Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Nowe Audi RS 3 LMS w wyścigach FIA WTCR  
2021-02-21
Nowe Audi RS 3 LMS w wyścigac

Jeszcze przed przekazaniem samochodów zespołom klienckim, Audi Sport customer racing doskonali nowy model RS 3 LMS w bardzo wymagającym środowisku.


Zaprezentowana przed dwoma tygodniami nowość w ofercie Audi Sport, weźmie udział w Pucharze Świata w Wyścigach Samochodów Turystycznych FIA WTCR, najbardziej prestiżowej i zaciętej serii wyścigów TCR na świecie.
 
- Cztery turystyczne Audi wezmą udział w globalnej serii wyścigowej
- Team Comtoyou Racing z Belgii jadący Audi RS 3 LMS to najbardziej utytułowany i doświadczony zespół w FIA WTCR
- Audi Sport reprezentować będą Frédéric Vervisch i nowy zawodnik Nathanaël Berthon
 
„Daje nam to możliwość przetestowania nowego modelu na różnych torach wyścigowych na całym świecie i pod ogromną presją konkurencji. Dopiero po zaliczeniu tych prób, w drugiej połowie roku, rozpoczniemy wydawanie tego wyścigowego samochodu zespołom klienckim” - mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. Jeśli chodzi o team, który będzie testował nowe Audi RS 3 LMS, to wybór padł na Comtoyou Racing z Belgii. „Team Jeana-Michela Baerta zna nasze samochody od 2017 roku. Wygrywał w nich międzynarodowe wyścigi i zdobywał tytuły, a w FIA WTCR jest od samego początku” - kontynuuje Reinke. Zespół z Waterloo koło Brukseli, którego managerem jest François Verbist, na starcie serii wystawi wyłącznie cztery nowe Audi RS 3 LMS. W ubiegłym roku Cometoyou Racing jeżdżąc Audi wygrał TCR Benelux, TCR Europe i WTCR - Puchar Świata Samochodów Turystycznych FIA dla Debiutantów.
 
Frédéric Vervisch i Nathanaël Berthon, to dwaj kierowcy startujący w tej serii, już potwierdzeni jako zawodnicy Audi Sport. Dwaj kolejni, prywatni zawodnicy, zostaną wskazani przez zespół w późniejszym terminie. Belg Vervisch startował w barwach Audi Sport w różnych seriach GT3. W roku 2019, jadąc Audi R8 LMS, wygrał 24-godzinny wyścig w Dubaju i 24-godzinny wyścig na Nürburgring, a w latach 2018 i 2019 startował w FIA WTCR jako kierowca Audi Sport Team Comtoyou. „Jest doświadczonym, technicznie uzdolnionym i pewnym zawodnikiem. To czyni go idealnym kierowcą testowym dla naszego nowego samochodu” - mówi Reinke. „Dołączy do niego nasz nowy nabytek - Nathanaël Berthon, który pokazał już swoje umiejętności w różnych seriach wyścigowych.” 31-letni Francuz piął się po szczeblach kariery w różnych wyścigach bolidów jednomiejscowych, aż do roli kierowcy testowego Formuły 1. W prywatnym samochodzie wyścigowym LMP1 zdobył czwarte miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, startował też w FIA WTCR w latach 2018 i 2020, za kierownicą Audi RS 3 LMS pierwszej generacji. W roku 2020 wygrał jeden z wyścigów tej serii.
 
Sezon 2021 serii FIA WTCR rozpocznie się w pierwszy weekend czerwca, 24-godzinnym wyścigiem na Pętli Północnej – Nordschleife, toru Nürburgring. Do listopada odbędzie się osiem wyścigów tej serii, a wśród nich klasyczny wyścig uliczny w Vila Real w Portugalii oraz wyścig w Makau.


Źródło: Audi, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.