Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Ford z kolejnym rekordowym miesiącem sprzedaży w USA!  
2021-06-09
Ford z kolejnym rekordowym mie

Maj był kolejnym, niesamowicie owocnym miesiącem sprzedażowym dla Forda w USA. Sprzedaż wzrosła o 4,1% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, podczas gdy sprzedaż od początku roku wzrosła o 11,1%. Ponadto w ciągu ostatnich dwóch tygodni Ford pozyskał ogromną liczbę rezerwacji na nowy całkowicie elektryczny model F-150 Lightning – łącznie ponad 70 000 egzemplarzy.


Znakomite wyniki sprzedaży modeli zelektryfikowanych

Sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych Forda wzrosła w maju o 184%, osiągając nowy rekord z wynikiem 10 364 sztuki. Wzrost ten zapewniły: Mustang Mach-E ze sprzedażą 1 945 egzemplarzy; F-150 PowerBoost z wynikiem 2 852 sztuki oraz fantastyczny rezultat Forda Escape (to odpowiednik europejskiego Forda Kuga) - 3 617 sztuk, czyli o 125% więcej niż w zeszłym roku. Sprzedaż Explorera Hybrid również odnotowała imponujący wzrost o 132% w stosunku do tego samego okresu rok temu, przy sprzedaży 1 156 egzemplarzy.
 
Wracając do modelu Mach-E, od początku roku Ford sprzedał 10 510 elektrycznych Mustangów Mach-E. Kalifornia jest największym rynkiem dla tego całkowicie nowego, wysokowydajnego elektrycznego SUV-a - jeden na cztery egzemplarze Mach-E jest sprzedawany w tym stanie.
 

Znaczący wzrost sprzedaży małych SUV-ów

Dzięki całkowicie nowym Bronco Sport i Escape, Ford znacznie zwiększył swój udział w segmencie małych SUV-ów. Majowy udział Forda w sprzedaży detalicznej wzrósł o prawie 4 punkty procentowe w segmencie małych SUV-ów, przy czym oba modele - Bronco Sport, jak i Escape - zwiększają sprzedaż marki do dwóch bardzo różnych grup klientów. Majowa sprzedaż Escape wzrosła o 51,4% w porównaniu do maja ubiegłego roku.
 
Sprzedaż Forda Bronco Sport stabilnie rośnie, jednocześnie pozyskując jeszcze więcej nowych klientów dla marki. W maju sprzedaż Bronco Sport wyniosła 14 947 sztuk. To o 6,9% więcej niż w kwietniu br. i jest to najlepszy wynik sprzedaży tego modelu od czasu wprowadzenia na rynek. Aż 63% klientów Bronco Sport pochodzi obecnie spoza marki Ford. Większość z nich stanowią dotychczasowi klienci marki Jeep.
 

Duże SUV-y i pick-upy nadal sprzedają się rewelacyjnie

W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku do klientów trafiło 316 359 ciężarówek serii F, to wzrost o 4,7% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego i ponad 53 000 pojazdów więcej niż kolejny konkurent na liście. Seria F – najlepiej sprzedająca się ciężarówka Ameryki - nadal sprzedaje się w rekordowym tempie. Zamówienia detaliczne na samochody ciężarowe Serii F wzrosły trzykrotnie w ciągu ostatniego roku.
 
Sprzedaż detaliczna SUV-ów marki Ford osiągnęła najlepsze wyniki majowe od 2003 roku, podczas gdy sprzedaż Rangera odnotowała najwyższą wartość w maju od 2004 roku! SUV-y marki Ford sprzedają się o 51,8% lepiej w porównaniu do ubiegłego roku, między innymi dzięki wprowadzeniu nowych produktów, takich jak Bronco Sport i Mustang Mach-E oraz kontynuacji doskonałej sprzedaży modeli Escape, Explorer i Expedition. Ponadto z całkowitą sprzedażą na poziomie 14 303 sztuki, sprzedaż Rangera wzrosła o 41,8% w stosunku do maja zeszłego roku.
 
- Maj był kolejnym miesiącem, w którym Ford konsekwentnie realizował swoją strategię elektryfikacji gamy modelowej. Pokazaliśmy światu w pełni elektryczną wersję najlepiej sprzedającej się ciężarówki w Ameryce, czyli F-150 Lightning. W ciągu zaledwie 2 tygodni ponad 70 000 klientów zdecydowało się wpłacić opłatę rezerwacyjną na to auto! Kolejną ciekawostką z rynku amerykańskiego jest fakt, że po raz pierwszy w historii Forda majowa produkcja elektrycznego Mustanga Mach-E była wyższa, niż produkcja Mustanga z konwencjonalnym napędem - powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska Sp. z o.o. W Europie z kolei zapowiedzieliśmy start programu testów nowego w pełni elektrycznego E-Transita, przeprowadzanych przez klientów oraz rozpoczęliśmy dostawy pierwszych Mustangów Mach-E do użytkowników. A w Polsce? Zrównaliśmy wysokość rat przy wynajmie Kugi PHEV i tej napędzanej silnikiem benzynowym 1.5 EcoBoost, by klienci mogli przekonać się do zalet tego typu napędu, bez ponoszenia wyższych kosztów. Ponadto imponująca jest – a właściwie była – sprzedaż Mustanga Mach-E, gdyż cały przewidziany dla polskiego rynku nakład sprzedał się w oka mgnieniu! – dodał Piotr Pawlak.


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze