Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Czym jeździ Sebastien Buemi, kierowca zespołu Nissana w Formule E 
2021-05-26
Czym jeździ Sebastien Buemi,

Sebastien Buemi, jeden z najbardziej utytułowanych kierowców w historii Formuły E, a prywatnie właściciel Nissana LEAF, opowiada nam, jak przekonał się do samochodów elektrycznych na torze i na drodze, aby w kolejnej odsłonie filmowego cyklu Nissana Moje życie z Nissanem LEAF zachęcać innych, by wymienili swoje auta na elektryczne.


Miłość Sébastiena do samochodów elektrycznych odzwierciedla zaangażowanie marki Nissan w elektryfikację napędów i osiągnięcie neutralności węglowej, które wyznaczają kierunek jej dalszego rozwoju. Sebastien jest światowym ambasadorem marki Nissan i jeździ w jej barwach w Formule E, więc samochody elektryczne są stałym elementem jego kariery zawodowej i życia prywatnego.
 
„Codziennie jeżdżę samochodem elektrycznym, nie tylko ścigając się na torze, ale także zawożąc dzieci do szkoły lub załatwiając różne sprawy w moim rodzinnym mieście w Szwajcarii. Za kierownicą mojego Nissana LEAF mogę doświadczać emocji wpisanych w jazdę samochodem elektrycznym nawet wtedy, gdy nie startuję w wyścigach” – podkreśla Sébastien Buemi, kierowca zespołu Nissan w Formule E.
 
Odkąd Sébastien zaczął startować w Formule E, pokochał samochody elektryczne za ich moc i wydajność. Zaawansowane technologie, w jakie wyposażony jest jego LEAF, optymalizują efektywność jazdy, podobnie jak w bolidzie Formuły E.
 
„Kiedy zacząłem startować w Formule E w zespole Nissana, byłem pod ogromnym wrażeniem mocy, przyspieszenia i systemu zarządzania energią montowanego w samochodach elektrycznych” – wyjaśnia Sébastien.
 
„Gdy siadam za kierownicą mojego Nissana LEAF, odczuwam ekscytację nawet podczas codziennej jazdy! Możliwość błyskawicznego przyspieszania, jaką zapewnia nowatorska technologia e-Pedal, sprawia, że jazda na drodze staje się prostsza, zwiększa się wydajność akumulatora, a dzięki funkcji odzyskiwania energii hamowania, mam jeszcze większy spokój ducha”.
 
Sébastien lubi testować, ile kilometrów uda mu się przejechać na jednym ładowaniu i – podobnie jak wielu innych kierowców – zasięg bardzo mile go zaskakuje. Badania przeprowadzone przez markę Nissan dowodzą, że aż 70%1 kierowców samochodów elektrycznych przyznaje, że zasięg ich elektrycznego auta jest znacznie większy, niż spodziewali się przed jego zakupem.
 
Sébastien Buemi dodaje, że doładowanie akumulatora jego Nissana LEAF jest proste i łatwe, ponieważ istnieje wiele różnych opcji ładowania, a infrastruktura poprawia się z roku na rok. „W ciągu ostatnich 10 lat bardzo poprawiła się sieć ładowania. Nawet w Szwajcarii, gdzie mieszkam, mogę bez problemu znaleźć wolną ładowarkę, dzięki czemu doładowanie akumulatora mojego Nissana LEAF staje się naprawdę proste” – dodaje Sébastien.
 
Sébastien postanowił nagrać film z serii „Moje życie z Nissanem LEAF”, aby przekonać wszystkich do możliwości samochodów elektrycznych i podkreślić ich atuty.
 
Sébastien dołączył tym samym do legendarnego trenera piłkarskiego Pepa Guardioli i piłkarza Edena Hazarda, by wspólnie z nimi, w ramach ruchu promującego elektromobilność, zachęcać wszystkich, aby zmienili swoje obecne auto na samochód z napędem elektrycznym.
 
Tommaso Volpe, dyrektor Nissan Global Motorsports w Formule E, dodał: „Dla nas najważniejsze w Formule E są wielkie emocje, energia i środowisko. Cieszę się, że te wartości są bardzo bliskie Sébastienowi, który pokazuje nam, że mogą one stać się stałym elementem codziennej jazdy Nissanem LEAF”.
 
„Nissan chce, aby jego wiedza i doświadczenie zdobyte na torze wspierały rozwój technologii wykorzystywanych w samochodach, którymi jeździmy po drogach. Źródłem inspiracji projektantów Nissana LEAF drugiej generacji były energia i przyjazne środowisko Formuły E i dlatego właśnie jest to samochód elektryczny, który kochają zarówno nasi klienci, jaki i kierowcy Formuły E!”


Źródło: Nissan, Mototaraget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.