde, Christopher Mies, Patric Niederhauser, Dries Vanthoor i Frédéric Vervisch. Na starcie staną również trzej czołowi kierowcy serii DTM: Nico Müller, Robin Frijns oraz dwukrotny zwycięzcą 24h w Spa i mistrz DTM, René Rast.

Belgijski zespół Audi Club WRT wystawi dwa prywatne Audi R8 LMS. Jedna z jego załóg, w składzie Dries Vanthoor/Charles Weerts, dwa tygodnie wcześniej wygrała klasyfikację drużynową oraz klasyfikację kierowców w GT World Challenge Europe Sprint Cup. Obecnie zespół Vincenta Vosse'a jest na czele klasyfikacji zespołowej i klasyfikacji ogólnej Pucharu Wyścigów Długodystansowych, a jego druga załoga Mirko Bortolotti/Kelvin van der Linde przewodzi klasyfikacji kierowców. Saintéloc Racing wystawi prywatny zespół kierowców z numerem startowym 26 w klasie Am. Jednym z tych zawodników jest Steven Palette, który z teamem Sébastien’a Chetail’a wygrał Srebrny Puchar w klasyfikacji sprintu GT World Challenge Europe. Jako lider klasyfikacji, Francuz i jego zespół zmierzają teraz do zdobycia Srebrnego Pucharu w klasyfikacji generalnej sprintu i klasyfikacji długodystansowej. Skład Audi Sport uzupełni prywatny zespół Attempto Racing, w którym jeździ m.in. Nicolas Schöll.

24-godzinny wyścig w Spa to także trzecia z czterech rund Intercontinental GT Challenge. W tym roku po raz pierwszy punkty do klasyfikacji marek mogą zbierać trzy, a nie dwa samochody wyścigowe jednego producenta. Łącznie w Spa będzie rywalizować jedenaście marek, z których dziewięć jest zarejestrowanych do udziału w IGTC. Puchar Króla trafi natomiast wyłącznie do zwycięzcy wyścigu 24-godzinnego. To nagroda dla najlepszego producenta we wszystkich klasach. Tradycyjne trofeum zostało przyznane po raz pierwszy przez rodzinę królewską w roku 1913. Audi zdobywało je w latach 2014, 2015 i 2016.
 

Zespoły Audi Sport wystawione do 24-godzinnego wyścigu w Spa


Audi R8 LMS #25 (Audi Sport Team Saintéloc)
Christopher Haase/Nico Müller/Markus Winkelhock (D/CH/D)

Audi R8 LMS #26 (Saintéloc Racing)
Michael Blanchemain/Christophe Cresp/Pierre-Yves Paque/Steven Palette (F/F/B/F)

Audi R8 LMS #30 (Audi Sport Team WRT)
Robin Frijns/Christopher Mies/Dries Vanthoor (NL/D/B)

Audi R8 LMS #31 (Audi Sport Team WRT)
Mirko Bortolotti/Kelvin van der Linde/René Rast (I/RPA/D)

Audi R8 LMS #32 (Belgian Audi Club Team WRT)
Edoardo Mortara/Frank Stippler/Charles Weerts (CH/D/B)

Audi R8 LMS #33 (Belgian Audi Club Team WRT)
Rik Breukers/Benjamin Goethe/Stuart Hall (NL/DK/GB)

Audi R8 LMS #55 (Attempto Racing)
Alex Aka/Finlay Hutchison/Nicolas Schöll/Kim-Luis Schramm (D/GB/A/D)

Audi R8 LMS #66 (Audi Sport Team Attempto)
Mattia Drudi/Patric Niederhauser/Frédéric Vervisch (I/CH/B)Źródło: Mototarget.pl, Audi

Zaloguj się aby skomentować