Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Nissan publikuje Raport nt. zrównoważonego rozwoju za rok 2021 
2021-08-06
Nissan publikuje Raport nt. zr

Nissan Motor Co., Ltd. opublikował Raport nt. zrównoważonego rozwoju za rok 2021. Wydawany corocznie raport podsumowuje podejście i działania firmy związane ze zrównoważonym rozwojem.


Raport za rok 2021 zawiera szczegółowe informacje dotyczące następujących obszarów: środowisko naturalne, bezpieczeństwo ruchu drogowego, różnorodność i integracja, jakość, łańcuch dostaw, pracownicy, zaangażowanie społeczne oraz ład korporacyjny i zgodność z przepisami prawa.
 
Nissan publikuje raporty na temat zrównoważonego rozwoju od 2004 roku w celu zwiększenia przejrzystości swoich działań biznesowych. Upublicznianie tych danych umożliwia firmie wykorzystywanie informacji zwrotnych otrzymanych od podmiotów zewnętrznych, aby jeszcze skuteczniej przyczyniać się do rozwoju zrównoważonego społeczeństwa.
 
Zrównoważony rozwój od dawna znajduje się w centrum działalności biznesowej firmy: w 2018 roku Nissan przyjął nową strategię zrównoważonego rozwoju Nissan Sustainability 2022. Przedstawia ona zobowiązania Nissana w zakresie spełniania wymagań środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego. W ramach swego średniookresowego planu działań na rzecz ochrony środowiska (Nissan Green Program 2022) firma zajmuje się również działaniami związanymi z tematyką zmian klimatu, uzależnienia od zasobów naturalnych, jakości powietrza i niedoborów wody.
 
Prezes i dyrektor generalny Nissana, Makoto Uchida, powiedział: „Ludzie na całym świecie korzystają z produktów, technologii i usług oferowanych przez Nissana, mamy więc różnorakie powiązania ze społeczeństwem. Oczekuje się od nas podejmowania działań odnoszących się do środowiska naturalnego i społeczeństwa, takich jak: osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich obszarach naszej działalności, ochrona zasobów naturalnych i praca na rzecz ochrony praw osób związanych z naszym łańcuchem dostaw. Dzięki innowacjom i rzetelnym działaniom biznesowym Nissan będzie w dalszym ciągu podejmował te wyzwania, dostarczając produkty i technologie, które wzbogacają życie ludzi, dążąc tym samym do spełnienia postawionych sobie celów i przyczyniania się do rozwoju zrównoważonego społeczeństwa”.
 
Działając zgodnie ze swoim korporacyjnym celem „wprowadzania innowacji w celu wzbogacenia życia ludzi”, Nissan będzie w dalszym ciągu przyczyniał się do budowania czystszego, bezpieczniejszego i bardziej zintegrowanego społeczeństwa w ramach swoich wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju.
 

Linki:Źródło: Nissan, Mototaraget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze