Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Vision 110 dołącza do szerokiej gamy skuterów i motocykli hondy dla kierowców z prawem jazdy kategorii A1 
2020-12-14
Vision 110 dołącza do szerok

Honda Motor Europe zaprezentowała unowocześniony i odmieniony model Vision 110. Vision 110 to kolejny w skuter Hondy, który dołącza do gamy jednośladów na nadchodzący 2021 rok.


  • Gama „ośmiu wspaniałych” jednośladów wymagających prawa jazdy kategorii A1 poszerza się o model Vision 110
  • Niższe zużycie paliwa, niższa waga, odświeżone wzornictwo i wyższa praktyczność nowego skutera
  • Dołącza do siedmiu innych jednośladów Hondy: Forza 125, PCX125, SH125, SH Mode, MSX125 Grom, CB125R i CB125F, wymagających prawa jazdy kategorii A1
  • Wszystkie oferują nowoczesne systemy, oszczędność, walory praktyczne i przyjemność prowadzenia
  • Rynek krótkodystansowych środków osobistego transportu wykazywał wzrost w roku 2020

 

 

Honda Motor Europe ma przyjemność zaprezentować unowocześniony i odmieniony model Vision 110 – kolejny w ofercie jednośladów na nadchodzący sezon 2021.

 

Miejski skuter Hondy, który po raz pierwszy pojawił się w Europie w 2012 roku, zawsze oferował wysoką jakość wykonania dostępną w rozsądnej cenie. W wersji na rok 2021 odświeżono stylistykę pojazdu, a także zredukowanie jego wagę o 2 kg (do 100 kg), co uzyskano głównie dzięki udoskonalonej ramie ‘enhanced Smart Architecture Frame’ (eSAF). Zmodernizowany, chłodzony powietrzem silnik SOHC ‘enhanced Smart Power’ (eSP) zużywa teraz o 5% mniej paliwa, przy czym zachował on popularny system Idling Stop. Nowe funkcje obejmują obsługę zapłonu i schowka za pomocą systemu bezkluczykowego Smart Key oraz nową tablicę przyrządów.

 

 

Vision 110 to ósmy model Hondy z grupy maszyn wymagających prawa jazdy kategorii A1 i ostatni, który został poddany zmianom na rok modelowy 2021. Popyt na motocykle i skutery o małej pojemności sprostał trudnym wyzwaniom roku 2020: do września sprzedaż maszyn służących głównie do dojazdów do pracy, utrzymała się na niezmienionym poziomie, a w okresie od czerwca do września odnotowała 30% wzrost (w porównaniu z analogicznymi okresami poprzedniego roku).

 

Honda, jako największy na świecie producent motocykli i skuterów, od dawna stara się zachęcić nowych klientów szeroką gamą maszyn, do których prowadzenia wymagane jest jedynie prawo jazdy kategorii A1. Firma utrzymuje też 21,2% udziału w europejskim rynku jednośladów służących do krótkodystansowych, codziennych dojazdów. Systematyczne inwestycje w badania, rozwój i produkcję przez cały 2020 rok, zaowocowały zróżnicowaną ofertą Hondy – od podstawowego, ekonomicznego środka transportu, po wymarzone przez motocyklistów maszyny najwyższej klasy, o wysokich osiągach. Chociaż każdy z jednośladów ma swój własny, niepowtarzalny styl i charakter, wszystkie łączy bogate wyposażenie, praktyczność, niskie zużycie paliwa, wysoka jakość wykonania i radość z jazdy, którą dają kierowcom.  

 

 

Więcej na temat Hondy Vision 110 można przeczytać tutaj.

 

Poniżej przedstawiamy pozostałe siedem modeli Hondy na rok 2021, przygotowanych dla kierowców mających prawo jazdy kat. A1 lub wyższe.

 

PCX125

 

Przedstawiony w listopadzie, najlepiej sprzedający się w Europie w 2020 roku skuter o pojemności 125 cm3, doczekał się ewolucyjnych zmian stylistycznych, wyposażono go w większy schowek pod siedzeniem, port ładowania USB-C i system bezkluczykowy Smart Key. Moc jest dostarczana przez nowy, udoskonalony czterozaworowy silnik Smart Power Plus (eSP+), wyposażony obecnie w układ HSTC (Honda Selectable Torque Control). Nową ramę połączono z tylnym zawieszeniem o większym skoku, zastosowano też większe opony.

 

Forza 125

 

Sportowy skuter o pojemności 125 cm3, w wersji na rok 2021, został zaprezentowany w październiku wraz z nowym, większym rodzeństwem, Forza 750 i Forza 750. Maszyna zyskała kosmetyczne zmiany, które dodają jej atrakcyjności i poprawiają aerodynamikę. Zakres elektrycznej regulacji szyby zwiększono o 40 mm, a wbudowana w schowek ładowarka USB zwiększa wygodę użytkowania. Silnik eSP otrzymał wsparcie systemu kontroli momentu obrotowego Honda Selectable Torque Control (HSTC).

 

SH Mode

 

Zaprezentowany w listopadzie, modny skuter SH mode, tworzony z myślą o frajdzie z jazdy, w wersji na rok 2021 otrzymał nowy reflektor LED, ulepszoną ramę Smart Architecture Frame (eSAF) nowej generacji, udoskonalony, czterozaworowy, chłodzony wodą silnik SOHC Smart Power Plus (eSP+) oraz opony pozwalające na obniżenie zużycia paliwa. Kierowca ma do dyspozycji nowy schowek z portem USB, znajdujący się w desce rozdzielczej, większy schowek pod siedzeniem oraz system bezkluczykowy Smart Key.

 

SH125i

 

Od dawna jeden z najpopularniejszych skuterów w Europie – w tym roku, w tabeli sprzedaży skuterów o pojemności 125 cm3, ustępujący tylko modelowi PCX125 – został zmodernizowany już w wersji na rok 2020, a dzięki przeprojektowanej ramie, może zaoferować ponad 50% więcej miejsca w schowkach. Czterozaworowy silnik zapewnia większą moc w górnym zakresie obrotów, lepsze przyspieszenie, a także mniejsze zużycie paliwa.

 

CB125R

 

CB125R to mały motocykl, o wielkich ambicjach. Najmniejszy z modeli Neo Sports Cafe, o pojemności 125 cm3, w wersji na rok 2021 został przedstawiony w listopadzie. Dzięki nowemu, 4-zaworowemu silnikowi DOHC dysponuje większą mocą i momentem obrotowym, doczekał się też ważnej modernizacji zawieszenia – jest pierwszym motocyklem o pojemności 125 cm3, w którym zastosowano zaawansowany widelec 41 mm Showa “Separate Function” Big Piston (SFF-BP) USD.

 

CB125F

 

Przedstawiony we wrześniu model CB125F w wersji na rok 2021, został gruntownie przeprojektowany, tracąc aż 11 kg masy. Silnik eSP o niskich stratach tarcia ("enhanced Smart Power"), pozwala na zmniejszenie o 30% zużycia paliwa, przy jednoczesnym utrzymaniu wcześniejszych osiągów i ponad 700 km potencjalnego zasięgu.  Wyposażenie nowego motocykla obejmuje reflektor LED, podstawkę centralną i cyfrowy zespół wskaźników (w tym ECO).

 

MSX125 Grom

 

Lubiany, mały jednoślad zyskał nową nazwę, odświeżony styl retro, łatwo zdejmowane panele nadwozia (prostota personalizacji) oraz nowy, mocniejszy, chłodzony powietrzem silnik z pięciobiegową przekładnią. Udoskonalony zespół wskaźników LCD zawiera obrotomierz i sygnalizację załączonego biegu.Źródło: Mototarget.pl, Honda

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze